Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Krása

Péče o sebe? Základ vitality!

Info ikona
Vital Proteins jako základ péče o sebe

Kolagen představuje základní stavební kámen lidského těla a tvoří až 70 % bílkovin. Pružná pleť, lesklé vlasy, pevné nehty a funkční klouby, to vše je úloha kolagenu v těle, proto existuje mnoho důvodů, proč byste měla podpořit jeho vlastní tvorbu. Po jakých sáhnout a kde je hledat?

Promotion | 19. 09. 2022

Kolagen je tělu přirozená látka a přirozeně je jeho součástí, jenže od 25. roku života jeho tvorba v těle klesá, a to až o 1 % za každý rok! Určitě jste už slyšela o kolagenech v prášku, které mohou pomoci v nejrůznějších směrech. Ovšem ještě než se pro takový doplněk stravy rozhodnete, bedlivě si prověřte složení...

Kolagen, na nějž nedají dopustit hvězdy

Značka Vital Proteins se už před lety zavázala k tvorbě prémiových produktů na bázi kolagenu a platí za jedničku na trhu v USA. Značka je natolik úspěšná, že s ní spolupracuje i herečka Jennifer Aniston: „Vždy jsem se snažila o sebe a svou pohodu pečovat. To je také důvod, proč jsem již před lety začala používat Vital Proteins.“ Oblíbená star není jen globální ambasadorkou a nadšenou uživatelkou kolagenu Vital Proteins, ale také se osobně podílí na vývoji některých produktů. Z lokálních tváří si Vital Proteins oblíbila například bývalá tenistka Andrea Sestini Hlaváčková nebo modelka Veronika Kašáková (na fotce).

Info ikona
Veronika Kašáková a Vital Proteins

V čem jsou Vital Proteins tak speciální?

Kromě jejich čistého složení mají nejvyšší množství kolagenu na porci na trhu (až 20 g), a to je hodně. Kolageny Vital Proteins obsahují hydrolyzované kolagenové peptidy, což jsou malé, rozpustné částice bílkovin, které pomohou pomoci stimulovat vlastní tvorbu kolagenu. Nejenže jsou složeny z jedné jednoduché ingredience, ale navíc jsou zcela bez chuti i vůně a jsou bioaktivní, což znamená, že je tělo snadno stráví a vstřebá. Cukry, umělá ochucovadla nebo barviva byste v nich marně hledali, stejně tak lepek nebo laktózu.

Tip: Kolagenové peptidy v prášku jsou skvělé do teplých i studených nápojů. Stačí jednoduše vmíchat 1-2 odměrky denně do oblíbeného nápoje (ať už do kávy, čaje nebo smoothie) a vypít. A protože jsou bez chuti i vůně, můžete je bez obav přisypat třeba do těsta a nechat upéct.

Info ikona
Vital Proteins

Na trhu najdete momentálně 2 varianty kolagenů. Vital Proteins Collagen Peptides, které obsahují 20 g kolagenu na porci a jedná se o hovězí kolagen. Vital Proteins Marine Collagen je mořský kolagen z ryb a obsahuje 12 g kolagenu na porci. Oba produkty (na fotce s moderátorkou Sandrou Parmovou, která je také českou ambasadorkou) nabízí stejné výhody, je jen na vašich preferencích, který se vyberete.

Info ikona
Sandra Parmová a Vital Proteins

Kdy se můžete těšit na první výsledky?

První výsledky lze pozorovat po 4-6 týdnech pravidelného užívání. Výsledky se liší, nicméně ti, kteří užívají 10-20 g kolagenu denně, sledují první výsledky už po 4 týdnech.

Kde seženete kolageny Vital Proteins?

Obě varianty Vital Proteins jsou k dostání v lékárnách jako Dr.Max, Benu, Pilulka a drogeriích - DM či Rossmann. Více info o značce na www.vitalproteins.cz.
 

Info ikona
Vital Proteins
Měření