Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Životní styl

Lovecký úplněk: Magická podívaná, kterou si v říjnu nenechte ujít

Info ikona
Měsíc

Není úplněk jako úplněk. O tom vás přesvědčí také noční obloha 20. října, které bude dominovat tzv. lovecký úplněk. Nepůjde jenom o magickou podívanou, ale také velmi intenzivní noc, kterou můžete využít ku vlastnímu prospěchu.

Ať už pravidelně sledujete noční oblohu, nebo vzhlédnete ke hvězdám jenom výjimečně, rozhodně byste si ve svém diáři měli poznamenat datum 20. října. Právě v tento den nás čeká úchvatná podívaná, v hlavní roli s tzv. loveckým úplňkem. O tom, že nepůjde o obyčejný úplněk hovoří také fakt, že mnoho „moonologů“ už tasí své fotoaparáty a připravuje se na emocionální explozi, která je s tímto úplňkem spojována.

Mohlo by se vám líbit

Proč lovecký úplněk?

V anglicky mluvících zemích se úplňku ve znamení Berana přezdívá Hunter‘s Moon (lovecký měsíc). Název pochází pravděpodobně z indiánského folklóru a odkazuje k faktu, že svit úplňku vytváří dokonalé lovecké podmínky. „Jeleni a dobytek byli v létě vykrmeni, a tak v říjnu přišel čas lovu a porážky. Kombinace listí, které padá ze stromů, a jasného světla úplňku přispívají k obzvláště vynikající lovecké noci,“ zaznívá v knize The Almanac, která se věnuje pohanským zvykům a tradicím. Kniha také naznačuje, že lovecký úplněk přímo vybízí k poslední sklizni plodin, které ještě máme na svých zahrádkách.

Nejde jenom o výrazný svit loveckého úplňku. Pokud patříte k milovníkům astrologie a horoskopů, pak nám jistě dáte za pravdu, že vliv úplňku na lidské tělo je ohromný. Důkazem je i výzkum, který odhalil, že kvalita hlubokého spánku se během úplňku snižuje v průměru o 30 %. V případě loveckého úplňku se ale připravte také na „emocionální explozi“. Někteří dokonce lovecký úplněk označují za „orgasmus lunárního cyklu“.

Využijte sílu loveckého úplňku

I když se říká, že bychom měli žít přítomností, během loveckého úplňku udělejte výjimku. „Svým klientům radím, aby během loveckého úplňku provedli tzv. praxi odpuštění. To znamená, že se zamyslí nad jakýmkoliv rozrušením, které během uplynulého měsíce zažili,“ říká odbornice na lunární cyklus Yasmina Boland. Jistě najdete někoho, komu potřebujete vnitřně odpustit, a následně jít dál. V mnoha případech se také stává, že odpustit potřebujeme sami sobě.

Zkuste tedy danému člověku nebo sobě projevit úctu a negativní blok nadobro odstranit. Lovecký úplněk vám v tomto odvážném kroku podá pomocnou ruku.

Mohlo by se vám líbit