Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Krása

Nadpozemská krása aneb Přizpůsobte svou kosmetickou rutinu lunárnímu cyklu

Info ikona
Měsíc

Měsíc hraje v našem životě důležitější roli, než je na první pohled patrné. Objevte jeho zázračnou sílu a pozvěte ho do vaší kosmetické rutiny. Odměnou vám bude rozzářená a zdravá pleť.

Už naše babičky věděly, že Měsíc má zázračnou moc. Během úplňku sbíraly byliny, při novoluní za žádnou cenu nepřesazovaly ani nesázely rostliny a jakmile začal Měsíc dorůstat, přišla ideální doba na sbírání plodů. Nové generace ale na lunární kalendář zapomněly a svou pozornost plně věnují gregoriánskému kalendáři. Dnes už si málokdo vzpomene, že ve fázi ubývajícího Měsíce bychom měli zavařovat ovoce a zeleninu nebo kosit trávu. Stejně tak jenom pár lidí ví, že s přibývajícím Měsícem je vhodné hnojit půdu a ošetřovat nadzemní části rostlin. Jenže, Měsíc nepromlouvá jenom do zahradničení. Naopak, jeho energie a síla má vliv také na lidské tělo. Ještě než skeptici začnou oponovat, připomeňme, že právě Měsíc ovládá příliv a odliv oceánů. A naše tělo je tvořeno ze 60 % vodou. Náhoda? Nemyslíme si!

Lunární cyklus se skládá z osmi fází a trvá přibližně 29,5 dne. A právě na jednotlivé fáze byste měly reagovat svou kosmetickou rutinou. 

Mohlo by se vám líbit

Novoluní

Kdy jindy vyzkoušet nové kosmetické produkty než právě během novoluní? Zkuste svou beauty rutinu obohatit o nový krok, nebo si pohrajte s kyselinami AHA a BHA. Právě v tuto chvíli je dovoleno experimentovat a vyzkoušet všechno, o čem jste doposud pouze mluvila.

Fáze dorůstajícího srpku

Během fáze dorůstajícího srpku byste měly pociťovat energii z novoluní. I proto by se ve vaší kosmetické rutině měly objevit produkty, které pleti dodávají šťávu. Krok vedle neuděláte s osvěžující růžovou vodou nebo krémem na oči, jehož složení obsahuje kofein. Užívejte si všudypřítomnou energii, díky které vaše pokožka rozkvete.

První čtvrť

Měsíc je ve své první čtvrti, a tak na obloze vidíme pouze jeho polovinu. V tento okamžik přichází na řadu hydratace. Použijte termální vodu, hydratační sérum nebo hydratační krém, díky kterému budete mít jistotu, že vaše pleť nebude mdlá a zašedlá. Zároveň se připravte na to, že v této fázi klesá hladina naší energie, a tudíž můžeme mít problémy s pozorností. V ranních hodinách si dopřejte masku a pomocnou ruku vám podá také masáž kamenem guasha. 

Fáze dorůstajícího Měsíce

Těsně před úplňkem bychom měly zapracovat na detoxikaci pleti. Naordinujte si peeling nebo detoxikační masku, která zaručí, že se vaše pleť zbaví „všeho zlého“. Nic nebrání ani tomu, abyste zašly na kosmetiku a dopřály si dokonalý očistný rituál. Fáze dorůstajícího Měsíce je také ideální pro tvorbu nových, nejen kosmetických, návyků

Info ikona
Kniha

Fáze úplňku

Úplněk je vyvrcholením lunárního cyklu. Jde o zajímavou fázi, během které se dokážeme opřít o vlastní intuici, a zároveň můžeme balancovat nad uplynulým lunárním cyklem. Zároveň jde o chvíli, kdy bychom měly odpočívat a naplno relaxovat. Pokud chcete, můžete si dopřát uklidňující koupel s Epsomskou solí, která prospěje vašemu tělu i mysli. Svou pleť také dostatečně hydratujte.

Fáze couvajícího Měsíce

Možná samy cítíte, že dny po úplňku jsou náročné. I proto byste měly své pleti dodat vzpruhu pomocí masáže. Dobrou zprávou je, že nemusíte chodit do kosmetických salónů, bohatě vám postačí kámen guasha nebo face roller. Naneste na pleť oblíbené sérum, a následně směřujte pohyby kamenem vždy od středu obličeje směrem pod ucho. Masáž vám zároveň pomůže s tmavými kruhy pod očima nebo jemnými vráskami.

Fáze poslední čtvrti

Ve fázi poslední čtvrti buďte ke své pokožce velmi šetrné. Zbytečně ji nezatěžujte sáhodlouhou kosmetickou rutinou nebo novými pleťovými produkty. Raději se řiďte heslem: méně je více! Umyjte obličej jemným čistícím prostředkem, dopřejte si sérum a hydratační krém.

Fáze couvajícího srpku

Přichází ideální čas omladit pokožku a dodat ji pořádnou dávku hydratace. Nebojte se použít noční hydratační masku, díky které bude vaše pleť po probuzení krásně vyživená.

Mohlo by se vám líbit