Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Životní styl

Nejlepší dárek, který můžete věnovat partnerovi? Čas jenom pro něj!

Info ikona
Vztahy

Kolik času trávíte průměrně se svým partnerem? A kolik času věnuje partner výhradně svým koníčkům a zájmům? Na první pohled jednoduché otázky, které ale můžou potrápit nejeden pár. Už dávno totiž neplatí, že důkazem zdravého a spokojeného vztahu je neustálá připoutanost partnerů.

Každý vztah je originální, a to, co platí pro vaše známé, nemusí fungovat ve vašem partnerském soužití. Přesto se v posledních letech hovoří o tzv. harmonii mezi „my“ a „já“. Zatímco v minulosti některé ženy „tahaly“ své partnery z hospody, zakazovaly jim fotbal s kamarády a toužily, aby partner trávil čtyřiadvacet hodin výhradně v jejich společnosti, aktuálně se o slovo hlásí opačný trend. Pokud totiž dopřejte svému partnerovi čas jenom pro něj, odvděčí se vám tím nejlepším možným způsobem – širokým úsměvem od ucha k uchu a nehynoucí láskou.

Mohlo by se vám líbit

Kvantita vs. kvalita

Snídáte společně se svým partnerem? Během dne si vyměňujete jednu zprávu za druhou? Každý večer usedáte v objetí před televizní obrazovku? A společné čtení knížky je rutina, bez které byste neusnula? Na první pohled se zdá, že s partnerem doopravdy trávíte každičkou volnou vteřinu života, a tudíž budujete zdravý vztah. Bohužel, zdání klame. Dvě hodiny strávené společným sledováním streamovací platformy zdaleka nedoženou půl hodinu kvalitní konverzace.

I proto se vyplatí, když nad společně tráveným časem budete přemýšlet optikou kvality, nikoliv kvantity. Není totiž důležité, zda po svém boku trávíte celé dny. Důležité je, zda jste vědomě se svým partnerem. Zda vedete hluboké konverzace, smějete se a bavíte se o každodenních starostech a radostech. Jedině to lze považovat za kvalitně strávený čas, který doopravdy přispívá k pohodovému vztahu.

Info ikona
Láska

Dopřejte mu prostor

Ano, žádná žena nechce, aby svého partnera vídala jenom nárazově. Přesto myslete na to, že každý člověk potřebuje čas jenom pro sebe, své zájmy a přátele. Tento „me time“ přispívá k udržení individuální identity a dodává nám pocit kontroly nad vlastním životem. Pokud tedy víte, že partner chce trávit čtvrteční večery na badmintonu s kolegy nebo sní o týdenním kurzu potápění u Rudého moře, souhlasně pokývejte hlavou. Nejen, že partner bude rázem hýřit štěstím, ale především z tohoto rozhodnutí bude profitovat vztah. Proč? Nové zážitky, těšení na druhého i vnitřní spokojenost totiž zákonitě vede k pevnému vztahu, kterému se obloukem vyhne kdejaká krize.

Nezapomeňte na sebe

V každém vztahu by měla fungovat harmonie. Pokud partner tráví odpoledne se svými přáteli, nic nebrání tomu, abyste také vyrazila na kávu s kamarádkami. Případně si najděte svou aktivitu, která vás baví, a především naplňuje. Samozřejmě určitý problém může nastat v momentě, kdy svůj volný čas trávíte ve společnosti potomků, a zároveň sledujete, jak si váš partner chodí spokojený z tenisu nebo šipek. V takovou chvíli je na místě partnera požádat, abyste se v hlídání dětí prostřídali. Díky tomu se vyhnete dusné atmosféře, a zároveň si od každodenních starostí odpočine nejen váš partner, ale také vy.

Mohlo by se vám líbit