Přejít k hlavnímu obsahu
Promotion
Promotion
Promotion
Životní styl

Sociální sítě jako novodobý zabiják partnerských vztahů

Info ikona
Sociální sítě

Kdo ti to zase píše? Proč ji sleduješ? Kdy si dáš naši společnou fotku na Instagram? Tři otázky, které přinejmenším svrbí na jazyku všechny ženy, které mají po svém boku uživatele sociálních sítí.

Promotion
Promotion
Alžběta Rybářová | 17. 07. 2021

Zatímco dříve jsme se po dlouhém dnu v práci zeptaly, jak se náš protějšek měl, dnes se u večeře vyčítavým tónem ptáme, proč nám neokomentoval fotku. Stejně tak nás rozčiluje, když partner hodiny a hodiny tráví na mobilu a ještě se u toho pokoutně usmívá, a jako Etna se cítíme v momentě, kdy si s sebou na toaletu vezme mobil. 3, 2, 1 – výbuch!

Novodobá forma žárlivosti

V dobách minulých jsme žárlily na ostatní ženy, dnes žárlíme na lajky. A tak se postupem času stalo, že jsme si zvykly kontrolovat veškeré kroky našeho partnera na sociálních sítích. Ostatně Instagram i Facebook nám to svými možnostmi hodně zjednodušily, a tak není problém vidět, co ten druhý lajkoval nebo komentoval. Za každým profilem vidíme potencionální konkurenci a z občasného stalkování se vyklubala denní náplň, a zároveň trošku zvrácený koníček.

Jenže, co naplat? I když všichni tušíme, že za interakcí na sociálních sítích se nemusí ihned skrývat nevěra, nedokážeme si malé zkontrolování partnerovy aktivity odpustit. Čas od času mu položíme alespoň jednu z výše zmiňovaných otázek, párkrát do měsíce si postěžujeme kamarádce a dennodenně nás užírá pocit, že na sociálních sítích dělá nějaké nekalosti.

Jak se vymotat ze začarovaného kruhu?

Pokud už propadáte panice a vaše woodoo panenka nese jména zakladatelů Facebooku a Instagramu, máme pro vás dobrou zprávu. Existuje překvapivě dobré řešení, jak se ze stalkování vymanit. Promluvte si s partnerem, řekněte mu, co vás trápí, a nebojte se přiznat, že na jeho sociální sítě žárlíte. Nastavte si společná pravidla, a to například taková, že když budete spolu, hodíte se oba dva do offline režimu. A především si uvědomte, že věčným stalkovaním ničemu nepomůžete. Odpoutejte se od síly sociálních sítí a raději žijte život online.  

Promotion
Promotion
Promotion
Promotion
Promotion
Promotion