Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Životní styl

Sociální sítě jako novodobý zabiják partnerských vztahů

Kdo ti to zase píše? Proč ji sleduješ? Kdy si dáš naši společnou fotku na Instagram? Tři otázky, které přinejmenším svrbí na jazyku všechny ženy, které mají po svém boku uživatele sociálních sítí.

Zatímco dříve jsme se po dlouhém dnu v práci zeptaly, jak se náš protějšek měl, dnes se u večeře vyčítavým tónem ptáme, proč nám neokomentoval fotku. Stejně tak nás rozčiluje, když partner hodiny a hodiny tráví na mobilu a ještě se u toho pokoutně usmívá, a jako Etna se cítíme v momentě, kdy si s sebou na toaletu vezme mobil. 3, 2, 1 – výbuch!

Mohlo by se vám líbit

31 otázek, které prověří váš vztah

Nalijte si čistého vína a upřímně zodpovězte jednatřicet otázek, které vám naznačí, zda žijete po boku dokonalého partnera.
marianne.cz

Novodobá forma žárlivosti

V dobách minulých jsme žárlily na ostatní ženy, dnes žárlíme na lajky. A tak se postupem času stalo, že jsme si zvykly kontrolovat veškeré kroky našeho partnera na sociálních sítích. Ostatně Instagram i Facebook nám to svými možnostmi hodně zjednodušily, a tak není problém vidět, co ten druhý lajkoval nebo komentoval. Za každým profilem vidíme potencionální konkurenci a z občasného stalkování se vyklubala denní náplň, a zároveň trošku zvrácený koníček.

Jenže, co naplat? I když všichni tušíme, že za interakcí na sociálních sítích se nemusí ihned skrývat nevěra, nedokážeme si malé zkontrolování partnerovy aktivity odpustit. Čas od času mu položíme alespoň jednu z výše zmiňovaných otázek, párkrát do měsíce si postěžujeme kamarádce a dennodenně nás užírá pocit, že na sociálních sítích dělá nějaké nekalosti.

Jak se vymotat ze začarovaného kruhu?

Pokud už propadáte panice a vaše woodoo panenka nese jména zakladatelů Facebooku a Instagramu, máme pro vás dobrou zprávu. Existuje překvapivě dobré řešení, jak se ze stalkování vymanit. Promluvte si s partnerem, řekněte mu, co vás trápí, a nebojte se přiznat, že na jeho sociální sítě žárlíte. Nastavte si společná pravidla, a to například taková, že když budete spolu, hodíte se oba dva do offline režimu. A především si uvědomte, že věčným stalkovaním ničemu nepomůžete. Odpoutejte se od síly sociálních sítí a raději žijte život online.  

Mohlo by se vám líbit

Vztahy nevztahy. Co od nich čekat?

To, že se lidé neberou, už dnes nikoho nepřekvapí. Ale „život na hromádce“ nebo single život zcela bez partnera zdaleka nejsou jedinými typy dnes už obvyklých vztahů. Jak spolu lidé žijí a co všechno jim další alternativy vztahů (ne)dávají? Vítejte v éře friend with benefits, sex buddies, otevřených partnerství a dalších alternativ vztahů.
marianne.cz

Související články

Móda
Tanečnice Veronika Lálová radí: Jak nosit výrazné barvy a vzory během léta 2024

Tanečnice Veronika Lálová radí: Jak nosit výrazné barvy a vzory během léta 2024

Dům
Minidomek v Jižních Čechách slouží pro útěk před ruchem města

Minidomek v Jižních Čechách slouží pro útěk před ruchem města

Zábava
Kvíz: Herečka Tatiana Dyková slaví narozeniny. Zjistěte, jak dobře znáte její filmové role

Kvíz: Herečka Tatiana Dyková slaví narozeniny. Zjistěte, jak dobře znáte její filmové role

Tradice
Naši předci se snažili bouřky zahnat. Měli způsob i proti krupobití

Naši předci se snažili bouřky zahnat. Měli způsob i proti krupobití