Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Životní styl

Nezapomenutelné snímky s Jean-Paulem Belmondem

V pondělí 6. září odešel do hereckého nebe legendární Jean-Paul Belmondo. Charismatický herec, kterému ležela u nohou nejen rodná Francie, zemřel v 88 letech v Paříži.

Charismatický pohled, nos, šibalský úsměv a cigareta v koutku úst. Tak můžeme popsat poznávací znamení Bébela, tedy Jean-Paul Belmonda, který se výrazným způsobem zapsal do dějin kinematografie. Svou první hereckou příležitost dostal v televizním filmu Pěšky, na koni a vozem, avšak všechny scény, ve kterých se Jean-Paul objevil, byly nakonec z filmu vystřiženy.

Opravdový křest hereckým ohněm zažil Belmondo až o pár let později, a to ve snímku Na dva západy. Do povědomí diváků ho ale vynesl film U konce s dechem, který měl premiéru v roce 1960. Následně šel Jean-Paul Belmondo z role do role a stal se obdivovaným hercem i miláčkem žen. A díky jakým filmům si herecký um Bébela můžeme připomenout?

Mohlo by se vám líbit

Tajemná Lída Baarová: Co všechno víme o životě prvorepublikové hvězdy?

Životní cesty herečky Lídy Baarové byly natolik spletité, že ani celovečerní film nebo vydané knížky nedokázaly rozlousknout tajemnou auru, kterou kolem sebe prvorepubliková hvězda měla. A tak dodnes přesně nevíme, jaký vztah Lída Baarová chovala k Josephu Goebbelsovi nebo jestli si nálepku kolaborantky doopravdy zasloužila.
marianne.cz

Muž z Ria (1964)

Snímek režiséra Philippa de Broca bezesporu patří k předchůdcům Indiana Jonese nebo Jamese Bonda! Mladý francouzský voják Adrien Dufourquet totiž přijíždí na týdenní dovolenou za svou snoubenkou Agnes. Namísto romantické dovolené ale zjistí, že Agnes byla unesena, a to kvůli bájnému pokladu zmizelé civilizace Malteků. Adrien Dufourquet neváhá a vyráží na zběsilou jízdu za únosci, která vede z Paříže do Rio de Janeira, dále do hlavního města Brasilia, do hlubin brazilských pralesů a nakonec zpět do Paříže. Slibujeme vám, že se při sledování filmu Muž z Ria ani na malý moment nebudete nudit.

Bláznivý Petříček (1965)

Pravda, film Bláznivý Petříček nemusí zaujmout všechny diváky, avšak pokud zbožňujete herecký talent Jean-Paul Belmonda, rozhodně byste tento snímek neměli přehlédnout. Děj filmu se točí okolo čerstvě nezaměstnaného Ferdinanda, který nachází útěchu u své milenky Marianne. Společně za sebou nechávají minulost a vydávají se za lepším životem. Bohužel, cestu za svobodou jim komplikují alžírští gangsteři... I v tomto snímku Jean-Paul Belmondo ukazuje, jak širokou škálu lidských emocí dokáže přenést na filmové plátno.

Muž z Acapulca (1973)

Pokud patříte k milovníkům Jean-Paul Belmonda, pak jistě znáte snímek Muž z Acapulca. V tomto filmu se Bébel proměnil v nejlepšího agenta světa Boba Saint-Clare, který si hravě dokáže poradit s každým zloduchem. Není divu, že si jeho pomoc vyžádal i plukovník Collins, jehož agenty likviduje v Acapulcu neznámý hrozivý protivník. Jenže dokonale rozjetý příběh rychle vykolejí, a to překvapivě kvůli uklízečce s vysavačem! Že nerozumíte? Pusťte si film Muž z Acapulca a nechte se unášet naprostou změnou perspektivy, která přijde zhruba po čtyřiceti minutách.

Profesionál (1981)

Ani v 80. letech si Jean-Paul Belmondo neodpočinul od natáčení filmů, což dokazuje snímek Profesionál. Také v tomto filmu Jean-Paul ztvárňuje špičkového agenta Josse Beaumonta, se kterým si není radno zahrávat. Právě to podcenili jeho nadřízení, kteří v návaznosti na změnu politického kurzu rozhodli, že Josse Beaumonta odsoudí na doživotí a pošlou do trestaneckého tábora. Jenže Josse je profesionál, a tak se mu podaří uprchnout. Pomsta bude sladká...

Bídníci 20. století (1995)

A zapomenout nelze ani na film Bídníci 20. století, který je inspirován knihou Victora Huga. V podání režiséra Clauda Leloucha se děj odehrává během druhé světové války, v době, kdy Francii okupují Němci. Jean-Paul Belmondo v tomto filmu opět herecky exceloval, což dokazuje fakt, že se zhostil trojrole – zahrál si negramotného boxera Fortina, jeho otce a Jeana Valjeana.

Související články

Životní styl
Apetit piknik je za dveřmi: Krok za krokem průvodce největšími lákadly letošního ročníku

Apetit piknik je za dveřmi: Krok za krokem průvodce největšími lákadly letošního ročníku

Životní styl
Jak si v práci vyjednat lepší plat a podmínky: Klíčem jsou důkladný průzkum a realistická očekávání

Jak si v práci vyjednat lepší plat a podmínky: Klíčem jsou důkladný průzkum a realistická očekávání

Životní styl
Profesionálně vařit jsem začal z hecu, říká semifinalista MasterChefa a módní návrhář Pavel Berky

Profesionálně vařit jsem začal z hecu, říká semifinalista MasterChefa a módní návrhář Pavel Berky

Životní styl
Lelí Hnidáková z Lelí's Cupcakes: Nápad na sladké podnikání se zrodil na svatební cestě

Lelí Hnidáková z Lelí's Cupcakes: Nápad na sladké podnikání se zrodil na svatební cestě