Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Životní styl

Pořiďte svému mazlíčkovi dárek a pomozte psům v nouzi

Info ikona
AKINU

Vánoce jsou obdobím vzájemné sounáležitosti. Lidé k sobě mají tak nějak blíž, a právě v tomto období, více než kdy jindy, myslí i na ty v nouzi. A nejen na lidi, ale také na opuštěná zvířata. Tisíce mazlíčků budou bohužel i ty letošní Vánoce trávit v útulcích. Může nás ale hřát u srdce, že nejen jednotlivci, ale také firmy, se snaží v tomto období pomoci. Jako třeba česká firma AKINU, která letos připravila opravdu originální kampaň.

Promotion | 15. 11. 2021

Příběh jedné soboty, nápadu a nadšení od srdce

Čmuchací vánoční punčocha je originální dárek pro psy a kočky s interaktivními prvky. Funguje na principu čmuchacích koberců a dek, do kterých lze schovat spoustu pamlsků a pak nechat psa nebo kočku je hledat. Zvířata to milují!  

To ale není vše. Tento produkt totiž vznikl ruční prací zaměstnanců a vedení AKINU a jejich rodinných příslušníků. Doslova každý, kdo mohl, se ve svém volném čase zapojil, včetně dětí, které obkreslovaly a pomáhaly stříhat. 

„Jednu říjnovou sobotu jsme se všichni sešli v kancelářských prostorách a dali jsme se do práce. Děti obkreslovaly, stříhaly a špendlily za dozoru a pomoci nás dospělých, a když jsme měli všechny potřebné části, dali jsme se do šití. Samozřejmě se všechno nestihlo ušít o jedné sobotě, a tak naše paní majitelka celý projekt o 50 ks čmuchacích punčoch pro nás dokončila.“

Info ikona
AKINU

Cílem předvánočních příprav v Akinu ale nebylo jen vytvořit opravdu originální Vánoční produkt, ale zároveň také pomoci nějaké organizaci, která zajišťuje péči o zvířata.  

Vznikla z toho myšlenka spojit projekt čmuchací punčochy v charitativní akci a darovat celý výtěžek z prodeje této limitované edice vybrané organizaci. Tuto organizaci vybrali pomocí hlasování sledující na Facebooku. Vítězem se stala organizace Kolie a sheltie v nouzi, z.s. Prodej čmuchací punčochy bude na e-shopu AKINU.cz probíhat do 15. 12. nebo do vyprodání zásob.

Info ikona
AKINU

Podpora útulku nákupem na Akinu.cz

Nestihli jste koupit originální punčochu? Můžete pomoci i jinak. I tento rok pokračuje tradice v pomoci útulku DogPlanet, z.s. z Mělníka. Akinu tento útulek dlouhodobě podporuje také z důvodu, že souzní s přístupem pracovníků DogPlanet. Zaměstnanci útulku se o zvířata starají, snaží se s nimi intenzivně pracovat a socializovat je, nejen jim poskytnout bezpečný, ale skutečně šťastný domov. Pokud jim chcete pomoct i vy, na e-shopu najdete speciální sekci na podporu útulku Mělníkprodukty, které jsou v útulku potřeba

Každá pomoc se počítá

Pokud jste se rozhodli, že chcete nakoupit zásoby pro váš oblíbený útulek svépomocí, určitě se s vybranou organizací nejdříve spojte a zjistěte, co potřebuje. Hodně útulků má přebytek jídla, ale chybí jim například pelechy, hračky, kočičí záchody, antiparazitika nebo dezinfekční a čisticí prostředky. Ideální je tedy zjistit, co jim přesně chybí a podle toho pak nakoupit.

Děkujeme, že pomáháte spolu s Akinu.