Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Životní styl

Přestal se ozývat. Jaké strategie nefungují a jaký postoj naopak zaujmout?

Strávili jste spolu krásné dva měsíce plné jiskření a nečekaně se přestal ozývat. Lichotivé smsky se proměnily na jednoslovné odpovědi a najednou je úplné ticho. Proč se to stalo, jak v takovém případě reagovat a čemu se naopak vyhnout?

Kateřina Chytra | 8. 10. 2023

Ženy se shodují, že rozhodujícím mezníkem je první sex. Energie mezi milenci se promění a muž ochladne, lichotivé smsky se omezí na jednoslovné odpovědi a přichází ticho. To je chvíle, která je pro každou ženu velmi bolestivá a matoucí. Už jste si myslela, že by to konečně mohl být ten pravý – a zase nic. Jak je možné, že se přestal ozývat, když od něj předchozí týdny chodila jedna lichotka za druhou?

Mohlo by se vám líbit

Nenápadná virtuální nevěra jako strašák partnerských vztahů

Sociální sítě dnes dominují a nejčastější komunikační kanál je pro nás telefon nebo počítač. Snad proto je tak snadné seznámit se a vzplanout online, díky čemuž je pojem virtuální nevěra často skloňované téma v psychologických poradnách. Je virtuální nevěra skutečnou nevěrou? A jak se k tomuto tématu v partnerském vztahu stavět?
marianne.cz

Proč se to stalo?

Je možné, že jste narazila na muže lovce, který si dokazuje svoji hodnotu tím, že doslova udolá nedostupnou ženu. Další variantou je muž, který není emočně zralý a schopný se dlouhodobě vázat. Po prvních náznacích vážného vztahu mohl dostat strach, a tak se raději stáhl, aniž by to dopředu jakkoliv rozmýšlel. Mohla jste narazit také na muže, který nemá vyřešenou minulost, a při sblížení se mu otevírají jeho staré rány. Ať tak či onak, důležité je, že jste si takovou zkušeností měla projít, abyste se naučila vážit si sebe samé. Pokud totiž zažíváte podobný scénář opakovaně, přitáhlo k vám tyto muže vaše vnitřní zranění, které volá po uzdravení. Nyní je nejdůležitější, jak se k celé situaci postavíte. Můžete se totiž až příliš ohýbat, ztvrdnout, nebo zvolit postoj se vztyčenou hlavou.

Mohlo by se vám líbit

5 komunikačních chyb, které mohou zničit vztah

Snad každý ví, že základem dlouhotrvajícího vztahu je dobrá komunikace. Občas se ale stane, že na to začnou partneři tak trochu zapomínat a do jejich komunikace se vloudí nějaké nešvary. Na jaké konkrétní věci si dát pozor?
marianne.cz

Moc tlačíte na pilu

Píšete mu opakovaně, i když neodepisuje. Pořád se snažíte, nahazujete udičky, přejete si ho potkat, sledujete ho na sítích, myslíte na něj nonstop. Přehráváte si v hlavě vaše poslední setkání dokola a hledáte, jakou chybu jste asi tak mohla udělat a co se ho mohlo dotknout. Hledáte strategie, jak ho k sobě přilákat a stále se utápíte v myšlenkách, jak vám to mohl udělat. Vším tím vytváříte tlak, který muž na druhé straně telefonu podprahově vnímá a odrazuje ho. Především ale ukazujete, jak moc si nevěříte a tímto nátlakem sama sebe snižujete.

Ledová královna

Okamžitě jste zaujala postoj "když mě nechceš, tak nechci já tebe". Možná vás to mrzí, ale nepřiznáte to ani jemu a ve finále ani sobě. Nechcete to odmítnutí cítit, díky čemuž musíte uvnitř sebe doslova ztvrdnout. Stává se z vás ledová královna. Takovým postojem dotyčného muže na chvíli přitáhnete, protože ho láká vaše nedostupnost. Jakmile se k sobě opět přiblížíte, a vy se otevřete, on se znovu vzdálí. Drží si totiž stále stejný a bezpečný odstup. Takové hry jsou zdlouhavé, bolavé a unavující. Nutí ženu stále více nedůvěřovat sobě i mužům a uzavírat se do sebe.

Neohýbejte se

Nejzdravější postoj je rovně stát, dýchat a komunikovat bez pochybností o sobě. Dejte mu přibližně týden prostor se vyjádřit. To je lhůta, kdy nevytváříte nátlak, ale ani to celé zbytečně neprodlužujete. Po týdnu mu napište přímou a jasnou otázku bez kličkování, předstírání, háčků nebo nátlaku. Komunikujte sebevědomě a uvědomte si, že nepotřebujete druhého lanařit, ani hrát hry, aby byl s vámi. Buď vás vidí a chce přesně takovou, jaká jste nyní. Nebo ne a je v pořádku, že z vašeho života odchází.

Mohlo by se vám líbit

Tři nejčastější zabijáci dlouhodobého vztahu podle terapeutky

Partnerský vztah se v průběhu času proměňuje spolu s okolnostmi, které přirozeně přichází. Jiná vztahová dynamika bude u novomanželů, novopečených rodičů, rodičů teenagera nebo partnerů, kterým děti právě vylétly z hnízda. Aniž byste si toho všimli, může se v průběhu těchto změn pomalu a nepozorovaně vkrást do vašeho života krize, která se vztahem pořádně zamává. Na které největší vztahové zabijáky byste si měli dávat pozor a nedopustit, aby vaše partnerství ohrozily?
marianne.cz

Když přijde omluva

Některý muž zareaguje omluvou a vysvětlí své chování. Když to pro vás bude pochopitelné, můžete pokračovat v randění dál. Bylo však důležité, abyste jasnou komunikací projevila své hranice a tím sebedůvěru. On to ucítil, a o to více si vás bude vážit.

Když přijde nezájem

Pokud však muž na vaši smsku nereaguje vůbec nebo neustálými výmluvami, je jasné, že ztratil zájem. Přesto, že je to bolavé, se vztyčenou bradou to v sobě uzavřete. Abyste neztvrdla, je moc důležité a léčivé si všechny emoce spojené s odmítnutím prožít, vyvztekat se, vyplakat, a pak se nadechnout a jít dál.

Mohlo by se vám líbit

4 varovné signály, které na začátku randění nepodceňujte

Začala jste randit a vypadá to, že jste konečně našla parťáka pro život. Velká touha po partnerovi a zamilovanost však dokáže ospravedlnit situace, u kterých naopak potřebujete zbystřit. Některé partnerovo chování vás totiž doslova trkne a takový trk prozradí, jaký muž ve skutečnosti je a co od něj můžete v budoucnu očekávat.
marianne.cz
Zdroj článku

Související články

Životní styl
KVIFF 2024: Průvodce programem, cenami vstupenek, doporučenými filmy a slavnými celebritami

KVIFF 2024: Průvodce programem, cenami vstupenek, doporučenými filmy a slavnými celebritami

Životní styl
8 tipů, jak najít balanc mezi pracovním a osobním životem: Zvládněte home office levou zadní

8 tipů, jak najít balanc mezi pracovním a osobním životem: Zvládněte home office levou zadní

Životní styl
Apetit piknik je za dveřmi: Krok za krokem průvodce největšími lákadly letošního ročníku

Apetit piknik je za dveřmi: Krok za krokem průvodce největšími lákadly letošního ročníku

Životní styl
Jak si v práci vyjednat lepší plat a podmínky: Klíčem jsou důkladný průzkum a realistická očekávání

Jak si v práci vyjednat lepší plat a podmínky: Klíčem jsou důkladný průzkum a realistická očekávání