Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Životní styl

Přestal se ozývat. Jaké strategie nefungují a jaký postoj naopak zaujmout?

Info ikona
mobil

Strávili jste spolu krásné dva měsíce plné jiskření a nečekaně se přestal ozývat. Lichotivé smsky se proměnily na jednoslovné odpovědi a najednou je úplné ticho. Proč se to stalo, jak v takovém případě reagovat a čemu se naopak vyhnout?

Kateřina Chytra | 8. 10. 2023

Ženy se shodují, že rozhodujícím mezníkem je první sex. Energie mezi milenci se promění a muž ochladne, lichotivé smsky se omezí na jednoslovné odpovědi a přichází ticho. To je chvíle, která je pro každou ženu velmi bolestivá a matoucí. Už jste si myslela, že by to konečně mohl být ten pravý – a zase nic. Jak je možné, že se přestal ozývat, když od něj předchozí týdny chodila jedna lichotka za druhou?

Mohlo by se vám líbit

Proč se to stalo?

Je možné, že jste narazila na muže lovce, který si dokazuje svoji hodnotu tím, že doslova udolá nedostupnou ženu. Další variantou je muž, který není emočně zralý a schopný se dlouhodobě vázat. Po prvních náznacích vážného vztahu mohl dostat strach, a tak se raději stáhl, aniž by to dopředu jakkoliv rozmýšlel. Mohla jste narazit také na muže, který nemá vyřešenou minulost, a při sblížení se mu otevírají jeho staré rány. Ať tak či onak, důležité je, že jste si takovou zkušeností měla projít, abyste se naučila vážit si sebe samé. Pokud totiž zažíváte podobný scénář opakovaně, přitáhlo k vám tyto muže vaše vnitřní zranění, které volá po uzdravení. Nyní je nejdůležitější, jak se k celé situaci postavíte. Můžete se totiž až příliš ohýbat, ztvrdnout, nebo zvolit postoj se vztyčenou hlavou.

Mohlo by se vám líbit

Moc tlačíte na pilu

Píšete mu opakovaně, i když neodepisuje. Pořád se snažíte, nahazujete udičky, přejete si ho potkat, sledujete ho na sítích, myslíte na něj nonstop. Přehráváte si v hlavě vaše poslední setkání dokola a hledáte, jakou chybu jste asi tak mohla udělat a co se ho mohlo dotknout. Hledáte strategie, jak ho k sobě přilákat a stále se utápíte v myšlenkách, jak vám to mohl udělat. Vším tím vytváříte tlak, který muž na druhé straně telefonu podprahově vnímá a odrazuje ho. Především ale ukazujete, jak moc si nevěříte a tímto nátlakem sama sebe snižujete.

Ledová královna

Okamžitě jste zaujala postoj "když mě nechceš, tak nechci já tebe". Možná vás to mrzí, ale nepřiznáte to ani jemu a ve finále ani sobě. Nechcete to odmítnutí cítit, díky čemuž musíte uvnitř sebe doslova ztvrdnout. Stává se z vás ledová královna. Takovým postojem dotyčného muže na chvíli přitáhnete, protože ho láká vaše nedostupnost. Jakmile se k sobě opět přiblížíte, a vy se otevřete, on se znovu vzdálí. Drží si totiž stále stejný a bezpečný odstup. Takové hry jsou zdlouhavé, bolavé a unavující. Nutí ženu stále více nedůvěřovat sobě i mužům a uzavírat se do sebe.

Neohýbejte se

Nejzdravější postoj je rovně stát, dýchat a komunikovat bez pochybností o sobě. Dejte mu přibližně týden prostor se vyjádřit. To je lhůta, kdy nevytváříte nátlak, ale ani to celé zbytečně neprodlužujete. Po týdnu mu napište přímou a jasnou otázku bez kličkování, předstírání, háčků nebo nátlaku. Komunikujte sebevědomě a uvědomte si, že nepotřebujete druhého lanařit, ani hrát hry, aby byl s vámi. Buď vás vidí a chce přesně takovou, jaká jste nyní. Nebo ne a je v pořádku, že z vašeho života odchází.

Mohlo by se vám líbit

Když přijde omluva

Některý muž zareaguje omluvou a vysvětlí své chování. Když to pro vás bude pochopitelné, můžete pokračovat v randění dál. Bylo však důležité, abyste jasnou komunikací projevila své hranice a tím sebedůvěru. On to ucítil, a o to více si vás bude vážit.

Když přijde nezájem

Pokud však muž na vaši smsku nereaguje vůbec nebo neustálými výmluvami, je jasné, že ztratil zájem. Přesto, že je to bolavé, se vztyčenou bradou to v sobě uzavřete. Abyste neztvrdla, je moc důležité a léčivé si všechny emoce spojené s odmítnutím prožít, vyvztekat se, vyplakat, a pak se nadechnout a jít dál.

Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku