Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Životní styl

Rostlinná alternativa másla? Odpovědná volba!

Info ikona
Rostlinná alternativa másla

Stále více lidí přechází z různých důvodů na veganskou, vegetariánskou nebo flexitariánskou stravu. Například proto, že trpí potravinovou alergií nebo chtějí využívat nutriční výhody rostlinné stravy. Někteří při vývoji svého jídelníčku zohledňují i ekologickou stopu potravin, které jedí.

Promotion | 20. 09. 2021

„Žijeme ve skvělé době, kroky směřující k udržitelnějšímu jídelníčku jsou stále jednodušší. Navíc konečně neznamenají ústupky a kompromisy v chuti,“ říká Mgr. Libor Pozníček, certifikovaný poradce pro výživu a konzultant projektu Rostlinně. Nová Rama 100% rostlinná alternativa másla byla vyvinuta s ohledem na tyto faktory a výsledek předčil očekávání. Při použití 100% rostlinných složek bez umělých barviv, aditiv a konzervantů se podařilo získat atraktivní vlastnosti másla. Nová Rama je navíc zcela bez lepku a laktózy a je zcela veganská. Je tedy ideální volbou pro ty, kteří mají potravinovou intoleranci, vegetariány nebo vegany.

Info ikona
Rostlinná alternativa másla

Rama na pánvi?

Nová Rama 100% rostlinná alternativa másla rozšiřuje naši perspektivu a nabízí nové možnosti. Krémová konzistence, jemnost a chuť másla se bude odrážet v pokrmech, které s novou Ramou vytvoříte. Ať už ji použijete při přípravě snídaně, vaření zeleniny nebo smažení sladkých brambor, nebudete zklamáni. Velký kus másla je nepostradatelnou přísadou dobrého rizota. Odteď můžete v podobných jídlech používat novou Ramu. Dosáhnete stejného efektu jako s máslem, ale můžete si být jisti, že ingredience jsou 100% rostlinného původu. Je to perfektní volba jak k namazání na chleba, tak k vaření a smažení.

Info ikona
Rostlinná alternativa másla

Malý krok pro vás, velký krok k udržitelné budoucnosti

Rostlinná alternativa másla má výhodné vlastnosti másla, ale také jej v jednom ohledu poráží: je o 50 % udržitelnější, takže je prospěšná pro životní prostředí.* Použitím rostlinné alternativy tedy nepřijdete o pozitivní vlastnosti másla, ale uděláte něco pro budoucnost naší planety!

* Založeno na odborných posudcích zpracovaných společností Quantis 2020 srovnávajících produktové životní cykly Ramy 100% rostlinné a běžného másla prodávaného v Evropě. Nakupování 250g balení Ramy 100% rostlinné namísto 250g balení másla ušetří produkci 1,8 kg CO2 ekv. Více informací najdete na stránkách Ramy.