Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Životní styl

Nejlepší ekologický projekt Česka? Hlasujte pro něj i vy!

Info ikona
planeta

Toho, kdo zvítězí v prestižní ekologické soutěži E.ON Energy Globe máte ve svých rukou. Už teď můžete dát hlas svému favoritovi, který si ocenění a výhru převezme v září na speciální slavnostní události – na ekofestivalu v Karlínských kasárnách.

Promotion | 14. 08. 2023

Šest finalistů v cílové rovince

V Česku najdete obrovské množství lidí, kterým záleží na prostředí, ve kterém žijeme, na planetě jako celku i na budoucnosti dalších generací. Bohužel je o jejich konání a nápadech stále málo slyšet. To se rozhodla společnost E.ON změnit. Pořádá proto už 15 let prestižní ekologickou soutěž, kde oceňuje všemožné projekty zasazující se o udržitelnější způsob života. Každý rok tak můžete sledovat, co všechno dokáže člověk vyvinout, vymyslet a dotáhnout do konce. Odborné porotě skládající tak jen tento rok prošlo pod rukama víc než 140 projektů zaměřených na ekologii.

Info ikona
finaliste souteze

Ekologické inovace do popředí

Do velkého finále se dostalo pouze šest zajímavých projektů, přičemž vyhrát může pouze jeden z nich. Mezi ně patří Rybí zahrada v Lážovicích, digitální odpadové tržiště Cyrkl, strategická hra Beecarbonize o záchraně planety, revitalizovaná školní budova Českobrodská, cirkulární oblečení NIL Textile nebo síť energeticky soběstačných učeben Archimedes. O vítězi, který získá hlavní ocenění, se bojuje až do konce srpna na webových stránkách E.ON Energy Globe. Právě tady máte možnost seznámit se s finalisty, detailně prozkoumat jejich plány, cíle a vize a udělit jim svůj hlas. Třeba právě díky vám se stanou držiteli prestižní ceny a získají finanční odměnu ve výši 500 000 Kč. A něco vyhrát můžete i vy – jako hlasující veřejnost se automaticky zapojujete do soutěže o hodnotné ceny.

Zapište si do diáře

Na letošní rok si společnost E.ON připravila novinku – slavnostní vyhlášení soutěže. Tradiční galavečer nahradí nový ekofestival, společnost uspořádá pro širokou veřejnost 9. září v Praze v prostoru Kasáren Karlín. „Dlouhodobě cítíme potřebu nejen představovat soutěžící a projekty, ale také vzdělávat veřejnost v oblasti ekologie a udržitelnosti. Právě forma ekofestivalu, kde se lidé dozvědí a vyzkouší řadu zajímavých věcí a zároveň tam představíme výsledky soutěže, nám přijde jako ideální spojení, dodává Claudia Viohl. Záměrem je, aby si lidé odpoledne užili a zároveň se něco zajímavého a potřebného dozvěděli.

Info ikona
E.ON

Odpoledne plné zábavy

Na festival můžete dorazit s celou rodinou a užít si tak den plný zábavy a udržitelné inspirace. Vstupné je zdarma. Můžete se tady potkat s inspirativními jedinci, poslechnout si zajímavé rozhovory vedené moderátory DVTV s osobnostmi jako je třeba architekt Adam Gebrian, zakladatel Rekol Vítek Ježek nebo jaderná inženýrka Dana Drábová. Dále se můžete účastnit interaktivních workshopů, užít si food trucky s ukázkami udržitelné stravy a večerní koncert Tata Boys a především – být u slavnostního vyhlášení vítěze soutěže.

Měření