Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Životní styl

Slunečnice, které pomáhají Ukrajině

Info ikona
Slunečnice

Ukrajinská národní květina - slunečnice umí pomáhat! Důkazem je dobročinný projekt s názvem Flowers of Hope, který interaktivní formou umožňuje pomoci lidem zasaženým válkou na Ukrajině.

Šest měsíců uběhlo od chvíle, kdy ruská vojska vstoupila na Ukrajinu. Následně jsme byli svědky nejen počáteční vlny solidarity, ale také momentů, kdy mnozí válku na Ukrajině začali přehlížet. A právě poslední zmíněný přístup se snaží změnit nový dobročinný projekt Flowers of Hope, který vytvořila agenturní síť Dentsu pro Velvyslanectví Ukrajiny v České republice. „Prvních pár měsíců jsme byli svědky obrovské finanční, humanitární a další pomoci českých občanů, poté však začal zájem postupně opadat, nicméně válka na Ukrajině stále pokračuje a podmínky pro život jejich obyvatel se neustále zhoršují,“ komentuje Tomáš Szczotka, manažer Dentsu Creative.

Mohlo by se vám líbit

Síla slunečnice

Slunečnice je nejen ukrajinská národní květina, ale také symbol odporu proti invazi ruské armády. A tak není divu, že nyní rozkvetla po jedenácti venkovních reklamních plochách na nejfrekventovanějších místech v Praze a umožňuje originálním způsobem přispět na obnovu země. Jak to celé funguje? Po zaslání libovolného příspěvku prostřednictvím mobilního telefonu vám na obrazovce vykvete slunečnice a postupně se vytvoří celé pole slunečnic, které by za normálních okolností nyní kvetly po celé Ukrajině.

Peníze, které lidé darují jak přes reklamní plochu, tak webovou stránku, poputují na konto ukrajinského Ministerstva pro místní rozvoj a budou využity na obnovu válkou zničené země a humanitární pomoc. Zároveň každý z dárců může na svou slunečnici umístit vzkaz, který bude viditelný na webové stránce thesunflowersofhope.com.

Info ikona
Slunečnice

Dotknout se slov podpory

Další fází projektu je umístění velkoplošné interaktivní obrazovky v centru Kyjeva, na které se Ukrajinci budou moci dotknout jednotlivých květin a přečíst si tak vzkazy vyjadřující podporu z celého světa. „Od začátku napříč agenturou snažíme pomáhat tím, co umíme nejlépe, byli jsme opravdu rádi, že jsme mohli pro ukrajinské ministerstvo vytvořit a zrealizovat kreativní nápad, který rozproudí společenskou debatu, bude postavený na inovacích a technologii a pomůže vybrat peníze na zlepšení životních podmínek obyvatel na Ukrajině,” uzavírá Simona Breen, Client Service Director Dentsu Creative.

Mohlo by se vám líbit