Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >

3 místa, kam chodí na pedikúru naše beauty redaktorka + 3 extra tipy na domácí péči

Upravená chodidla nejsou pouze letní doménou. Důležité je o ně pečovat celoročně. Kam si zajít a co udělat doma, aby byly hebké a krásné? Tady jsou tipy naší beauty redaktorky Soni – poctivě vyzkoušené a testované:

Soňa Kotulková | 25. 10. 2016
Foto: Getty Images
 
Protože celý rok hodně běhám, moje nohy dostávají pěkně zabrat. Dříve jsem pedikúru zvládala sama doma, ale teď se svěřuji do rukou odborníků. Každý měsíc. Mezi tím však používám i pár přípravků doma. Chodidla totiž potřebují pravidelnou péči, stejně jako jiné části těla.
 
1. Pedikúra s nádechem orientu
Nedávno jsem nedaleko redakce, kousek od náměstí Jiřího z Poděbrad, vyzkoušela pedikúru v salonu La Sultane de Saba. Chodím tam velmi ráda, protože musíte přejít přes obchůdek, který je plný kosmetických pokladů a interér působí exoticky. Já tam nejvíce zbožňuji parfém Fleur de Oranger. Když však sejdete pár schodů, ocitnete se v místnosti, které vévodí speciální pedikérské křeslo. A není to jen ledajaké křeslo – dokáže namasírovat záda a má v sobě i malý lavor s perličkovou masáží chodidel. Takže i „obyčejné“ namáčení nohou jsem si dokonale užila. Pak mě čekalo skaplepelové odstranění kůže, voňavý peeling, zábal a upravení nehtů A nakonec to nejlepší – masáž chodel a lýtek od pedikérky Terezy, která je opravdu velmi pečlivá a šikovná. Aaaach! 
 
Na doma: 
peeling kvpomerance
 
Pokud bych od La Sultane de Saba měla doporučit přípravek na domácí použití, bude to peeling z mořské soli s květy pomeranče. Nádherně voní a nožky jsou po něm hebké a vyživené.
 

 
2. Wellness pedikúra
Už několik let chodím na pedikúru Alessandro. Mají stánek v obchodním centru Nový Smíchov. Mám to kousek domů a taky mi tam moc vyhovují pedikérky, které umí i z mých zničených nohou udělat krásné. Teď chodím k Janě. Pedikúra Alessandro se od ostaních liší v tom, že kůži neodstraňuje ani skalpelem, ani nasucho, ale speciálním roztokem Go Lightly. Pedikérka „vodičku“ nanese na vatové tamponky a aplikuje ji na zatvrdlé partie. Roztok přebytečnou kůži „rozpustí“ a pedikérka po pár minutách ji jen „stáhne“ špachtlí. Musím říct, že takto mi nohy vydrží hebké hodně dlouho. A co tady mám ještě ráda? Dokážou zde vymodelovat i zničený nehet. Ráda si tu také nechávám dělat gel-lak – mají nádherné barvy a já se pak nemusím bát oprýskaného laku.
 
Na doma: 
GO LIGHTLY
 
Přípravek Go Lightly. Žádné obrušování pemzou. Jen přiložit napuštěné tamponky na zrohovatělá místa a pak jen šup, šup. Stáhnout a je to!
 

 3. Spa pedikúra
V salonu Bomton Florentinum je pedikúra z rukou paní Emílie přímo odpočinková! Nejprve mě čekala lázeň s mořskou solí – ta totiž skvěle detoxikuje. Pak ošetření pat a ztvrdlé pokokžky, peeling s maskou a opět dlouhá a úžasná masáž, při které se mi chce vždy až usnout. (Takto bych si představovala, aby mi každý den před usnutím někdo nožičky namasíroval :-) A co se mi tu ještě líbí? Že zde všechno krásně voní a já odcházím nejen s novými nožkami, ale také odpočatá.
 
Na doma:
Instinctual BodyButter 7.7oz Jar
Na zjemnění kůže je skvělé aplikovat na noc máslo Spa Ritual s indonéským zázvorem. Hojně před spaním nohy namažte a pak na ně navlečte bavlněné ponožky. Ráno budou jako vyměněné. 
 

Související články