Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Archiv

7 nej kamenů s léčebnými schopnostmi

Drahokamy používali k léčbě už ve starém Egyptě. Tamní léčitelé totiž věřili, že s pomocí kamenů se budou moci spojit s bohy a propůjčit svým slovům a činům větší váhu. Dnes se kameny používají k harmonizaci a léčení těla i duše v podobě předmětů do ruky, jako meditační pomůcka či šperk.

Redakce Marianne | 13. 12. 2013

 

 

 

 

Musím říct, že od jisté doby nedám na drahé kameny dopustit. Nosím je v kabelce v postranní kapsičce a čas od času kámen vyndám a zlehka jej stisknu v dlani. Okamžitě mě rozehřeje a mám pocit, že jsem v ten moment znova nabitá energií. Pozitivní působení drahých kamenů však není žádný výmysl – dokonce i švýcarský fyzik Walter Stark dokázal, že drahokamy vyzařují elektromagnetické záření, které leží v oblasti frekvence, která odpovídá chvění buněk v těle. Je tedy možné, že drahé kameny můžou touto frekvencí harmonicky ovlivňovat a posilovat naše tělo.

Harmonizace pomocí kamenů

Zvlášť intenzivně působí kameny, když je nosíte přímo na těle, tedy například jako náhrdelník nebo náramek či náušnice. Kromě barvy kamene jsou pro účinky rozhodující také tvrdost a chemická struktura. Školení terapeuti, kteří léčbu kameny využívají, preferují léčbu pomocí přikládání kamenů, které pak čistí auru a uvolňují potlačené emoce a traumata. Konkrétně pak kameny napomáhají tím, že zvětšují množství světla přítomného ve vaší auře, které pak stimulují a aktivují. Zjednodušeně řečeno, kameny přebírají funkci katalyzátoru, který urychluje a vnáší více barvy a světla do naší aury.

Nej kameny pro tělesnou a duševní kondici

Ametyst

Jde o odrůdu křemene a má jemně fialovou barvu. Uklidňuje, zbavuje stresu, zlepšuje spánek a přispívá k odvaze. Býval šperkem králů a je to mimořádně mocný kámen s ochrannou silou. Čistí a harmonizuje krční a korunní čakru. Zmírňuje bolesti hlavy, odstraňuje napětí a posiluje vylučovací orgány a imunitu.

Křišťál

Patří také mezi křemeny a v jeho čisté krystalické struktuře se lámou všechny barvy duhy. Stejně tak velké je jeho léčivé spektrum. Patří k nejúčinnějším léčivým univerzálním kamenům, silně zesiluje energii, poskytuje harmonii a pročišťuje nejen na tělesné úrovni. Uvolňuje blokády a dává novou vitalitu. Používat se může k tišení krvácení, proti průjmu a v případě nevolnosti.

Granát

Rudý, třpytící se kámen je považován za kámen síly, který má silnou schopnost dodat ztracenou energii. Přináší klid, poskytuje hnací sílu, sílu vůle a vytrvalost, takže pomůže hlavně ve chvílích, kdy potřebujete dotáhnout některé záležitosti do zdárného konce. Využívá se k podpoře krvetvorby a k povzbuzení krevního oběhu. Pomáhá při upevnění vztahů, v životních krizích a posiluje pud sebezáchovy.

Hematit

Tento kovově stříbřitě šedý kámen pomáhá v obtížných situacích, kdy jsme přetěžováni nejen fyzicky, ale také psychicky. Dokáže vytáhnout nemoci z těla, ochraňuje a harmonizuje. Odstraňuje vše nepříznivé a zabraňuje negativním energiím, aby vstoupily do aury. Zvyšuje sebevědomí, nastoluje klid a zlepšuje paměť.

Jadeit

Vyskytuje se v zelené až černé barvě. Považuje se za posvátný kámen, který pomáhá předcházet nemocem a zdravotním obtížím, vede k srdci a posiluje harmonii. Uklidňuje nervy a zlepšuje spánek. Zvyšuje prý i plodnost a pomáhá při porodu.

Karneol

Svou oranžově zlatou barvou připomíná západ slunce. Zastupuje živost a kreativitu. Dodává odvahu, trpělivost a harmonii, motivuje k úspěchu. Rozptyluje deprese a negativní myšlenky. Zahání noční můry a povzbuzuje sexuální aktivitu. Dokáže také odstranit závislosti všeho druhu.

Malachit

Zelený kámen s rozmanitými vzory a kresbami léčí na duševní úrovni. Učí vás milovat samu sebe, pomáhá chápat lépe ostatní a vytáhnout z těla všechny ‚nemocné‘ energie. Proto ho můžete aplikovat na všechny části těla. Ochraňuje na cestách, pomáhá uzavírat dobré obchody a otevírá srdce.

Související články

Rodina a děti
Maminko, já ti pomůžu: 9 praktických tipů, jak zapojit děti do domácích prací

Maminko, já ti pomůžu: 9 praktických tipů, jak zapojit děti do domácích prací

Zábava
Kvíz: Poznáte znamení zvěrokruhu podle povahových rysů? Otestujte své astro znalosti

Kvíz: Poznáte znamení zvěrokruhu podle povahových rysů? Otestujte své astro znalosti

Životní styl
Profesionálně vařit jsem začal z hecu, říká semifinalista MasterChefa a módní návrhář Pavel Berky

Profesionálně vařit jsem začal z hecu, říká semifinalista MasterChefa a módní návrhář Pavel Berky

Dům
Mlýn ze 17. století na Vysočině majitelé proměnili v oázu klidu

Mlýn ze 17. století na Vysočině majitelé proměnili v oázu klidu