Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >

Čtvrté tajemství anti-agingu: liftingové peptidy

Objev peptidů je relativně nový, tyhle látky jsou ale tak účinné, že přípravky s jejich obsahem používá nejedna hollywoodská hvězda. Dokážou totiž výborně zregenerovat kůži, vyhlazují vrásky, a navíc zklidňují pleť.

Redakce Marianne | 6. 10. 2012

Peptidy jsou tělu vlastní bílkoviny, které se však vyrábějí synteticky. Výborně pronikají a působí v hlubších vrstvách pokožky, kde dávají buňkám pokyn k regeneraci. Navíc kůži posilují a výborně je snáší i velmi citlivá pleť.

Hezčí víčka

Stimulují tvorbu kolagenu, a tím pomáhají vyhlazovat pleť. Bývají proto součástí nejenom krémů, sér, ale také dekorativní kosmetiky. Peptidy najdete například v krémových očních stínech Lid Smoothie Antioxidant 8-Hour Eye Colour od Clinique, 710 Kč. Nejenže víčkám dodají krásnou barvu, ale dokážou je i omladit.

Kvalitnější řasy

Pokud jste majitelkou nevýrazných, řídkých řas, tak vám peptidy dokážou pomoci, umějí totiž povzbudit jejich růst. Speciální sérum Renokin Lash Lash stačí dvakrát denně nanést ke kořínkům řas nebo na obočí, a za pár týdnů uvidíte, že zázraky se občas dějí. Přípravek zakoupíte za 990 Kč na www.medaprex.cz.

Botox v kelímku

Speciální přípravek Pretox 20 od značky Medik8 je jako botulotoxin v kelímku. Peptid Argireline dokáže uvolnit obličejové svaly, a tím vyhladit vrásky, za 1260 Kč ho zakoupíte u dermatologů. Podobně působí i hexapeptid, který najdete v séru proti vráskám Botoceutical. Okolo 900 Kč seženete v lékárnách.

Funkční kombinace

Zkuste kombinaci peptidů, skvělá je řada Ecollagen od Oriflame s tripeptid komplexem: energetickým, kolagenovým a antioxidačním.

 

anti4

1. Komplexní anti-agingový krém MasterCream, Juvena, 5490 Kč

Jako elixír mládí působí technologie SkinNova Stem-Cell, díky níž peptidy působí na kmenové buňky a ty pak pracují jako zamlada.

2. Regenerační kúra Matricium, Bioderma, 1250 Kč

Speciální ampulky dokážou hloubkově regenerovat buňky i tkáně. Obsahují totiž šedesát tři tělu vlastních složek, mezi něž patří také účinné peptidy, které napomáhají metabolismu buněk. Po měsíci pokožka vypadá o několik let mladší!

3. Sérum Repairwear Laser Focus Wrinkle & UV Damage Corrector, Clinique, 50 ml za 2400 Kč

Poradí si s vráskami a napravuje škody způsobené slunečním zářením. Jeho účinky jsou srovnatelné s dermatologickým laserovým zákrokem i díky obsahu peptidů.

Související články