Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >

Krémy na ruce jsou v zimě a na podzim velice důležité

Když se u někoho snažíte odhadnout, kolik mu je let, podívejte se mu na ruce. Velmi často prozradí, že je nám o pár let víc, než bychom rádi. Zvýšenou pozornost bychom jim měli věnovat právě v tomto období.

Redakce Marianne | 24. 10. 2012

Primářka Dermatovenerologické kliniky VFN v Praze a 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy Ivana Krajsová upozorňuje, že kůže se nedokáže sama ubránit povětrnostním vlivům. Na podzim a v zimě se více mění teploty. Několikrát za den přecházíme z vyhřátého prostředí do mnohem chladnějšího venkovního a naopak. V prvním případě se nám stáhnou cévy, které pokožku vyživují. Důležité látky tak nemohou doputovat tam, kam by měly. Ve druhém se cévy rozšiřují, překrvují pokožku a ta je citlivější. Výsledkem jsou šupiny, drobné praskliny, načervenalé svědící flíčky.

Rukavice a krémy!

„Čím extrémnější jsou venkovní podmínky, tím víc kůže trpí. V blížícím se zimním období je tak potřeba věnovat pokožce větší pozornost a intenzivní péči. Základní péčí o ruce v zimním období je nošení rukavic, které brání poškození kůže chladem. Lidé s citlivou nebo nemocnou kůží by je měli nosit již od prvních mrazíků. Nedílnou součástí ochrany kůže na rukou ale musí být i odpovídající kosmetická léčebná péče, což představuje pravidelné ošetřování krémy s hydratačními a zvláčňujícími účinky,“ vysvětluje primářka.

Mazat, mazat a zase mazat

pH5_Regeneracni_krem_na_ruce_1181x1181

Na suchou a citlivou pokožku můžete vyzkoušet například pH5 Regenerační krém na ruce značky Eucerin. Lehký krém ruce regeneruje a chrání. Kůži zklidňuje a zajišťuje její hydrataci. Také pomáhá stimulovat přirozené obranné mechanismy pokožky. Balení o 75 ml seženete za 159 Kč.

  

 

 

DYNE

Pozornost si zaslouží i krémy přírodní kosmetiky Desert Essence, nově pak dýňový regenerační krém na ruce. Jak název napovídá, krém nejenže pokožku díky velkému množství bioolejů a bioextraktů intenzivně hydratuje a pomáhá odstranit pigmentové skvrny, ale také ji regeneruje. Jojobový bioolej má podobnou strukturu jako oleje lidské pokožky, a proto dokáže proniknout hluboko a zjemnit ji. Dýňový bioolej obsahuje vysoké množství vitaminů A, C, E, K a také zinku, díky nimž kůži posiluje proti nepříznivým vlivům okolí – 118ml balení stojí v obchodech kolem 275 Kč.

Lily_Hand_cream_100_ml_450_Kc

Crabtree & Evelyn přichází tento podzim s novým krémem ze své konvalinkové řady Lily. Tento krém na ruce se dobře vtírá do pokožky a ihned se vsákne. Obsahuje formuli z bambuckého másla a oleje z makadamiových ořechů, která prospívá hlavně namáhané pokožce rukou. Ceramidy zadržují vlhkost a extrakt z myrhy vyživuje nehty a kůžičku. Krém neobsahuje žádné parabeny, sulfáty ani minerální oleje. A proč konvalinková řada? Vůně má evokovat les brzy po ránu a údolí plné rozkvetlých konvalinek. Dále v ní můžete rozpoznat ylang-ylang, zelený mech a hyacint, 100ml krém stojí 450 Kč.

DERMACOL_Vyzivny_mandlovy_krem_na_ruce_59_Kc

Dermacol oproti tomu sází na mandlový olej, který je jedním z nejdražších a nejvzácnějších nevysychavých olejů. Požívala ho už královna Kleopatra. Vyživuje pleť a podporuje její přirozenou hydrataci. Řada Natural obsahuje dále koenzym Q10, který stimuluje buněčnou činnost, regeneraci a obranyschopnost pleti, vitamin A, vitamin E a glycerin. Tyto vitaminy usnadňují regeneraci, omlazují a pomáhají s antioxidací pokožky. Glycerin pak zabraňuje ztrátám vody. Za 100 ml výživného mandlového krému na ruce pro všechny typy pokožky zaplatíte 59 Kč.

loccitane

L’Occitane využívá vlastností bambuckého másla. Pro letošní podzim přišel s kolekcí krémů Květy štěstí. Krémový balzám na ruce s 20% obsahem tohoto másla se rychle vstřebává do pokožky, vyživuje ji a chrání. Zároveň však nezanechává mastný film. Kromě toho obsahuje výtažky z medu a mandlí, kokosový olej. Letos si můžete koupit krém v limitovaném balení – 150ml balení stojí 575 Kč.

Související články