Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >

Nový trend v líčení rtů: ombré

Jedna rtěnka, rychle nanést, a je hotovo! Takhle jsme byly zvyklé se líčit den co den. Módní mola a přední světoví vizážisté však přišli s novým typem líčení. Jmenuje se ombré a spočívá v kombinaci dvou a více výrazných barev rtěnky.

Redakce Marianne | 25. 02. 2013

Když se na ombré zaměříte, řeknete si: Preciznost sama, jak toho ale docílím i já? Představíme vám ty nejlepší triky a rady od vizážistky Barbory Bezděkové ze studia Inglot v pražském Centru Chodov.

Co ombré znamená?

Kromě již zmíněné preciznosti také neskutečnou zábavu a smyslnost. Jednotlivé barvy na rtech plynule přecházejí, a tvoří tak kouzelný duhový efekt. Kouřově vykreslené tak nemusíte mít jen oční stíny, ale také rty. Toto líčení si své fanynky najde mezi ženami, které umějí být sexy, ale i mezi těmi, které dávají spíše přednost pohádkové romantice.

„Chcete-li vykouzlit nevtíravý, ale zároveň smyslný look, zvolte červenou růž přecházející do vínově rudé. Pro jemnější variantu pak kombinujte barvy v odstínech růžové,“ vysvětluje vizážistka.

Ombre_3

Jak na něj?

Než budete barvy aplikovat, ujistěte se, že jsou vaše rty hydratované, ale rozhodně ne mastné. Poté je celé vyplňte tmavou konturovací tužkou. Tmavou barvu doplňte druhým, světlejším odstínem a oba tóny do sebe jemně prostínujte pomocí štětečku. Nakonec konturovací tužku překryjte vrstvou rtěnky ve stejné barvě a rty dostínujte.

ombre

Jak doladit zbytek?

Výrazné rty se v tomto případě opravdu vyplatí nechat vyniknout. S líčením očí to proto již nepřehánějte. Na víčka nenanášejte žádné stíny a ani je nezdůrazňujte linkami. Ideálně je neličte vůbec. Svůj romantický nebo svůdný vzhled podpořte pouze jemnou řasenkou.

Přirozeně musí působit také vaše pleť. Sjednoťte její barvu pomocí lehkého rozjasňujícího make-upu a naneste jen tvářenku. Výsledný look dolaďte jemným popraškem sypkého pudru pro zmatnění. Tváře ale nechte lehce lesklé. „Váš svěží aristokratický vzhled pak bude dokonalý!“ uzavírá Barbora Bezděková.

ombre_lips-600x450

A to stojí za vyzkoušení! Co vy na to?

Nový trend v líčení rtů: ombré