Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Cestování

Spřádáte plány na zimní dovolenou? Vzhůru k jižním sousedům

Máte pocit, že adventní čas je synonymem pro spěch? Pak se na chvilku zastavte a myšlenkami odcestujte do roku 2023. Také vidíte zasněžené sjezdovky, moderní horské restaurace a dechberoucí výhled na Alpy?

Po dvou letech koronavirových opatření konečně přichází zima, kterou si můžeme naplno užít. A dvojnásob to platí pro všechny milovníky zimních sportů, kteří upínají své myšlenky právě k zimní dovolené. Pokud se k těmto nadšencům řadíte, a stále nevíte, kam v zimě vyrazit, pak pro vás máme tip. Naši jižní sousedé se totiž pyšní „zasněženým“ klenotem jménem Salcbursko!

Mohlo by se vám líbit

Hurá na hory! Retro lyžařské kombinézy se vrací, už máte tu svoji?

Zima ještě zdaleka nekončí a na horách v Česku i v zahraničí jsou ideální podmínky pro lyžování. Jak ani na svahu nezanevřít na módu? Oblečte lyžařskou kombinézu trochu připomínající doby minulé a je jisté, že budete za hvězdu sjezdovky.
marianne.cz

Vzhůru za upravenými sjezdovkami i klidem přírody

Upravené sjezdovky, nejmodernější lanovky a vleky a úchvatná horská panoramata! I těmito slovy můžeme charakterizovat kolébku alpského lyžování, tedy Salcbursko. V této spolkové zemi se navíc můžete těšit na 21 lyžařských regionů se 70 středisky zimních sportů a na 2000 kilometrů sjezdovek.

Na své si přijdou také ti, kteří dávají přednost klidnějšímu typu dovolené. Právě v Salcbursku lze vyrazit na výlety s pochodněmi za doprovodu průvodce, túry na sněžnicích do pralesů Národního parku Vysoké Taury nebo se strážci národního parku za krmením divokých zvířat. Zábavu vám jistě zaručí také jízda na sáňkách na jedné ze 100 sáňkařských drah v Salcbursku. Mimochodem mnohé z nich lze díky osvětlení vyzkoušet i ve večerních hodinách. Oblíbenými aktivitami pro celou rodinu je i bruslení nebo curling.

Dobrou zprávu máme také pro všechny, kteří preferují běžecké lyžování. S letošní zimní sezonou se na Zwölferhornu v oblasti Wolfgangseeregion otevírá nová vysokohorská běžkařská trasa Pillstein, která vede podél stejnojmenné okružní turistické stezky. Nástup na běžeckou stopu se nachází asi 1 km od horní stanice lanovky, samotná smyčka je dlouhá asi 2 km a vybízí k tomu, abyste ji obkroužili hned několikrát.

Info ikona
Rakousko

Lyžařská oblast, která nezklame

O Ski amadé, rozsáhlé lyžařské oblasti v severní části Alp, už jste pravděpodobně slyšeli. Možná ale nevíte, že Ski amadé si pro lyžaře připravilo lákavou nabídku. Ti, kteří si svůj skipas zarezervují včas a online, budou odměněni mimořádně atraktivní cenou. Ve většině případů je také možné zakoupit si za zvýhodněnou cenu jednodenní skipasy. Čím dříve se pro lyžování rozhodnete, tím větší je šance na získání zlevněného skipasu.

A tím výčet novinek rozhodně nekončí. Oblast Ski amadé ve spolupráci se společnostmi, které provozují lanové dráhy, vytvořila celkem 24 vyhrazených výstupových tras pro skitouring. To zajišťuje nejen větší bezpečnost na sjezdovkách, ale také ochranu přírody. Vyznačené skitouringové trasy zabraňují ničení mladých lesů a vegetace a zaručují nezbytný klid, který potřebuje divoká zvěř. Využití těchto 24 skitouringových tras a sjezdů je zahrnuto v ceně skipasu či sezónní permanentky.

Zkrátka nepřijdou ani labužníci. Gastronomický zážitek zažijete nejen v tradičních horských chatách, ale také v moderních horských restauracích. Navíc od 11. do 18. března 2023 je na programu nejchutnější vrchol zimní sezóny: celý týden pro požitkáře a milovníky lyžování a vína. Nejvýše položený stánek farmářského trhu najdete na Kreuzkogelu ve Sportgasteinu v nadmořské výšce 2.700 metrů, což je zároveň nejvyšší bod v celé oblasti Ski amadé.

Mohlo by se vám líbit

Nejkrásnější vesnice Rakouska

Jmenuje se Alpbach a vypadá, jako by ji nakreslil naivní malíř. Typické horské domy zdobené dřevem posázené po kopcích tyrolského údolí Alpbachtal. Nejenže se tu málem ukocháte do bezvědomí, ještě k tomu se tady báječně lyžuje. Teď navíc v novém. Dvě samostatná tyrolská údolí Alpbachtal a Wildschönau se spojila a vznikl nový gigant. Stačilo postavit jednu lanovku a můžete si užívat na 145 kilometrech sjezdovek.
marianne.cz

Související články

Zábava
Princ William slaví 42. narozeniny: Podívejte se na jeho nejhezčí momenty s Kate a dětmi

Princ William slaví 42. narozeniny: Podívejte se na jeho nejhezčí momenty s Kate a dětmi

Tradice
KVÍZ: Víte, co jsou škráně a další moravské výrazy? Vyzkoušejte své znalosti

KVÍZ: Víte, co jsou škráně a další moravské výrazy? Vyzkoušejte své znalosti

Byt
Mladá rodina se s interiérem starého bytu popasovala na jedničku

Mladá rodina se s interiérem starého bytu popasovala na jedničku

Lidé a místa
Ubytujte se v jednom z nejkouzelnějších domků v Provence: Čeká na vás pravý francouzský sen

Ubytujte se v jednom z nejkouzelnějších domků v Provence: Čeká na vás pravý francouzský sen