Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Za panenskou přírodou do srdce rakouských Alp: Objevte nejkrásnější místa v okolí Zell am See

Chystáte se letos na dovolenou do Rakouska, ale ještě přesně nevíte, kam byste chtěla s rodinou vyrazit? Přinášíme vám 6 tipů na místa v jedné z nejoblíbenějších rakouských destinací pro letní dovolenu, na která jen tak v životě nezapomenete.

Veronika Zvonková | 2. 07. 2024

Jezero Zeller: Koupání, plavba lodí i vyžití pro děti

Jezero dominuje samotnému městu Zell am See a je prakticky nepřehlédnutelné díky své délce necelé 4 km a šířce 1,5 km. Koupání v něm je krásný zážitek, protože voda je průzračně čistá a obklopena vysokými skalnatými a kopcovitými vrcholy. Jezero Zeller patří k nejčistším koupacím jezerům v Evropě a za zmínku stojí také jeho hloubka, která v místech dosahuje až 68 m. Samozřejmostí je možnost zapůjčení loďky – plavba v podvečer může být krásným a romantickým zážitkem. V okolí najdete také řadu koupališť a podél jezera krásnou cyklostezku dlouhou 13 km s mnoha dětskými hřišti a atrakcemi po cestě. Kolem západního břehu najdete také vyhlášený Elizabeth park se zpívající fontánou.

Mohlo by se vám líbit

Blíž než Chorvatsko! Vydejte se na letní dovolenou k rakouským jezerům

Pro mnoho z nás jsou prázdniny synonymem písku, moře a vodních radovánek. Pokud vás ale v letošním roce žádná dovolená u moře nečeká, nezoufejte. Co takhle vyrazit k našim jižním sousedům, kteří mají v záloze hned několik krásných jezer.
marianne.cz

Lanovkou za pohádkovými výhledy na vrchol Schmittenhöhe

Pokud se chystáte na dovolenou s dětmi, toto místo je pro rodiny ideální. Kabinovou lanovkou vystoupáte na vrchol do výšky 2000 m. n. m a odtud se z nástupní stanice můžete vydat po Höhenpromenade kolem salaše Hochzelleralm k vrcholu Sonnkogel. Trasa vás časově vyjde asi na 40 minut a celou dobu se můžete kochat nezapomenutelnými výhledy na okolní hory, včetně těch nejvyšších vrcholů a samotného Grossglockneru, nejvyšší hory Rakouska. Na konci promenády najdete krásné upravené dětské hřiště s prolézačkami a v průběhu cesty můžete poznávat místní květiny a pozorovat zvířata.

Výlet mezi skály do soutěsky Sigmund Thun Klamm

Soutěsek najdete v okolí mnoho, ovšem mezi ty nejznámější patří právě tato. Nachází se cca 10 minut jízdy autem kousek od městečka Kaprun a patří mezi vyhledávaná místa v okolí, ačkoli výlet není na celý den. Soutěska měří cca 320 m a představuje nezapomenutelnou trasu po lávkách a dřevěných mostech podél strmých skal nad průzračně čistými hlubokými jezírky a vodopády.

Mohlo by se vám líbit

S dětmi na kole po Rakousku: Ty nejkrásnější cyklostezky

Nechcete se během prázdnin omezovat jen na nabídku tuzemských pobytů? Vyrazte na rodinnou dovolenou k našim sousedům. Na kola! Máme pro vás výběr cyklostezek, které hravě zvládnete i s dětmi.
marianne.cz

Za dechberoucími panoramaty k přehradám Mooserboden a Wasserboden

Pouhých 20 minut autem od Zell am See najdete parkoviště pod pokladnou Kesselfall, kde zdarma můžete zaparkovat a následně si v pokladně zakoupit jízdenku na autobus a lanovku. Autobus vás od pokladny doveze k plošinové lanovce, která je zároveň největší v Evropě. Poté pokračujete autobusem skrz dlouhé tunely až k nádrži Mooserboden, po jejichž průjezdu se vám naskytne pohled připomínající záběry z fantasy filmů a pohádek. Pokud byste se raději chtěla vydat na pěší túru, počítejte s fyzicky náročným výstupem trvajícím přibližně 4 až 5 hodin. Pokud ale zvolíte cestu autobusem a lanovkou, výlet je vhodný i pro rodiny s dětmi. V návštěvnickém centru se dozvíte zajímavé informace o výrobě elektřiny a také nahlédnete do zákulisí výroby vodní energie při prohlídce přehradní hráze. Nenechte si ujít ani Stromiho naučnou stezku, kde se děti dozví spoustu zajímavých informací o vztahu techniky s přírodou. Pro milovnice adrenalinu je tu i feratta MOBO 107 na samotné přehradní stěně.

Za panenskou přírodou autem po Grossglockner Hochalpenstrasse

Tato vysokohorská silnice tvoří průsmyk mezi Rakouskem a Itálií a patří mezi nejkrásnější panoramatické silnice v Evropě. Průjezd je zpoplatněn a samotná trasa měří asi 50 km. Autem se lze dostat až na vrchol Edelweissspitze ve výšce 2571 m. n. m., kde se můžete občerstvit a kochat se výhledy na nejvyšší vrcholy v okolí a v údolí Zell am See. Na trase vás čeká několik odpočívadel, odkud můžete pozorovat vodopády, horskou krajinu a volně pasoucí se zvěř. Také se zde můžete ubytovat, a to např. v hotelu Wallackhaus RegioJet hotels ve výšce 2304 m. n. m. Dalším bodem, který stojí za návštěvu a kam dojedete pohodlně autem, je vyhlídka Kaiser-Franz-Josefs-Höhe. Těšit se můžete na azurově modrá jezera, pohled na majestátní Grossglockner a pozorování kozorožců a svišťů ve volné přírodě. Výlet můžete pojmout jako celodenní a vydat se i po některé z turistických tras, jako je Glocknerrunde, Venediger High Trail nebo Alpe Adria.

Mohlo by se vám líbit

Letní dovolená po Evropě: Objevte přednosti rakouského Štýrska

Už dávno neplatí, že do Rakouska se jezdí jenom za zimní lyžovačkou…
marianne.cz

S dětmi na nezapomenutelnou procházku do údolí Felbertal

Nedaleko města Mittersill, pouhých 30 minut autem od Zell am See, najdete pohádkové údolí, ve kterém si procházku užije celá rodina. Trasa je nenáročná a z bezplatného parkoviště vám zabere až k jezeru Hintersee asi hodinu času. Možné je však zaparkovat za drobný poplatek až u jezera, ale samotná procházka údolím vás odmění nádhernou, panenskou krajinou, kterou vychutnáte plnými doušky. Pár minut od parkoviště se také nachází soutěska Schösswendklamm. Tu lze projít během půl hodiny.

 

 

Zažijte nezapomenutelnou dovolenou v rakouských Alpách, kterou si užije celá rodina:
Zdroj článku

Související články

Cestování
Oblíbená vinařská turistika: Kam se vydat za nezapomenutelnou chutí moravských a českých vín

Oblíbená vinařská turistika: Kam se vydat za nezapomenutelnou chutí moravských a českých vín

Zábava
Cestovatelský deník Dominiky B.: Za horským vzduchem a udržitelnou turistikou do Jižního Tyrolska

Cestovatelský deník Dominiky B.: Za horským vzduchem a udržitelnou turistikou do Jižního Tyrolska

Životní styl
Když práce od 9 do 5 není nic pro vás: Jak se stát digitální nomádkou krok za krokem

Když práce od 9 do 5 není nic pro vás: Jak se stát digitální nomádkou krok za krokem

Zábava
Letní dovolená v Gruzii: Zamilujte si pláže, víno i cenově dostupná letoviska

Letní dovolená v Gruzii: Zamilujte si pláže, víno i cenově dostupná letoviska