Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Jídlo

4 tipy, jak si užít ráno

Je pro vás těžké se po ránu nastartovat? Tohle jsou tipy, které by pomohou k tomu, aby se pro vás ráno stalo nejpříjemnější částí dne - a to i v případě, že nejste ranní ptáče.

Redakce Marianne | 6. 06. 2016

1. První věc po probuzení 

Pořádně se protáhněte - ještě v posteli, napněte všechny svaly v těle až po malíček u nohy. Na tenhle zvyk mnozí z nás zapomínají a po zazvonění budíku rovnou vyběhnout z postele, ale když si zvyknete takhle tělo protáhnout, odmění se vám tím, že bude daleko lépe připravené na všechny další aktivity a nebudete mít ztuhlé svaly. Je to minuta strečinku vleže, během které se prodýchnete a opravdu se probudíte. 

2. Vychutnejte si kávu 

Kromě toho, že na náš organismus funguje jako povzbuzovač kofein, své dělá své i kávová vůně. Proto pití kávy vnímejte jako příjemný rituál. V Česku je tradice pít po ránu větší množství kávy s mlékem, a pokud hledáte typ kávy, která má výraznou chuť a s mlékem neztrácí na intenzitě, nadchne vás novinka od Nespressoa - nová oranžová kapsle Envivo Lungo obsahuje převážně kávu z mexické Robusty, díky které je káva silná s bohatou vůní připomínající perník a aromatické dřeviny, a menšího podílu indické Arabicy, která dodá kořeněnou chuť. Výsledkem je silná směs, která ale na jazyku není příliš ostrá. 

Káva je k dostání v buticích Nespresso a na www.nespresso.com za cenu od 104 Kč za 10 kapslí. 

3. Ranní diskotéka

Pustit si ráno nějaký nakopávací hudební hit a zatančit si na něj v koupelně při čistění zubů zní jako bláznivý nápad vhodný pro pubertální mládež, ale až překonáte první ostych a zkusíte si to, budete mít pak chuť dotančit až do práce. Volume doprava! 

4. Místo kávy si pochutnejte na kávovém dezertu

Je to takové dva v jednom: káva i sladkost, která navíc potěší všechny smysly. Je to ideální varianta pro ty, kteří ráno počítají volný čaj na minuty

Potřebujete: 

1 kapsle Envivo Lungo Grand Cru od Nespressoa

1 lžička pomazánky speculoos (ze skořicových máslových sušenek)

120 ml mléka

2 cl skořicového sirupu

1 celá skořice na ozdobu

Postup: 

1. Na dno šálku dejte 1 lžičku pomazánky speculoos. 

2. Přidejte kávu Envivo Lungo a zamíchejte

3. V nádobě se širokým hrdlem smíchejte teplou mléčnou pěnu ze 120 ml mléka a s 2 cl skořicového sirupu. 

4. Polovinu přelijte do šálku a ozdobte celou skořicí.