Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Krása

Co udělat pro to, abyste neměla suché a lámavé vlasy v létě: Odborník radí

Pravděpodobně každá žena zdá ten pocit, kdy jsou v létě její vlasy vysušené, polámané a dehydratované. V drtivé většině za to může ostré slunce, slaná voda, chlor z bazénu a časté mytí. Po letních měsících většina z nás podstupuje drahé regenerační kúry s nadějí, že vlasy zachráníme. Tak tomu ale nemusí být v případě, že se o své vlasy budete během léta pečlivě starat. Odborník radí, jak na to.

Aneta Akgül | 9. 05. 2024

V létě potřebují vaše vlasy obzvláště velkou pozornost, protože mohou být velmi drasticky poškozeny. Horké počasí, suchý vzduch a časté koupání v moři nebo bazénu mohou vést k tomu, že vlasy přijdou o své přirozené oleje a vlhkost, což způsobuje jejich křehkost, suchost a ztrátu vitality. Výsledkem mohou být mdlé a neživé kadeře, které budou potřebovat regeneraci jako sůl. Pokud vlasům nedáte dostatečnou péči, hrozí, že se jejich vlákna zcela zničí a vlasy začnou předčasně vypadávat, což nechce nikdo z nás. Pro změnu v péči o vlasy v létě je dobré začít návštěvou kadeřnického salonu. Kadeřník, jakožto odborník, vám poskytne přesné individuální rady, doporučí vhodné vlasové produkty, vitamíny a správný způsob jejich používání. Pokud se vám ale do kadeřnického salonu nechce, nebo vám návštěva přijde zbytečná, můžete si přečíst některé rady odborníka, který ví, jak v horkých letních dnech zachovat perfektní vzhled vašich vlasů.

Mohlo by se vám líbit

Jak oživit účes? Ofinou! Zjistěte, který střih bude nejvíc slušet vašemu tvaru obličeje

Říkáte si, že by vašemu účesu prospěla změna? Ideální volbou může být ofina. Je sice náročnější na údržbu a styling, ale trocha úsilí rozhodně stojí za to, protože vypadá skvěle. Důležité je také vědět, který střih bude slušet vašemu tvaru obličeje. Pojďme se podívat, která ofina bude pro vás nejlepší.
marianne.cz

1. Chraňte vlasy před slunečním zářením

V horkých letních dnech většinou myslíme na ochranu kůže pomocí opalovacích krémů a očí slunečními brýlemi. Ovšem málokdy si vzpomeneme na to, že bychom úplně stejně měli chránit i naše vlasy a pokožku hlavy. Je potřeba si uvědomit, že i vlasy jsou vystaveny intenzivnímu UVA/UVB záření. Nejsnazší způsob, jak je chránit, je nošení pokrývky hlavy. Kadeřník Tomáš Arsov říká „Pokud budete mít kůži spálenou a popraskanou, nemůžete čekat, že z toho porostou silné a pevné vlasy.“ Upozorňuje také na to, že stejně nebezpečné jsou pro vlasy v letním období příliš utažené culíky a drdoly. „Musíte si uvědomit, že když máte vlasy takhle utažené kolem hlavy, tak ostré slunce spojené s vlhkostí působí na jejich kontury přímo v nejslabším místě. Ty se pak na konci léta začnou lámat, nebo celé upadnou,” vysvětluje.

 

2. Pozor na chemické barvení vlasů

V létě může chemické barvení vlasů, zejména s použitím produktů nižší kvality z běžných drogerií, vážně poškodit vlasy. Tyto produkty již oslabené vlasy přetěžují ještě více a velmi často ani nevytvoří požadovaný barevný efekt. Kadeřníci radí upřednostňovat lehké tónovací přípravky a nechat přirozenou krásu vlasů vyniknout samu od sebe pomocí slunečních paprsků, které je krásně vyšisují.

 

Mohlo by se vám líbit

Chcete krásnou hřívu? Kadeřnice radí, jak před létem ozdravit poškozené vlasy

Vlasy jsou ozdobou každé ženy, proto je dobré nepodceňovat kvalitní péči. Především v létě dostávají pořádně zabrat v důsledku slunečního záření a působení chlorované či slané vody. Je tedy dobré dopřát jim pořádné ošetření, abyste se zase mohla pyšnit krásnou a zdravou hřívou. Kadeřnice z luxusních salónů nám poradily, jak na to.
marianne.cz

3. Vlasovou pokožku udržujte v suchu

V létě, kdy často vyhledáváme osvěžení ve vodě, může být pokožka hlavy až příliš vlhká, což pro ni není prospěšné. Tato nadměrná vlhkost může odplavit přirozené oleje z vlasů, čímž se  zvyšuje riziko vzniku lupů a podráždění pokožky. Tomáš Arsov to komentuje se slovy „Já vždy říkám klientkám, aby si samy zodpověděly, kde rostou plísně a houby – no přeci všude tam, kde je vlhko. To znamená, že vlasová pokožka musí zůstat suchá.” Kadeřník proto doporučuje sáhnout po vysokovýkonném fénu, kterým si vždy po namočení pokožku opatrně vysušíte. Zbytek vlasů nechte přirozeně uschnout na vzduchu.

 

4. Kvalitní vlasové produkty jsou nejdůležitější

Pro dokonalou péči o vlasy v létě je nezbytné vybavit se správnou vlasovou kosmetikou. Vedle nošení klobouků a čepic je důležité používat také speciální produkty pro vlasy, které spolehlivě zakoupíte u svého kadeřníka. Hledejte produkty speciálně formulované pro ochranu vlasů před sluncem s UV filtrem, který nejen, že poskytne vlasům ochranu před poškozením, ale ochrání i jejich barvu. Vzhledem k tomu, že sluneční záření, mořská sůl, nebo chlor ve vodě mohou barvu z vlasů rychle vyplavit, je důležité, aby letní vlasová kosmetika měla také hydratační a regenerační účinky. To pomůže zabránit nadměrnému vysoušení vlasů, které by mohlo vést k jejich lámání.

 

Zdroj článku

Související články

Krása
Tradiční francouzská manikúra jinak. Ozdobte ji kytičkami nebo zvolte neonové barvy

Tradiční francouzská manikúra jinak. Ozdobte ji kytičkami nebo zvolte neonové barvy

Krása
Návrat k přirozenosti: Proč si ženy nechávají odstranit estetické úpravy?

Návrat k přirozenosti: Proč si ženy nechávají odstranit estetické úpravy?

Krása
Redakce testuje: Nejlepší pleťová séra, která vám během pár dní omladí pleť

Redakce testuje: Nejlepší pleťová séra, která vám během pár dní omladí pleť

Krása
Přirozené šediny i kaštanová: 5 trendy barev na vlasy, které ovládnou léto

Přirozené šediny i kaštanová: 5 trendy barev na vlasy, které ovládnou léto