Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Móda

Must-have plavky letošního léta: Všechny pláže letos ovládne jeden vzor

Zdá se vám, že je vaše sbírka plavek trochu nudná a chtělo by ji oživit? Letošní trendy jdou tomuto nápadu naproti – plážovou módu totiž naplno ovládne leopardí vzor, který hlásí velký comeback. Nebojte se trochu odvázat a pořiďte si také jeden zvířecí model.

Aneta Akgül | 2. 05. 2024

Leopardí vzor na plavkách se stává hitem každého léta, v roce 2024 bude ale populárnější než kdy předtím. Zkrátka a dobře, zvířecí motiv uvidíme letos téměř na všech plážích a u všech bazénů. Pokud leopardí plavky ještě nemáte, je nejvyšší čas si je pořídit. Léto se blíží rychlostí blesku, a tak je stylová výbava žádoucí. Přinášíme vám přehled těch nejžhavějších kousků, které si pro nadcházející sezónu můžete pořídit. Inspirujte se!

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Kde se vzala popularita leopardího vzoru?

Jak již bylo zmíněno, leopardí vzor je v módním světě ikonou, která se neustále vrací. A v oblasti plavek tomu není jinak. Zvířecí motiv má dlouhou a pestrou historii, která sahá do 20. století, kdy se začalo masově vyrábět oblečení inspirované glamour stylem hollywoodských hvězd libujících si v nošení kožešin, mezi něž patřila například herečka Joan CrawfordVzor se postupně stal symbolem luxusu a společenského statusu.

V 60. letech se poté dostal do hlavního proudu módy, kdy jej nosily ikony v čele s Jackie Kennedy a dokonce jej ve své písni Leopard-Skin Pill-Box Hat zmiňuje i Bob Dylan. V 70. a 80. letech se byl leopard součástí glam rockové a punkové kultury a stal se oblíbeným prvkem na módních přehlídkách.

 

Mohlo by se vám líbit

Trend léta 2024: Buďte ikonické jako Brigitte Bardot: Čelenky do vlasů jsou zpět. Jak je nosit?

Brigitte Bardot byla sex symbolem 50. a 60. let. Důvodem byly nejen její herecký talent a aktivistická činnost, ale ale také módní styl. Jeho neodmyslitelnou součástí bylo přitom nošení čelenek. Tento trend se nyní vrací a my věříme, že ho zejména v létě oceníte.
marianne.cz

Co o leopardím vzoru možná nevíte..

Každý leopard má jedinečné rozložení skvrn, které je podobné lidským otiskům prstů. Ve volné přírodě slouží tento vzor k maskování, ale v módním průmyslu je to právě naopak – slouží k vyniknutí. V západní kultuře může symbolizovat různé sociální statusy nebo dokonce sexuální dostupnost.

Hit plavkové sezóny 2024

V roce 2024 se leopardí vzor na plavkách stane obrovským trendem, a to nejen pro svůj divoký a odvážný vzhled, ale také jako připomínka bohaté historie, kterou s sebou nese. Návrháři a módní domy jej často zařazují do svých kolekcí, a to v různých stylech a střizích, aby vyhověli všemožným vkusům a typům postav. Leopardí plavky jsou tak ideální volbou pro ty z vás, kteří chtějí na pláži zazářit a zároveň vzdát hold módní klasice.

 

Leopardí vzor bude letos dominovat plážové módě. Inspirujte se a pořiďte si své leopardí plavky.
Zdroj článku

Související články

Móda
Módní nezbytnost na léto? Klobouk a šátek. Víme, jak oba kousky nosit

Módní nezbytnost na léto? Klobouk a šátek. Víme, jak oba kousky nosit

Móda
Trendy plavky pro milovnice tichého luxusu: Které elegantní a minimalistické modely si vyberete?

Trendy plavky pro milovnice tichého luxusu: Které elegantní a minimalistické modely si vyberete?

Móda
Čtveřice trendy šatů, ve kterých letos v létě zazáříte: Už je máte v šatníku?

Čtveřice trendy šatů, ve kterých letos v létě zazáříte: Už je máte v šatníku?

Móda
Jak si sestavit letní šatník? Francouzky letos nedají dopustit na těchto 6 kousků

Jak si sestavit letní šatník? Francouzky letos nedají dopustit na těchto 6 kousků