Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Krása

Chcete krásnou hřívu? Kadeřnice radí, jak před létem ozdravit poškozené vlasy

Vlasy jsou ozdobou každé ženy, proto je dobré nepodceňovat kvalitní péči. Především v létě dostávají pořádně zabrat v důsledku slunečního záření a působení chlorované či slané vody. Je tedy dobré dopřát jim pořádné ošetření, abyste se zase mohla pyšnit krásnou a zdravou hřívou. Kadeřnice z luxusních salónů nám poradily, jak na to.

Všichni se těšíme na léto, kdy si budeme zase užívat tepla, sluníčka, koupání a dovolené. Kdo se ale na toto období už tolik netěší, jsou naše vlasy, neboť v létě dostávají pořádně zabrat. Přitom každá žena jistě sní o krásné hřívě, která by se ve slunečním svitu leskla. Léto představuje pro naše kadeře obrovskou zátěž, a přitom se na péči o ně často zapomíná. Zeptali jsme se zkušených kadeřnic, jak dát vlasy před dovolenkovou sezónou dokupy a jak o ně přes léto pečovat.

Mohlo by se vám líbit

Péče o odbarvené vlasy: Poradíme vám, jak na překrásnou zlatou hřívu!

Pokud si myslíte, že mít zlatou hřívu jako hvězdy stříbrných pláten je nemožné, jste na omylu! Následující řádky přinášejí několik jednoduchých tipů, díky kterým bude váš účes zářit za každé situace!
marianne.cz

Jak ozdravit vlasy před létem

Kristýna Blahová ze salónu Hairdreams by Yes nám dala několik rad, jakou péči dopřát poškozeným vlasům. V první řadě je potřeba používat kvalitní produkty a pravidelně aplikovat hydratační masku. „Používejte ji minimálně jednou týdně,“ zdůrazňuje Kristýna. Kromě masek se musí klást důraz i na výběr běžných šamponů a kondicionérů, které by měly být bez silikonů a parabenů Pokud máte poškozené vlasy, měla byste omezit vysoké teploty při žehlení a kulmování. I foukat byste je měla vlažným vzduchem,“ říká kadeřnice.

Podpořit regeneraci vlasů můžeme i správnou stravou. „Do svého jídelníčku zařaďte potraviny bohaté na železo (listová zelenina, ryby, fazole, sojové boby atd.). Vyvarujte se barvení, především zesvětlování, nechoďte spát s mokrou hlavou a vlasy rozčesávejte velmi opatrně od kořínků směrem ke konečkům,“ radí Kristýna a dodává, že není od věci vyměnit bavlněný povlak na polštář za hedvábný nebo saténový. Podceňovat se nemá ani pravidelné stříhání vlasů. 

 

Jak o vlasy pečovat během léta

Kadeřnice Kateřina Hamplová ze salónu Klier klade velký důraz na pořádnou dávku péče a výživy, díky čemuž vlasy budou schopné přečkat náročné letní období. Kateřina doporučuje navštívit před létem kadeřníka, aby vám vlasy zastřihl. „Roztřepené konečky můžou způsobit poškození délky vlasů. Pokud vlasy zastřihnete ještě před létem, odmění se vám hebkostí, poddajností a krásným vzhledem. O trošku kratší vlasy se budou v létě také příjemněji nosit a pokožka hlavy se bude méně potit,“ pokračuje zkušená kadeřnice. 

Především v létě je nezbytná hydratace vlasů. „Důležitá je hydratace vnitřní (dbejte na dostatečný pitný režim) i vnější. Hydratační šampon a kondicionér se neztratí, ať už jsou vlasy poškozené, barvené, suché, či přírodní,“ vysvětluje Hamplová. Klíčová je v létě také UV ochrana. Silné sluneční paprsky představují velkou zátěž nejen pro kůži, ale i pro vlasy. Produkty s UV filtrem je ochrání, dodají hydrataci a lesk. Je dobré také myslet na to, že barvené vlasy se v létě rychleji vymývají a sluníčko někdy nepěkně zesvětluje jejich odstín. Myslete proto také na používání produktů pro ochranu barvy

Pokud možno, tak v létě vlasy nezatěžujte tepelnou úpravou. Zkuste se vyhnout žehličkám a kulmám a nechte je volně proschnout. Délky pak upravte přes kulatý kartáč. Ležérní přirozené vlny, volný cop nebo drdol jsou v létě in,“ říká kadeřnice. Dále doporučuje přes léto používat vlasové olejíčky, které dodají lesk, krásnou vůni, hydrataci a pomůžou při rozčesávání.

Tipy na produkty pro poškozené vlasy, které vám hřívu před létem krásně ozdraví.
Zdroj článku

Související články

Krása
Myjete si správně vlasy? Kadeřník prozradil, zda skutečně funguje metoda, která právě boří internet

Myjete si správně vlasy? Kadeřník prozradil, zda skutečně funguje metoda, která právě boří internet

Krása
Teplo ani slunce si na vás nepřijdou: Jak správně pečovat o pleť v létě?

Teplo ani slunce si na vás nepřijdou: Jak správně pečovat o pleť v létě?

Krása
Toužíte po nových vlasech? Mezi trendy se vrací milovaný účes podle Rachel z Přátel

Toužíte po nových vlasech? Mezi trendy se vrací milovaný účes podle Rachel z Přátel

Krása
Sbohem, vrásky! Jak snadno zatočit s nedokonalostmi pleti bez zásahu jehly?

Sbohem, vrásky! Jak snadno zatočit s nedokonalostmi pleti bez zásahu jehly?