Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Krása

Francouzky a jejich tajemství krásy: Méně je více

Info ikona
žena

O Francouzkách se říká, že mají nejen vytříbený módní vkus, ale navíc vypadají za každých okolností perfektně. Jaké je tajemství jejich krásy? A na které produkty nedají Francouzky dopustit?

Ať už jste v Paříži, na dovolené v Provence nebo jste se právě vrátili z Korsiky, pravděpodobně jste zaznamenali, že francouzské ženy doslova září a vypadají fantasticky. Za jejich mladistvým vzhledem ale nestojí plastické operace, nalepené řasy nebo baby botox, nýbrž pečlivě zvolené kosmetické produkty a filozofie, že „méně je více“.

Mohlo by se vám líbit

Lekce letního francouzského stylu podle Jeanne Damas

I když se nevyplácí generalizovat, pravdou zůstává, že Francouzky oplývají módním citem a leckdy dokážou z jednoduchých kousků vykouzlit zajímavý outfit. Osvojte si nejzásadnější pravidla francouzského stylu a přizvěte do svého šatníku špetku francouzského šarmu.
marianne.cz

Přirozenost na prvním místě

Mnoho žen tráví hodiny před zrcadlem a vytváří „dokonalý“ make-up, který ale ve finále neodráží jejich skutečnou osobnost. Pokud byste ale nahlédli do francouzské koupelny, rychle byste zjistili, že Francouzky si nepotrpí na dlouhé a perfektní líčení. „Rozhodně platí, že méně je více. Nemám ráda, když si připadám příliš sofistikovaně. Například když mám výrazné rty, nechám všechno ostatní opravdu přirozené. Francouzský styl je o rovnováze,“ říká francouzská influencerka Jeanne Damas pro stylist.co.uk.

S jejím názorem souhlasí také Adéla Chauville Středová, která už několik let žije v Paříži. „Pro mě je francouzská krása charakterizovaná hlavně přirozeností. Francouzky dokážou dokonale pracovat s tím, co jim příroda nadělila a své nejhezčí rysy „sublimer“ - vyzdvihnout. Působí upraveně, ale nikdy to nevypadá, že se příliš snažily – málokdy tak vídám očividně umělé prvky jako gelové nehty či umělé řasy. Když už použijí nějaký výraznější prvek v líčení, ať už třeba klasickou červenou rtěnku, či třpytivé barevné oční stíny - to je teď trend spíš u mladších, tak zbytek obličeje i vlasy celek vyvažují. Vždy tak zůstávají hlavně samy sebou,“ říká Adéla Chauville Středová, majitelka parafarmacie La Pharmacie Française.

Francouzská krása

Péče o pleť je základ

Francouzky rozhodně nepatří k ženám, které utratí více peněz za dekorativní než za pečující kosmetiku. Chtějí totiž vypadat perfektně nejen během večerní párty, ale také ráno po probuzení. A tak své peníze investují do pečující kosmetiky – od pleťových krémů až po kvalitní oleje nebo séra. V posledních letech navíc začínají do své kosmetické rutiny zařazovat také přírodní pečující značky. „Ano, ve Francii je znát nárůst odvětví BIO kosmetiky a dalších přírodních značek, jednou z mých nejoblíbenějších je pařížská Patyka. Dále mě teď zaujalo několik značek přírodní dekorativní kosmetiky, která o pleť zároveň pečuje, jako například Eclo, která kromě nádherných odstínů líčidel, a jsou to přesně ty typicky francouzské, které vyzdvihnou přirozenou krásu, nabízí také 100% kompostovatelné obaly,“ doplňuje Chauville Středová.

Parfém jako váš osobní podpis

Když se řekne francouzský parfém, většina z nás si vybaví ikonický Chanel N°5, Opium od Yves Saint Laurent nebo Miss Dior. Je jedno, jestli Francouzky používají zmíněné ikony, nebo dávají přednost „mladším“ značkám, v obou případech vnímají parfém jako umění. Nikoliv jako rychlý krok před odchodem z bytu.

A jak by podle Adély Chauville Středové voněl parfém inspirovaný Paříží? „Vím dokonce o jednom, který Paříží skutečně byl inspirován: Field notes from Paris od značky Ineke je parfém, který byl parfumérkou vytvořený právě jako vzpomínka na studia parfumerie v Paříži a Versailles. Kombinuje dřeva, ambru, tabák, kůži, včelí vosk či tonkové boby a jejich směs vás pak přenese do romantické a nostalgické atmosféry pařížského café, kde lze hodiny sedět nad café crème. Vermeil od značky Bienaimé pak připomene klasickou červenou rtěnku, jak ji kdysi nosívaly francouzské babičky.“

Mohlo by se vám líbit

Mikro francouzská manikúra jako trend letošního léta

Chcete na svých nehtech vyzkoušet něco nového, a zároveň si nepotrpíte na velké experimentování? Pak podlehněte novému trendu, který si říká mikro francouzská manikúra.
marianne.cz

Pro kosmetiku do lékárny

Zatímco v Česku jdeme do lékárny ve chvíli, kdy nás trápí zdravotní neduhy, ve Francii je zcela běžné v lékárnách, respektive parafarmaciích, nakupovat pečující kosmetiku. A tak Francouzky obvykle chodí pro kosmetiku do místních lékáren a nechávají si poradit od svých lékárníků. V závislosti na jejich typu pleti jim následně lékárníci doporučí konkrétní kosmetické produkty. Přesto existuje několik ikonických pečujících produktů, které vlastní snad každá Francouzka. Podle Adély Chauville Středové jde určitě o krém Embryolisse, termální vodu či Homéoplasmine, tedy homeopatickou pomádu, která se používá na podrážděnou kůži, popraskané rty a další „bobos“ (fr. bolístky). Mimo Francii se Homéoplasmine skoro nedá sehnat,uzavírá Adéla Chauville Středová.

Mohlo by se vám líbit

Vždy stylová Jeanne Damas. Co nesmí chybět v šatníku této trendy Francouzky?

Černé a béžové sako, trenčkot, kožená bunda, černé kotníkové boty a modré mom jeans. To jsou kousky, které nesmí chybět v podzimním šatníku stylové Francouzky Jeanne Damas. My vám přinášíme inspiraci, jak je kombinovat a také kam pro základy podzimního šatníku vyrazit.
marianne.cz
Zdroj článku