Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Krása

Mikro francouzská manikúra jako trend letošního jara

Info ikona
Francie

Chcete na svých nehtech vyzkoušet něco nového, a zároveň si nepotrpíte na velké experimentování? Pak podlehněte novému trendu, který si říká mikro francouzská manikúra.

Když se řekne francouzská manikúra, pravděpodobně si všichni vybaví upravené nehty s bílým proužkem. I když se francouzská manikúra stále drží na výsluní, existují její modifikace, které působí svěže a moderněji. Řeč je nejen o obrácené francouzské manikúře, ale také o tzv. mikro francouzské manikúře, které se leckdy přezdívá také „skinny francie“.

Mohlo by se vám líbit

Lekce francouzštiny

Mikro francouzskou manikúru proslavila manikérka celebrit Harriet Westmoreland, kterou s oblibou navštěvuje například britská supermodelka Rosie Huntington-Whiteley. Mimochodem právě u této modelky jsme mikro francouzskou manikúru mohli několikrát zahlédnout. „Mikro francie je jen moderním pojetím tradiční francouzské manikúry. Hlavním rozdílem je tloušťka bílého proužku,“ říká manikérka Westmoreland pro Stylist. Nutno dodat, že se nemusíte držet klasiky. Barva proužku totiž záleží jenom na vás a vašich preferencích.

Na první pohled to vypadá, že vytvořit mikro francouzskou manikúru je hračka. Pokud se ale rozhodnete, že tento design vykouzlíte samy, pak si k ruce vezměte tenký štětec s ostrým hrotem. Stejně tak si dejte práci s výběrem podkladového laku. Ideální jsou nude odstíny, na kterých bílý nebo barevný proužek krásně vynikne. Pokud se obáváte, že by domácí experimentování s mikro francouzskou manikúrou nemuselo dopadnout dobře, pak se doslova svěřte do rukou zkušené manikérky.

Zdroj: stylist.co.uk

Zobrazit příspěvek na Instagramu
Mohlo by se vám líbit