Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Krása

Kaia Gerber zapříčinila návrat účesu jako z 60. let. Máme pro vás návod, jak na něj

Info ikona
Kaia Gerber

Dcera Cindy Crawford jde v jejích šlépějích a nyní má již vlastní úspěšnou modelingovou kariéru. Tak úspěšnou, že udává současné trendy, včetně těch vlasových.

Tereza Čaladi | 30. 09. 2023

Existují vlasy podle Rachel, vlasy podle Rachel 2.0 a teď se stávají oblíbenými vlasy, které měla Kaia Gerber na titulní straně italského online magazínu la Repubblica. Působily totiž velmi elegantně, rádoby ledabyle a plné objemu.

Vlasy měla přitom nastylované podobně jako „bouffant hair“, což byl ikonický účes v 60. letech, který nosily snad všechny ženy. Zaměřoval se na vytvoření vysokého objemu vlasů na koruně hlavy. Spočíval v tom, že se vlasy natupírovaly (tedy načesaly proti směru jejich růstu), vyčesaly, uhladily a doladily sponkami a lakem na vlasy.

Účes, který měla Kaia Gerber na obálce, je podobný tomu z 60. let díky svému objemu, ten ale není tak velký, je daleko ležérnější. Působí tak více přirozeně. A podle nás je to ideální účes na podzim. Jen si představte, jak hezky bude ladit k rolákům a ke kabátům.

Info ikona
Kaia Gerber

Jak na účes Kaia Gerber

Pokud stojíte o podobný účes, jenž popisujeme výše, můžeme vás ujistit, že ho zvládnete i bez stylistů. Máme pro vás podrobný návod, jak na to:

  1. Začněte nanesením spreje s tepelnou ochranou na vlhké vlasy.

  2. Dále vytvořte objem fénováním pomocí kulatého kartáče na vlasy.

  3. Následně použijte kulmu a velké lokny natočte do konečků, přičemž věnujte pozornost směru otáčení – mělo by to být směrem ven (od obličeje), abyste vytvořily přirozenější dokonale nedokonalý vzhled.

  4. Nakonec pomocí hřebenu rozčešte konečky a vlasy trochu zpevněte pomocí laku na vlasy.

A voilà, máte účes jako Kaia Gerber. Ten má díky své eleganci francouzský nádech a samozřejmě i nádech z 60. let, jak už bylo zmíněno. V naší galerii si můžete připomenout, jak vypadal původce tohoto účesu.

Kaia Gerber a bouffant účes z 60. let
Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku