Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Krása

Ikonický účes z 90. let je zpět! Střih „na Rachel“ má ale moderní nádech

Info ikona
Účes

Kdo v devadesátých letech netoužil po účesu à la Rachel Green, ten jakoby vůbec neexistoval. Dobové trendy se ale neustále vrací, a tak vás zřejmě nepřekvapí, že aktuálně se o pozornost hlásí účes, který s troškou nadsázky můžeme nazvat Rachel 2.0.

Divoké devadesátky jsou zpět! Nelekejte se, pánská saka v mintové nebo fialové barvě, zlaté masivní řetězy nebo podnikatelské baroko nás (doufejme) už nečeká. Pokud ale nahlédneme do kadeřnických salonů, rychle zjistíme, že účesy z devadesátek zažívají svou reinkarnaci. A jinak tomu není ani u legendárního účesu postavy Rachel Green ze seriálu Přátelé. 

Vrstevný střih v délce po ramena patřil v 90. letech k nejžádanějším účesům, což potvrzují také statistiky prodejce kosmetiky Just My Look, podle kterého v roce 1995 vzrostla poptávka po účesu Rachel Green o neuvěřitelných 179 %. 

Dobrou zprávou je, že účes „na Rachel“ můžete s přehledem nosit i v roce 2023. Obzvláště to platí, pokud svého kadeřníka poprosíte o účes Rachel 2.0.

Mohlo by se vám líbit

Rachel 2.0.

A v čem spočívá hlavní rozdíl mezi klasickým účesem Rachel Green a jeho novou verzí z roku 2023? Především v samotné délce vlasů. Zatímco účes z devadesátek je vhodný pro ženy, které mají vlasy po ramena, jeho novodobá verze si pohrává s delšími vlasy. „Pokud máte vlasy pár centimetrů pod ramena, můžete tento ikonický vzhled 90. let oživit. Účes na Rachel se skládá z mnoha vrstev vlasů, tudíž jeho moderní verze dodá vlasům objem, vytvoří okolo vašeho obličeje tvar srdce a dokonale orámuje tváře,“ říká kadeřník Salvador Salcedo pro Glamour.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Na stylingu záleží

I když účes Rachel 2.0. vypadá fantasticky, rozhodně je dobré vědět, že vyžaduje pravidelnou péči. Podle kadeřníka je klíčové, aby vaše vlasy byly lehké a nadýchané. Vsaďte tedy na šampon pro zvětšení objemu vlasů. „Po umytí naneste na vlasy několik kapek oleje nebo séra. Díky tomu budou mít vaše vlasy před stylingem hladkou texturu,“ míní Salvador Salcedo. A v neposlední řadě je důležité, abyste vlasy vyfénovaly přes kulatý kartáč.

Jak na účes Rachel 2.0.?
Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku