Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Krása

Podle sociálních sítí to vypadá, že „bob haircut“ bude trendem tohoto podzimu. Jak ho nosit?

Info ikona
bob haircut

Internet je nyní plný podzimních trendů, tento ale opravdu stojí za zmínku. Sestřih zvaný „bob“ je totiž vhodný pro všechny tvary obličeje a k tomu je snadný na údržbu.

Tereza Čaladi | 19. 09. 2023

Podzim sice ještě oficiální nezačal a venku jsou ještě letní teploty, ale na sociálních sítích, zejména na Instagramu a TikToku, se již objevují podzimní videa. Kromě těch, které lákají na podzimní atmosféru obecně, tam jsou i ta módní či ta, která predikují, jaké účesy se letos v tomto období budou nosit. Mezi nimi rezonuje zejména takzvaný „bob haircut“.

Mohlo by se vám líbit

Jak vypadá „bob haircut“?

„Bob“ v anglickém názvu může být zavádějící, jelikož v nás může evokovat to, že se jedná o drdol, ale není tomu tak. Jde o krátký střih vlasů sahajících zhruba po krk a lemující čelist. V posledních letech se nosí také „lob“, jenž je stejný, akorát sahá až po ramena.

Jeho velkou výhodou je, že se jedná o jeden z nejuniverzálnějších střihů, a tak sedí v podstatě ke kterémukoliv tvaru obličeje. Je na něm totiž skvělé, že jej lze přizpůsobit na míru tak, aby vyhovoval vašemu individuálnímu stylu, ať už máte jakoukoliv délku či texturu vlasů. Například, pokud máte kulatý tvar obličeje, bob může pomoci prodloužit vaše rysy. Pokud však máte oválný obličej, je vhodný dlouhý bob po bradu s vlnami, které zdůrazní vaši čelist. Pro obličeje ve tvaru srdce (jenž definuje široké čelo a lícní kosti s úzkou čelistí a bradou) možná budete chtít zvážit bob v délce čelisti s vlasy napruženými ven. Pokud máte čtvercový nebo obdélníkový obličej, doporučuje se bob nebo lob s tupou ofinou.

Právě bob s ofinou, jemuž se přezdívá francouzský bob, je naším favoritem. Každý z nich ale jakoby říkal „podzim“. V naší galerii se můžete inspirovat, jak je lze nosit.

A to nejlepší na závěr? Údržba takto krátkých vlasů je velmi snadná! Ráno nemusíte trávit dlouhou dobu jejich úpravou, jelikož obvykle již drží svůj tvar. Pokud si však chcete danou délku udržet, je dobré chodit ke kadeřníkovi každých pět až sedm týdnů.

Inspirujte se, jak nosit „bob haircut“ s podzimními outfity
Zdroj článku