Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Krása

Padají vám v zimě vlasy?

Info ikona
Žena se zasněženými vlasy

Celý rok se o ně pečlivě staráte a najednou vám v dlaních nebo na kartáči zůstávají celé chomáče? Zvýšené padání vlasů dokáže narušit sebevědomí mnohých žen. Pokud se jedná o sezónní vypadávání, nemusíte se trápit, jde obvykle o dočasný a přirozený proces. Zpozornět byste měly, pokud tento proces trvá déle.

Promotion | 8. 12. 2022

Proč k tomu dochází?

Zvýšené padání vlasů v zimě je odborníky přijímaný fakt, ale nad jeho příčinou visí otazník. Existuje několik možných teorií. Někteří odborníci se domnívají, že v létě potřebujeme více vlasů, aby nás chránily před přímým slunečním zářením, a tak má tělo tendenci je přes zimu „shazovat“. Jiní říkají, že intenzivní sluneční záření spouští samotné vypadávání vlasů a čím více se v létě vystavujeme slunci, tím více vlasů vypadne přes zimu. A aby toho nebylo málo, tak další studie uvádí, že zimní suchý vzduch vysušuje pokožku hlavy a bere z ní přirozenou vlhkost. Suchá pokožka hlavy pak způsobuje lámání vlasů a také zvýšené vypadávání.

Péče zevnitř bývá často ta nejúčinnější


Je pravda, že některé ženy trápí padání vlasů přes zimu více než jiné. Pokud ale zajistíte vlasům správnou výživu, vlasy vám zase narostou a budou silnější než kdy jindy. Vyzkoušet můžete například doplněk stravy ve formě vlasových kapslí Revalid® Hair Complex, který obsahuje speciální komplex aktivních látek, vitamínů, minerálů a stopových prvků napomáhající k posílení vlasu a tvorbě keratinu.

Info ikona
Kosmetika Revalid

Malé kroky k velkým výsledkům 

Důležitou roli v péči o vlasy, které se nachází ve výpadové (telogenní) fázi, hraje správná kosmetika. Doporučujeme vlasy mýt stimulujícím šamponem proti vypadávání vlasů Revalid® Stimulating Shampoo, následně je šetrně vysušit a pravidelně česat.

Zázrakem v boji proti vypadávání vlasů je sérum Revalid® Regrowth Serum, které obsahuje inovativní složku Redensyl® s vědecky potvrzenými účinky. Klinická studie prokázala výsledek až 28 000 nových vlasů po třech měsících používání. S produkty proti vypadávání vlasů od Revalid® vás už zima nepřekvapí. 

Měření