Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Krása

Trápí vás suchá pokožka na hlavě? Máme řešení.

Info ikona
Mladá žena

Právě v chladném počasí se začínají nejvíce projevovat problémy suché vlasové pokožky. Nepříjemné svědění a s tím související vznik lupů dokáže lehce zkazit náladu každé z nás. Dá se ale proti tomu účinně bojovat.

Promotion | 6. 02. 2023

Za trápením s lupy často stojí i kvasinková houba Mallasezia, se kterou se vede boj velmi těžko. Existuje ale látka, která si s ní dokáže poradit. Jde o pirokton olamin, jenž je součástí hydratační vlasové kosmetiky DERMAxPRO od Head & Shoulders. 

Zima trápí vlasovou pokožku

V chladných měsících bychom si proto o to víc měli všímat, jestli naše koruna krásy netrpí. Suchá pokožka na hlavě je obvykle i poškozená, protože kožní bariéra pokožky se narušila, a proto nedokáže udržet potřebnou vlhkost. Dala by se přirovnat k prasklé váze, která sice drží pohromadě, ale voda z ní prosakuje. Příčinou může být časté umývání vlasů, roční období či nevhodná kosmetika.

Když je pokožka hlavy příliš suchá, mohou na tento stav zareagovat mazové žlázy zvýšenou produkcí mazu. Mazem se však živí nevítaný host – kvasinková houba Malassezia. Ta sice žije přirozeně na pokožce hlavy, ale způsobuje neplechu až u 50 % populace. Poškozuje pokožku, a proto z ní pak uniká vlhkost, což vede ke svědění, suchosti a lupům. Co s tím?

Info ikona
žena s dlouhými vlasy

Řešte příčinu, ne následky

Protože je loupání pokožky znakem závažnějšího problému, jen povrchová hydratace ho neodstraní. Lidé zkoušejí různé hydratační přípravky, ty si ale s Malassezií často nedovedou poradit a trvalou úlevu nezajistí.

Na rozdíl od běžných hydratačních šamponů však vlasová kosmetika DERMAxPRO obsahuje aktivní a účinnou látku pirokton olamin, která pomáhá eliminovat Malassezii a zároveň dodává dlouhodobou hydrataci. Díky tomu se pak pokožka na hlavě stane vlhčí, vyživí se a zůstane bez lupů. I vaše vlasy pak budou lesklejší a zdravější. 

Zbavte se problémů jednou pro vždy

Máme pro vás dva konkrétní jednoduché kroky, které vám pomohou na cestě k vyživené a správně hydratované pokožce na hlavě. S šupinkami a lupy se pak můžete s klidem rozloučit. Tento rituál prošel vývojem a testováním dermatologickými odborníky, kteří se shodují na perfektních výsledcích. 

1. krok – mytí vlasů šamponem

Pokud vás trápí suchá, šupinatá pokožka na hlavě, jenom klasické hydratační přípravky nepomůžou. Šampon DERMAxPRO od Head & Shoulders čistí pokožku hlavy a jeho aktivní složka pirokton olamin pomáhá eliminovat Malassezii, čímž zabezpečuje trvalou vlhkost.

Tato účinná složka působí na skutečnou příčinu ztráty vlhkosti pokožky na hlavě. Neposkytuje jen dočasnou, povrchovou nápravu, ale doplňuje vlhkost přirozeným způsobem. 

Info ikona
šampon

2. krok – ošetření vlasů balzámem

Na rozdíl od běžných kondicionérů obsahují kondicionéry DERMAxPRO Head & Shoulders bohatý vyživující krém a dodávají pokožce až dvojnásobné množství složek bojujících proti vysušování v porovnání se samotným šamponem. Jsou proto nezbytnou výbavou pro lidi s lupy. Abyste docílili nejlepších výsledků, nepoužívejte běžné kondicionéry od jiných značek. Ty by totiž mohly snížit účinnost tohoto šamponu.

Info ikona
Vlasový balzám

Řadu vlasové kosmetiky DERMAxPRO od Head & Shoulders seženete v drogerii ROSSMANN nebo na jejím e-shopu, který je dostupný z aplikace ROSSMANN CLUB.

Měření