Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Krása

Tak trochu Britkami: londýnský účes 90. let se vrací

Info ikona
Meghan Markle

Jednoduché neupravené stylizování vlasů je obvykle spojované s nonšalantními Francouzkami. Když ale dojde na drdoly, užívají si ho i Britky. A stejně dobře se bude účes vyjímat i u nás.

Tereza Čaladi | 18. 04. 2023

Rádoby rozcuchané, ale vlastně upravené vlasy, které jsou vzadu sepnuté do drdolu. Přesně tak vypadá „brit-chic“ účes, který se nyní vrací zpět na výsluní. Populární byl zejména v Anglii v devadesátých letech. Mezi jeho nositelkami tak nehledejte nikoho jiného než Kate Moss či později Keiru Knightley během období Pirátů z Karibiku.

Teď si opět užívá svou chvíli slávy, jelikož ho nedávno na udílení cen Olivier Awards, které každoročně oceňují excelence profesionálního divadla v Londýně, měla britská herečka Jodie Comer. Ta vkročila na červený koberec s vlasy ve volném drdolu, který obklopoval rozcuch po stranách. Ponechal jsem Jodie vlasy v drdolu, abych ukázal její nádherný krk a ona tak působila mladě a svěže,“ vysvětlil magazínu Glamour vlasový stylista Sam McNight, který její vzhled vytvořil. Vrátil tak zpět do hry oblíbený účes, u kterého se předpokládá, že bude hitem letošní letní sezóny.

Jak si účes udělat doma

Nejlepší na tom je, že tento styling je velice jednoduchý a vhodný pro běžné nošení. Zvládne ho tedy kdokoliv a nemusí kvůli tomu být na červeném koberci. Vlasy je dobré před stylingem vyfoukat a nanést pěnu na lifting kořínků.

  1. Udělejte si pěšinku, optimálně trochu na jedné straně

  2. Rozdělte své vlasy na ty, které chcete nechat volné vepředu, a na ty, které chcete dát do drdolu.

  3. Svažte vlasy do nízkého drdolu pod týlní kostí a jejich konce nechte venku.

  4. Zbytek vlasů, které budou rámovat váš obličej, nakulmujte či upravte dle své libosti.

  5. Účes zajistěte lakem na vlasy.

Pro koho je účes vhodný

Ideální je, pokud máte vlasy trochu pod ramena. Pracovat se dá ale i s kratší a delší verzí. Stejně tak lze přizpůsobit kudrnaté i rovné vlasy.

Britské hvězdy s proslulým drdolem
Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku