Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Krása

Jak mít kudrnaté vlasy bez kulmování? Máme pro vás 3 triky

V dnešní době sice existuje spoustu druhů kulem, které vám mohou udělat vlny, jaké si přejete. Když budete ale následovat nedávné trendy, tak je nepotřebujete a vystačíte si bohatě s věcmi, co máte doma.

Tereza Čaladi | 9. 02. 2023

Když vznikla kulma, ženy z toho byly nadšené. Už si nemusely vlasy natáčet pramínek po pramínku na natáčky, ve kterých poté spaly celou noc. Časem navíc vznikalo více a více druhů kulem. Na malé lokny, velké vlny, populární se stala také trojkulma vytvářející drobné vlnky. A není to tak dávno, co pro vlnění vlasů vznikl difuzér na fén.

Tyto elektronické přístroje tak úpravu vlasů výrazně usnadnily. Nedávné trendy ale ukazují, že to jde ještě snadněji a že k tomu tyto přístroje vlastně vůbec potřeba nejsou. Zde jsou některé z nich, které rozhodně stojí za zmínku:

  • cedník na těstoviny

Není překvapením, že trendy určují dnes zejména sociální sítě, respektive lidé na nich. A jedním z nich je vlnění vlasů pomocí kovového cedníku na těstoviny. Tento trik nasdílela na svém profilu žena jménem Liz Fox Roseberry (@foxcraftcustom), která vložila na Tik Tok video se slovy „právě jsem zjistila, že můj cedník na těstoviny dělá lepší vlny než můj difuzér“. Video má nyní přes 23 milionů zhlédnutí, okolo milionu lajků, více než 120 tisíc sdílení a přes 160 tisíc uložení. Inspirovalo se jím tak tisíce dalších lidí.

A jak to funguje? Stačí si vlhké vlasy vložit do kovového cedníku na těstoviny a vyfoukat fénem. Voila a vlny jako z difuzéru jsou na světě.

Použití cedníku na těstoviny funguje stejně jako nástavec difuzéru. Rozvádí teplo rovnoměrně do kudrlin, tudíž vzor kudrlin zůstává nedotčený a cirkuluje vzduch,“ vysvětluje vlasový stylista Jason Collier časopisu Glamour.

  • čelenka na natáčení vlasů bez tepla

Trendem loňského roku se stala také čelenka na natáčení vlasů bez tepla. Jedná se o dlouhý a úzký pěnový váleček, jehož střed si umístíte na temeno hlavy (můžete jej tam připevnit skřipcem, aby lépe držel). Na jednotlivé strany válce (čelenky) natočíte vlasy směrem zepředu dozadu. Na každém konci je poté upevníte gumičkou. Nasazení čelenky tak trvá ani ne pět minut. Oba konce čelenky pak svážete dohromady a necháte si ji ve vlasech přes noc. Další den máte krásné velké vlny.

Návod na svém YouTube kanálu poskytla například influencerka Alex Gaboury. Její video můžete zhlédnout níže:

A to nejlepší? Namísto pěnové čelenky lze použít i šátek či pásek od županu.

  • zaplétání vlasů

Způsob vlnění vlasů, který je starší než natáčky, kulmy i difuzér, ale snad nikdy neomrzí, je zaplétání vlasů. Existuje mnoho způsobů, jak na to. Pokud chcete vlnitý pouze spodek vlasů, stačí vám klasické copy. Stojíte-li o vlnité vlasy po celé délce, je dobré zvolit připlétané francouzské copy od temene hlavy až po konečky. Chcete-li hustší vlny, doporučit lze také rybí cop. Dobré je obvykle přitom udělat dva copy, aby se zvlnily vlasy po celé šířce. Necháte přes noc a další den tak můžete mít vlasy jako z trojkulmy.

Info ikona
Zaplétání copánku
Mohlo by se vám líbit

Účesy pro ženy ve 40, 50 a 60 letech: Střihy, které vám uberou roky a sluší všem tvarům obličeje

Věděly jste, že vhodně zvolený účes leckdy dokáže strčit do kapsy i krém proti vráskám? Přinášíme vám tipy na nadčasové, a především lichotivé účesy, jejichž úprava vám nezabere příliš času, a navíc vám uberou věk.
marianne.cz
Zdroj článku

Související články

Krása
Jak se namalovat v létě: Vyzkoušejte 5 typů zábavného líčení, které vás rozzáří

Jak se namalovat v létě: Vyzkoušejte 5 typů zábavného líčení, které vás rozzáří

Krása
Mikádo je hitem léta 2024. Vytvořte si z něj 3 snadné účesy, které sluší ženám ve 30 i 50

Mikádo je hitem léta 2024. Vytvořte si z něj 3 snadné účesy, které sluší ženám ve 30 i 50

Krása
Toužíte po dokonale oholených nohách? Možná děláte jednu zásadní chybu

Toužíte po dokonale oholených nohách? Možná děláte jednu zásadní chybu

Krása
Nejlepší make-upy podle redakce Marianne: Vybíráme produkty vhodné pro letní dny

Nejlepší make-upy podle redakce Marianne: Vybíráme produkty vhodné pro letní dny