Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Krása

Bude vám slušet krátký sestřih? Odpověď zjistíte díky jednoduchému triku

Info ikona
vlasy

Zatímco jeden den toužíte po krátkém mikádu, druhý den oslavujete své dlouhé vlasy? Pokud se stále nemůžete rozhodnout, zda udělat razantní krok a ostříhat se na krátko, máme pro vás jeden trik. Pravidlo 5,5 centimetrů napoví, jaký typ účesu vám bude slušet.

V posledních měsících se o slovo hlásí módní bob, lob nebo pixie účesy, tedy střihy, které vychází z krátkých vlasů. A tak není divu, že mnoho dlouhovlasých žen začalo koketovat s myšlenkou razantního zkrácení. Řadíte se k těmto dámám také? Pokud ano, pak vyzkoušejte poměrně jednoduchý trik, díky kterému zjistíte, zda nosit krátké, nebo dlouhé vlasy.

Mohlo by se vám líbit

Jak funguje pravidlo 5,5 cm?

Že matematika nebyla vaší silnou stránkou? Nebojte se, pravidlo 5,5 cm není žádná vyšší dívčí. Vlasový specialista John Frieda vysvětluje, že optimální délka vlasů závisí na úhlu vaší čelisti. Pravidlo 5,5 cm zkoumá délku mezi bradou a ušním lalůčkem. Pokud je vzdálenost, kterou jste naměřily, kratší než 5,5 cm, bude vám krátký sestřih lichotit. V případě, že naměříte více než 5,5 cm, budou vám teoreticky více slušet vlasy delší. K tomuto triku budete potřebovat pouze pravítko, tužku a zrcátko.

Čas na experiment

1. Nejprve se postavte před zrcadlo.

2. Vezměte tužku a položte ji vodorovně pod bradu.

3. Nyní přichází na řadu pravítko: Umístěte ho do pravého úhlu k tužce a zatlačte na úroveň vašeho ušního lalůčku.

4. Změřte vzdálenost od ušního lalůčku k bradě svisle dolů.

Nejlepší střihy pro krátké i dlouhé vlasy

Zvažte i další faktory

Pravidlo 5,5 cm sice může napovědět, zda vám krátké vlasy budou slušet, ale rozhodě výsledek nevnímejte jako dogma. Naopak, nezapomeňte na to, že pro výběr účesu je důležitý také tvar vašeho obličeje, hustota vlasů, a především váš osobní vkus. Pokud nad razantní změnou účesu přemýšlíte, rozhodně ji neuspěchejte. Zkuste si najít účesy, které se vám líbí, a následně svou volbu proberte s kadeřníkem. Uvidíte, že společně najdete účes, díky kterému se budete cítit božsky.

Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku