Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Krása

Trendy, které v roce 2022 ovládnou kosmetický svět

Info ikona
Kosmetika

Kosmetický svět každoročně přináší nové trendy v oblasti líčení, účesů, pečující kosmetiky či manikúry. A jinak tomu nebude ani v novém roce 2022!

Zapomeňte na modrý lak na nehty, husté obočí, fialové líčení nebo účes zvaný mullet! Beauty trendy roku 2021 řekly své poslední slovo 31. prosince. Ruku v ruce s novým rokem totiž přichází čerstvé kosmetické trendy, které si pohrají s vaší kosmetickou rutinou a bohužel také s peněženkou. A o jakých trendech je řeč?

Mohlo by se vám líbit

1. Lesk na rty

Pamatujete si na devadesátá léta, kdy jste po kabelkách „tahala“ tucet různobarevných lesků na rty? Vypadá to, že v letošním roce vás čeká obdobný scénář. Lesky na rty sice už poněkolikáté hlásí comeback, avšak tentokrát šlápnou do pedálu. Těšte se nejen na bezbarvé varianty, ale také na odstíny „žvýkačkově“ růžové, mahagonové nebo purpurově červené. A samozřejmě i v tomto ohledu bude platit, že čím více třpytu, tím lépe!

2. Kosmetika bez vody

Pozorní čtenáři si jistě vzpomenou, že o trendu kosmetiky bez vody psala naše beauty redaktorka Markéta Vörös už v minulém roce. Složka „aqua“ je totiž nedílnou součástí většiny kosmetických produktů, avšak rozhodně nejde o ideální složku. I když je voda dostupná a vede k lepší roztíratelnosti produktu, přináší s sebou také bakterie. To moc dobře ví i kosmetický průmysl, který proti těmto bakteriím zbrojí konzervanty. Výsledkem tedy je, že voda paradoxně pleť vysušuje, což následně nutí výrobce kosmetiky k přidání extra hydratačních složek, jako je kyselina hyaluronová, glycerin, skvalan, bambucké máslo nebo urea.

A jak z tohoto spletitého kola ven? Odpověď nabízí právě kosmetika bez vody, díky které je kosmetický produkt mnohem účinnější. A čím více účinnější produkt, tím méně ho musíte použít. A čím méně produktu použijete, tím více ušetříte planetu i peněženku…I proto si kosmetika bez vody říká o pozornost a věří, že rok 2022 bude patřit právě jí!

Info ikona
Voda

3. Krajinkářská manikúra

Zdá se, že odzvonilo obrácené francouzské manikúře i minimalistickým puntíkům. Pinterest Predicts 2022 totiž uvádí, že během letošního roku se naše nehty promění v jednu velkou krajinu snů. Tento trend zpráva označuje jako „nailscapes“ a slibuje, že nehty budou připomínat hvězdnou galaxii, polární záři, temný oceán nebo třeba poušť. Vše samozřejmě záleží na vašem vkusu, a především chuti experimentovat.

4. Návrat barev

Ruku na srdce, během pandemie koronaviru se většina z nás přestala líčit. A pokud už jsme sáhly po oční paletce stínů, povětšinou jsme upřednostnily zemité a nude tóny. Pokud ale predikce nelžou, pak se v aktuálním roce opět odvážeme a dopřejeme svým očím spanilou barevnou jízdu. Zkuste tedy ze své kosmetické taštičky vydolovat odvážené modré, oranžové nebo třpytivé stíny a začněte trénovat na jaro 2022.

5. (Ne)tradiční linka

Pokud vás v posledních měsících nudí linka na vrchním víčku, pak pro vás máme dobrou zprávu! Rok 2022 totiž bude patřit experimentování se spodní linkou, která podtrhává linii spodních řas. V tomto ohledu je důležité, abyste se nedržely při zemi a sáhly po barevných očních linkách. Nabízí se například mechově zelený, drahokamový nebo modrý odstín, díky kterému z vás doslova nikdo nespustí oči.

Mohlo by se vám líbit