Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Krása

Fialové mámení aneb Vsaďte na fialové oční stíny jako Lady Gaga

Info ikona
Lady Gaga

Když se řekne zimní líčení, většina z nás si vybaví oční paletky zemitých barev, případně „odvaz“ v podobě stříbrných nebo zlatavých odstínů. Lady Gaga na premiéře filmu House of Gucci ale přítomné hosty překvapila svými fialovými očními stíny, které jasně aspirují na žhavý trend letošní zimy.

S příchodem pandemie koronaviru se výčet naší dekorativní kosmetiky uskromnil. Rezignovaly jsme na rudé rtěnky a odpustily jsme si také výrazné líčení očí, kterým jsme na home officu mohly oslnit leda tak domácího mazlíčka nebo kurýrní službu. Naštěstí je v posledních měsících dekorativní minimalismus na ústupu, a tak si opět můžeme zařádit s barvami!

Mohlo by se vám líbit

Fialka podle hvězd

Fialové oční stíny se nám dostaly pod kůži především díky zpěvačce a herečce Lady Gaga, která na premiéru filmu House of Gucci dorazila ve fialových šatech, které podtrhla právě fialovým líčením. Zpěvačka v tomto ohledu nebyla žádnou troškařkou, a tak při pohledu na její oči spatříme několik odstínů fialové, včetně třpytivých tónů. Make-up také zvýraznila černá oční linka, která dodala na dramatičnosti. Lady Gaga ale ví, že čeho je moc, toho je příliš, a tak výrazné líčení doplnila už jenom o lesk na rty s broskvovým nádechem.

Fialovému líčení propadla také herečka Zendaya. Na londýnské premiéře filmu Duna měla nejen fialové oční víčko, ale také vnitřní koutek oka. Za netradičním líčením stojí vizážista Raoul Alejandre, který ultrafialové líčení sdílel na svém Instagramu.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Jak nosit fialové oční stíny?

Máte náladu na monotónní fialový stín na celém očním víčku? Chcete si pohrát s fialovou oční linkou a nanést ji podél linie řas? Nebo se vrhnete do experimentování s paletkou fialových stínů, díky kterým vytvoříte kouřové líčení? Ať už si vyberete jakoukoliv možnost, rozhodně neuděláte chybu.

Pravdou ale zůstává, že fialové stíny jsou pro mnohé ženy stále velkým krokem mimo komfortní zónu, a tak je opravdu důležité, aby vám výsledný „look“ sedl. Pokud tedy nepatříte k milovníkům výrazného líčení, bohatě postačí, když si k ruce vezmete již zmiňovanou fialovou oční tužku. Naopak, extravagantnější ženy, které se například chystají na vánoční večírek, se bez okolků můžou pustit do čarování s fialovou paletkou očních stínů. V tomto případě postupujte obdobně jako u líčení klasických kouřových stínů.

Mohlo by se vám líbit