Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zdraví

Pobyt v mrazu vás může zbavit vrásek, akné i deprese. Máte odvahu to zkusit?

Tentokrát nemluvíme o otužování v ledové vodě, ale o světě, kde chlad není vaším nepřítelem, ale spojencem. O světě, ve kterém ledový vzduch pracuje pro vaši krásu, ale také léčí vaše tělo i mysl. Takto kouzlí kryoterapie, starodávná metoda s moderním přesahem.

Historie kryoterapie je stejně fascinující jako její účinky. Už v roce 450 př. n. l. věděl Hippokrates, otec medicíny, o léčivé moci chladu. Radil, aby se zranění vojáci balili do ledu, díky čemuž oddálil jejich smrt. Tato starověká moudrost se přeměnila v sofistikovanou moderní praxi, která se v posledních letech stává stále populárnější. Jde v ní nejen o techniku, ale také o zážitek. Když totiž vstoupíte do kryokomory, objevíte úplně jiný svět. Čas se zpomalí a vy se ocitáte tváří v tvář totální zimě a mrazu. V tu chvíli se děje několik věcí najednou – nejen ve vaší hlavě v podobě intenzivních myšlenek na útěk, ale především ve vašem těle.

První krok do kryokomory: Co čekat?

Všeobecně platí, že čím více budete své tělo vystavovat mírnému nekomfortu, tím lépe uděláte pro vaši odolnost a zdraví. Chápeme, že vstoupit do komory, ve které panuje teplota vzduchu okolo -90°C, nezní jako „mírný nekomfort“, ale dá se to zvládnout! Většina lidí, co má z kryoterapií zkušenosti, je toho důkazem. Do komory se totiž vstupuje na velmi krátkou dobu – obvykle od 2 do 4 minut, záleží na míře vašeho odhodlání. Na sobě máte jen spodní prádlo, speciální boty nebo návleky na nohy, rukavice a roušku. Pak už stačí si do komory stoupnout a začít správně dýchat, abyste dostali své tělo pod kontrolu. Možná budete mít pár vteřin pocit, že takhle vypadá peklo (akorát v pekle mají větší teplo), ale až z komory vylezete, poznáte možná nové příjemné pocity.

Mohlo by se vám líbit

Otužování je stále populárnější. Pro lidi s nemocným srdcem může být nebezpečné

Otužování v poslední době získává stále více na popularitě. Koupání v ledové vodě si oblíbilo mnoho lidí napříč všemi věkovými skupinami, a v zimě tak často vidíme u rybníků i řek velké skupinky lidí. Jak ale otužování ve studené vodě opravdu pomáhá našemu zdraví a je vhodné pro každého?
marianne.cz

Proč byste tedy měli tuhle šílenost zkusit?

Protože studený vzduch, který působí na vaši pokožku, je jako vlna čistoty, která smývá stres, úzkost a emoční neklid. Uvolnění endorfinů vás pak naplní pocitem štěstí a spokojenosti. Podle News Medical Life Sciences, který sdružuje komunitu odborníků z oblasti vědy, medicíny a přírodních věd, pomáhá detoxikovat kožní buňky, regeneruje pokožku, odstraňuje odumřelé šupinky kůže a zvyšuje tvorbu kolagenu, takže bojuje proti stárnutí a vráskám.

Kouzlo chladu je větší, než si myslíte.

Zároveň redukuje celulitidu a patří mezi nejsilnější zbraně proti zánětům. Zbavit se tak můžete nejen akné, ale i různých exémů či lupénky. Pravidelné vystavování chladu také příznivě působí na imunitu, zlepšuje kvalitu spánku a podporuje zdravý metabolismus. Tím, že spouští uvolňování endorfinů a katecholaminových hormonů, zlepšuje i náladu při úzkostech a depresích.

Účinky chladu už léta používají lékaři a odborníci na estetickou medicínu. Například Teresa Tarmey, kosmetická specialistka celebrit pro britskou Elle o kryoterapii říká: "Kryoterapii, tedy použití extrémního chladu, používám jako součást ošetření ve svém salonu již několik let. Vytváří efekt "ledového liftingu", který okamžitě a výrazně pozvedne povadlou a opuchlou pleť, omladí mdlou pleť a vytvaruje obličej. Je ideální pro ty, kteří chtějí opravdu zjevné výsledky ošetření. Skvěle se také hodí pro zaneprázdněné ženy.“

Potřebujete nějaké další argumenty? Tohle všechno stojí za vystoupení z komfortní zóny a překonání dvou minut zimy, co myslíte?

Mohlo by se vám líbit

Zchlaďte svou tvář! Masky na obličej s chladivým efektem jsou hitem léta

Během vlny veder hledáme jakékoliv osvěžení! Někdo tráví horké dny v bazénu, jiný nedá dopustit na studené nápoje a kosmetičtí nadšenci zase experimentují s chladivými maskami na obličej.
marianne.cz
Zdroj článku

Související články

Zdraví
Výživová koučka Dominika Hostinská o hubnutí: Nepočítejte kalorie, vnímejte své tělo a výsledky se dostaví

Výživová koučka Dominika Hostinská o hubnutí: Nepočítejte kalorie, vnímejte své tělo a výsledky se dostaví

Zdraví
Naučte se zvládat stres, emoce i negativní myšlenky: Vyzkoušejte jednoduchou metodu sofrologie

Naučte se zvládat stres, emoce i negativní myšlenky: Vyzkoušejte jednoduchou metodu sofrologie

Zdraví
Cvičení podle Jennifer Lopez: Nikdy nesportujte jen kvůli postavě a využijte každý den naplno

Cvičení podle Jennifer Lopez: Nikdy nesportujte jen kvůli postavě a využijte každý den naplno

Zdraví
Polykat ráno hrst prášků? Nesmysl. Víme, kdy během dne užívat důležité vitamíny a minerály

Polykat ráno hrst prášků? Nesmysl. Víme, kdy během dne užívat důležité vitamíny a minerály