Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zdraví

Pobyt v mrazu vás může zbavit vrásek, akné i deprese. Máte odvahu to zkusit?

Info ikona
žena v zimě

Tentokrát nemluvíme o otužování v ledové vodě, ale o světě, kde chlad není vaším nepřítelem, ale spojencem. O světě, ve kterém ledový vzduch pracuje pro vaši krásu, ale také léčí vaše tělo i mysl. Takto kouzlí kryoterapie, starodávná metoda s moderním přesahem.

Historie kryoterapie je stejně fascinující jako její účinky. Už v roce 450 př. n. l. věděl Hippokrates, otec medicíny, o léčivé moci chladu. Radil, aby se zranění vojáci balili do ledu, díky čemuž oddálil jejich smrt. Tato starověká moudrost se přeměnila v sofistikovanou moderní praxi, která se v posledních letech stává stále populárnější. Jde v ní nejen o techniku, ale také o zážitek. Když totiž vstoupíte do kryokomory, objevíte úplně jiný svět. Čas se zpomalí a vy se ocitáte tváří v tvář totální zimě a mrazu. V tu chvíli se děje několik věcí najednou – nejen ve vaší hlavě v podobě intenzivních myšlenek na útěk, ale především ve vašem těle.

První krok do kryokomory: Co čekat?

Všeobecně platí, že čím více budete své tělo vystavovat mírnému nekomfortu, tím lépe uděláte pro vaši odolnost a zdraví. Chápeme, že vstoupit do komory, ve které panuje teplota vzduchu okolo -90°C, nezní jako „mírný nekomfort“, ale dá se to zvládnout! Většina lidí, co má z kryoterapií zkušenosti, je toho důkazem. Do komory se totiž vstupuje na velmi krátkou dobu – obvykle od 2 do 4 minut, záleží na míře vašeho odhodlání. Na sobě máte jen spodní prádlo, speciální boty nebo návleky na nohy, rukavice a roušku. Pak už stačí si do komory stoupnout a začít správně dýchat, abyste dostali své tělo pod kontrolu. Možná budete mít pár vteřin pocit, že takhle vypadá peklo (akorát v pekle mají větší teplo), ale až z komory vylezete, poznáte možná nové příjemné pocity.

Mohlo by se vám líbit

Proč byste tedy měli tuhle šílenost zkusit?

Protože studený vzduch, který působí na vaši pokožku, je jako vlna čistoty, která smývá stres, úzkost a emoční neklid. Uvolnění endorfinů vás pak naplní pocitem štěstí a spokojenosti. Podle News Medical Life Sciences, který sdružuje komunitu odborníků z oblasti vědy, medicíny a přírodních věd, pomáhá detoxikovat kožní buňky, regeneruje pokožku, odstraňuje odumřelé šupinky kůže a zvyšuje tvorbu kolagenu, takže bojuje proti stárnutí a vráskám.

Kouzlo chladu je větší, než si myslíte.

Zároveň redukuje celulitidu a patří mezi nejsilnější zbraně proti zánětům. Zbavit se tak můžete nejen akné, ale i různých exémů či lupénky. Pravidelné vystavování chladu také příznivě působí na imunitu, zlepšuje kvalitu spánku a podporuje zdravý metabolismus. Tím, že spouští uvolňování endorfinů a katecholaminových hormonů, zlepšuje i náladu při úzkostech a depresích.

Účinky chladu už léta používají lékaři a odborníci na estetickou medicínu. Například Teresa Tarmey, kosmetická specialistka celebrit pro britskou Elle o kryoterapii říká: "Kryoterapii, tedy použití extrémního chladu, používám jako součást ošetření ve svém salonu již několik let. Vytváří efekt "ledového liftingu", který okamžitě a výrazně pozvedne povadlou a opuchlou pleť, omladí mdlou pleť a vytvaruje obličej. Je ideální pro ty, kteří chtějí opravdu zjevné výsledky ošetření. Skvěle se také hodí pro zaneprázdněné ženy.“

Potřebujete nějaké další argumenty? Tohle všechno stojí za vystoupení z komfortní zóny a překonání dvou minut zimy, co myslíte?

Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku