Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Krása

Nejkontroverznější kosmetické trendy roku 2024: Propadnete odbarvenému obočí nebo 3D manikúře?

Stejně jako v módním ani v beauty světě neplatí žádná striktní pravidla, podle kterých bychom se měli řídit. Je ale fakt, že některé trendy zkrátka vyvolávají vlnu pozdvižení. My si některé z nich, konkrétně ty z beauty průmyslu, představíme. Propadnete jejich kouzlu také, nebo zůstanete věrná tomu, co dobře znáte?

Aneta Akgül | 8. 07. 2024

3D nehty jako vyjádření kreativity

Začneme s trendy v manikúře. Ty se mění rychlostí blesku, ovšem faktem zůstává, že krásně upravené nehty tvoří jeden ze základů ženské estetiky. Klasické nehtové designy, jako jsou například francouzská manikúra, průhledná báze nebo jednobarevné nehty, ale začaly být trochu nudné, a tak lidé zapojili kreativitu. Čím dál populárnější jsou 3D nehtové designy, kdy jsou různé aplikace, od kamínků až po modely z akrylu, umístěny na plochu nehtů, čímž vytváří trojrozměrný efekt. „3D a texturované návrhy, zpopularizované asijskými nehtovými umělci, nabízejí zcela nový způsob, jak vyprávět vizuální příběhy,” řekla nehtová umělkyně Isa Rodriguez pro web Glamour.com. Tento trend vznikl v asijských zemích a velmi rychle se dostal i do Evropy a Spojených států. Někteří ho milují, jiní ho nemohou vystát.

Zobrazit příspěvek na Instagramu
Mohlo by se vám líbit

Nejkrásnější manikúra léta 2024: Vedou netradiční barvy i motiv šťavnatého ovoce

Léto a čas dovolených je tu! Pojďme si při této příležitosti shrnout klíčové trendy, které právě teď promlouvají do manikúry. Na své si přijdou milovnice elegantního minimalismu, šťavnatých motivů i barev, které bychom si s prázdninovými měsíci hned tak nespojili.
marianne.cz

Husté, nebo neexistující obočí

Pokud bychom měli jmenovat jednu oblast na obličeji, kde se trendy mění opravdu velmi rychle, bylo by to rozhodně obočí. Od tenkého a dokonale vytrhaného, které bylo populární především v 90. letech, jsme se postupně dopracovali až k přirozeně hustému, které vyzdvihla především světová topmodelka Cara Delevingne. „Udržujte ho co nejdivočejší a nechte jejich přirozený tvar. Pokud jde o vyplňování, držte se stejného tvaru, i když samozřejmě vše závisí na tvaru vašeho obličeje,” poradila Cara v rozhovoru pro Byrdie.com. Zdá se tedy, že trendy v obočí jdou z jednoho extrému do druhého a držet s nimi krok není vůbec jednoduché.

Právě obočí v minulých sezonách zažilo ještě jeden trend, kdy si ho lidé začali odbarvovat, ne-li úplně celé holit. Tato tendence vyvolala snad největší vlnu kontroverze vůbec. Obočí je totiž obecně bráno jako jakýsi rám obličeje, který tímto zmizel. Trendu propadlo i několik světoznámých celebrit, včetně herečky Kristen Stewart nebo mladší sestry Miley Cyrus, Noah.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Řasy jako mrkací panenka

Především v létě, kdy se nechceme příliš malovat, se mnoho z nás uchyluje k aplikaci umělých řas, které tento problém jednoduše vyřeší. Vlna kontroverzních názorů ale přišla ve chvíli, kdy začaly být čím dál oblíbenější řasy tolik husté, že svým vzhledem připomínají mrkací panenky. Zde se proto nabízí sdělení „co je moc, to je příliš”.

Mohlo by se vám líbit

Make-up trendy inspirované devadesátkami: Jak se líčit podle devadesátých let?

Devadesátá léta se vrací do módy nejen v oblékání, ale i v líčení. Pokud chcete držet krok s aktuálními beauty trendy, je načase si osvojit několik ikonických prvků této éry. Od modrých očních stínů po tmavé rty, devadesátky nabízejí mnoho inspirace, jak dodat svému vzhledu moderní nádech nostalgie. Pojďme se podívat na to, jak můžete začlenit prvky devadesátkového líčení do svého každodenního make-upu.
marianne.cz

Zvětšení rtů pomocí konturovací tužky

Mnoho žen, které touží po větších rtech, ale odmítají úpravu pomocí estetické medicíny, našlo řešení jinde. Konkrétně pomocí jednoduchého tahu konturovací tužkou těsně nad linií rtů je můžete opticky zvětšit. Ovšem, v tomto případě buďte opatrná. Stačí přidat pár milimetrů navíc či o něco více přitlačit a docílíte toho, že budete připomínat klauna. Raději se držte rady, že méně je více.

Mohlo by se vám líbit

3 snadné a okouzlující plážové účesy: Odolají dovádění ve vlnách i teplému počasí

Když nás čeká několik dní strávených koupáním v moři nebo v bazénu, čeká nás také několik dní řešení, jak si učesat vlasy, aby nám nebylo horko, aby nám při letních radovánkách nepřekážely, ale abychom také vypadaly skvěle a jedinečně. Ačkoliv se může zdát, že jedinou možností je culík, drdol nebo copánek, ukážeme vám i další tři snadné účesy, které hravě zvládnete a navíc s nimi na pláži zazáříte.
marianne.cz

Všechny jmenované trendy sice ve společnosti vyvolávají určitou vlnu kontroverzních názorů, které nejsou vždy pozitivní, ovšem důležité je uvědomit si jednu věc: vkus je naprosto subjektivní záležitost. Krásu nelze hodnotit objektivně a už vůbec nelze soudit něčí styl či vkus. Tyto trendy (a nejen ty) vyvolávají ve společnosti určité názory jen proto, že nejsou většinové. To ale zdaleka neznamená, že by byly špatné. Držte se proto toho, co vás baví, lichotí a v čem se cítíte dobře. Ať už je to přirozeně husté obočí, trojrozměrné aplikace na nehtech nebo cokoliv jiného.

Nejkontroverznější beauty trendy poslední doby. Propadnete jim?
Zdroj článku

Související články

Dobrý nápad
Pohánění obruče, tlučení špačka a cvrnkání kuliček. Tyhle hry už děti neznají

Pohánění obruče, tlučení špačka a cvrnkání kuliček. Tyhle hry už děti neznají

Lidé a místa
V Prachaticích opravili  Štěpánčin park, který je teď ideálním místem pro každodenní procházky, rekreaci, zábavu i společenské akce

V Prachaticích opravili  Štěpánčin park, který je teď ideálním místem pro každodenní procházky, rekreaci, zábavu i společenské akce

Byt
Zrekonstruovaný mini byt v Praze, kde nábytek z řetězce doplňují recyklované retro kousky

Zrekonstruovaný mini byt v Praze, kde nábytek z řetězce doplňují recyklované retro kousky

Dobrý nápad
Kostkový cukr vznikl u nás. Jeho počátek vás asi překvapí, roli hrál úraz

Kostkový cukr vznikl u nás. Jeho počátek vás asi překvapí, roli hrál úraz