Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Krása

Jak vyzrát na mastnou pleť v horkých letních dnech? Vsaďte na jednoduché tipy

Typy pleti jsou různé: pohybují se od extra suché přes smíšenou až po hodně se mastící. Najít ty správné produkty, které by vaší pokožce vyhovovaly, proto může být oříšek. A v horkých letních dnech, kdy tělo přirozeně reaguje na extrémní teplotní podmínky, může být tento boj ještě těžší. Dnes se konkrétně zaměříme na mastnou pleť. Víme, jak se o ni v létě starat i po jakých produktech sáhnout.

Aneta Akgül | 21. 05. 2024

Mastná pleť je přirozená. Ale do jaké míry?

Pleť je nekonečné téma pro ženy (i muže) všech věkových kategorií. Kdo stále žije v přesvědčení, že problémy s ní mají pouze teenageři, je na omylu. Jen málokdo vám řekne, že je se svou pokožkou opravdu spokojený. Někoho trápí pupínky, jiného příliš suchá místa s tendencí se loupat a dalšího zase příliš mastná pleť. A přesně na ni se dnes zaměříme.

Abychom uvedli věci na pravou míru – každá pleť se mastí a potí přirozeně. Jedná se o fyziologickou funkci mazových a potních žláz, které jsou uloženy v jedné z vrstev pod pokožkou. Cílem tohoto procesu je udržovat kůži pružnou, hebkou a chráněnou před vlivy okolního prostředí. Lze tedy říci, že maz rozhodně nemusí být pouze špatný. Ovšem, pokud je jeho tvorba nadměrná, je na místě trochu zpozornět. Určitou roli v tomto případě hraje dědičnost, ale také nedostatek určitých vitaminů, hormonální výkyvy či nevhodné produkty, které používáme.

Mohlo by se vám líbit

Líčení podle princezny Diany: Její milovaný make-up produkt je hitem roku 2024

Stejně jako v módě, i některé kosmetické trendy mají cyklickou povahu. Mezi takové patří barevné řasenky, konkrétně nostalgická modrá. Dejte této barvě znovu šanci a objevte nejžhavější kosmetický trend letošního roku.
marianne.cz

Základní kroky v boji proti mastící se pleti

Nadměrná produkce mazu v pleti často bývá náznakem toho, že je něco špatně – ať už ve vašem těle, nebo ve vaší skincare. Právě správně zvolené produkty v péči o pleť jsou v tomto případě naprosto klíčové. Základem je samozřejmě pečlivé čištění obličeje ráno i večer. Mnoho jedinců žije v mylné domněnce, že si pleť ráno čistit nemusí, jelikož na ní není žádný make-up. Opak je ale pravdou. Mazové žlázy jsou aktivní stále, a tak je ranní čištění pleti stejně zásadní jako to večerní. Zaměřte se proto na specializované produkty – mycí krémy, emulze a gely odstraňující přebytečný maz. Do své skincare rutiny byste měla zařadit také sérum a tonikum, které vyváží a obnoví hydratační rovnováhu, ale zároveň zabrání přebytečné tvorbě mazu. Na konec sáhněte po krému na mastnou pleť, který má matující funkci. Na trhu je jich nespočet, a tak si rozhodně vyberete ten svůj.

Mohlo by se vám líbit

Nebojte se samoopalováků. Jak získat krok za krokem krásně opálenou pleť bez zdravotního rizika

Určitě jste slyšela historky o experimentování se samoopalováním, které skončilo pokožkou v barvě pomeranče. Právě z tohoto důvodu se mu spousta žen obloukem vyhýbá. Přitom se jedná o jednu z nejzdravějších forem, jak získat krásně opálené tělo. Poradíme vám, jak na to krok za krokem.
marianne.cz

Používejte matující produkty

Častokrát narážíme na to, že produkty pro mastnou pleť ji mají tendenci vysušovat. To ale rozhodně není cílem. Chceme ji pouze zmatnit tak, aby se neleskla. Jakmile máte obličej vyčištěný podle předchozích kroků, připravte jej na make-up. Ideálně zvolte matující bázi pro regulaci kožního mazu, která zaručí dlouhodobý efekt bez nechtěného lesku. Doporučujeme také investovat do kvalitního vyživujícího make-upu s matující funkcí. Volte takový, který neobsahuje oleje, ale je naopak založený na vodní bázi. Takové produkty by měly obsahovat složky absorbující lesk a minimalizující viditelnost pórů.

Jakmile máte make-up hotový, sáhněte po pudru, který je zárukou matné pleti. Make-up krásně zafixuje a zajistí, že bude celý den držet přesně tak, jak má. Nebojte se toho, že by vám produkt zanášel póry a pleti škodil. Naopak, opět doporučujeme investovat do kvalitního pudru, který svým složením zaručí žádoucí efekt.

Mohlo by se vám líbit

Péče o pleť podle věku: Které produkty by vám s přibývajícími roky neměly chybět?

S každým dalším rokem se pleť a její struktura trochu mění. Ačkoliv tento proces většinou nevidíte při každodenním pohledu do zrcadla, stačí si prohlédnout své staré fotky a věřte tomu, že rozdíl poznáte. Proto je potřeba změnám pleti přizpůsobit i produkty, které si na pokožku aplikujete. Každá žena má své favority, na které ve své skin care rutině nedá dopustit. I jim je ale potřeba dát v jednu chvíli sbohem a pořídit si takové, které jsou pro starší pleť přímo určené.
marianne.cz

Vždy mějte po ruce matující papírky

Jednoduchý, avšak velmi účinný tip na závěr – matující papírky. Tento malý, avšak skvělý pomocník bude v létě vaším nejlepším přítelem. Vejdou se do každé kabelky a věřte tomu, že na ně nedáte dopustit. Během pár vteřin absorbují nežádoucí maz a pleť krásně zmatní.

Bojujete s mastnou pletí? Na tyto produkty můžete letos v létě vsadit.
Zdroj článku

Související články

Krása
Toužíte po dokonale oholených nohách? Možná děláte jednu zásadní chybu

Toužíte po dokonale oholených nohách? Možná děláte jednu zásadní chybu

Krása
Nejlepší make-upy podle redakce Marianne: Vybíráme produkty vhodné pro letní dny

Nejlepší make-upy podle redakce Marianne: Vybíráme produkty vhodné pro letní dny

Krása
Jednoduché triky, jak udělat z obyčejného culíku luxusní účes: Vše zvládnete za pár vteřin

Jednoduché triky, jak udělat z obyčejného culíku luxusní účes: Vše zvládnete za pár vteřin

Krása
4 letní střihy ofin, které vládnou trendům 2024: Inspirujte se Pařížankami i retro stylem

4 letní střihy ofin, které vládnou trendům 2024: Inspirujte se Pařížankami i retro stylem