Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Krása

Účesy vhodné pro ženy ve 30, 40 a 50 letech: Omladí vás a sluší všem typům obličeje

Po dosažení určitého věku mnoho žen přemýšlí nad tím, jak svůj vzhled nějakým způsobem omladit. Není ale třeba se hned uchylovat k estetickým zákrokům, které jsou v dnešní době velmi populární. Stačí se pouze zaměřit na své vlasy, konkrétně na jejich střih a účes. Přinášíme vám několik moderních a stylových účesů, které omladí ženy v každém věku.

Aneta Akgül | 7. 02. 2024

Vsaďte na jemné vlny, které omladí

Jemné a nepravidelné vlny působí dojmem “young, wild & free”, tedy “mladá, divoká a volná”. Volné vlny představují mladistvější vzhled, naopak rovné a zplihlé vlasy mohou působit stárnoucím dojmem. Pohrajte si s úpravou a texturou vln kolem obličeje a dodejte tak vlasům sofistikovanost a dynamiku. Díky vrstvení budou vlasy působit svěže a zdravě. Drobné vlnky dokáží zvýraznit obličej a oživit jeho rysy. Kromě toho, pokud jsou vaše vlasy řídké a jemné, mírné navlnění vašich vlasů je skvělým řešením, který vám dodá dokonalý objem.

Mohlo by se vám líbit

Vlasový trend roku 2024: Jedna ozdoba, 5 minut a máte tento elegantní účes

Kvůli tomuto trendy účesu si nemusíte stříhat vlasy, ani si je barvit. Sedí ženám s různou délkou i texturou vlasů a je opravdu velmi snadný pro vytvoření. Stačí vám k němu jedna ozdoba – mašle do vlasů. Teď už jen vybrat tu správnou a vychytat, jak si ji nasadit.
marianne.cz

Nebojte se vlasy zkrátit, má to omlazující efekt

Čím jsou ženy starší, tím větší mají tendenci si své vlasy zkracovat. A má to svůj důvod. Vlasy se totiž s přibývajícím věkem mění - jejich tloušťka se může ztenčovat, stejně tak jako jednotlivá vlákna vlasů. S tím souvisí i ztráta lesku, větší křehkost a změny ve struktuře. Jaké jsou ale možnosti pro ženy, které celoživotně nosily dlouhé vlasy a nechtějí je zkracovat na minimální délku? Ideální volbou je mikádo či jeho hravější verze zvaná bob. Ten dominuje prvním příčkám žebříčku popularity již několik let a není se čemu divit. Vrstvený bob působí velmi hravě, moderně a svěže. Jedná se o velmi elegantní účes, který v sobě nese nádech ležérnosti.

Z pixie střihu srší mládí

Střih jménem pixie představuje sázku na jistotu, která vypadá moderně, sofistikovaně a navíc omladí ženy v každém věku. Krátký účes navíc přináší mnoho možností pro hravost. Horní část vlasů můžete ponechat delší a vytvořit z ní například ofinu, nebo ji naopak sčesat dozadu, což je vhodné pro formálnější příležitosti. Lehký rozcuch zajistí, že budete vždy vypadat velmi stylově, elegantně a zároveň tak trochu rebelsky, což je ideální kombinace pro svěží a mladistvý vzhled. Jednoznačnou výhodou tohoto extrémně krátkého střihu je, že efektivně řeší problém řídkých vlasů. Díky kratší délce vlasy netíží jejich vlastní váha, což umožňuje vytvořit vzdušnější a živější vzhled. Pokud máte pocit, že vaše vlasy vypadají mdle i když jsou krátké, můžete vyzkoušet gel či texturizační sprej, který jim dodá objem.

Mohlo by se vám líbit

Vlasový trend 2024: Oblíbený střih z 90. let je nyní opět v kurzu

90. léta nadále hrají velkou roli v trendech mezi účesy. Obzvláště populární trend bude v roce 2024 tzv. “boční ofina“. Možná si myslíte, že nevíte, o co se jedná, ale tento střih budete znát velmi dobře. Výhodou je, že sluší opravdu téměř každému tvaru obličeje. Inspirujte se v naší galerii a vyberte si formu účesu, která vám dodá sebevědomí.
marianne.cz

Správně střižená ofina vám ubere i několik let

Ofina představuje úžasný trik oživení vašeho vzhledu, který lze skvěle kombinovat snad se všemi střihy a účesy. A navíc dokonale zakryje vrásky na čele. Pokud si ofinou nejste jistá, můžete zvolit třeba patku, která má velmi omlazující a svěží efekt. Kombinace mikáda s ofinou vám zajistí elegantní vzhled a nikdo nebude ani zdaleka tušit, kolik je vám let. Skvěle vypadá také tzv. záclonková ofina, která se vyznačuje rozdělením vlasů uprostřed a postupně sestříhanými postranními prameny, které se přirozeně spojují se zbytkem pramínků rámující obličej. Ostatně, dopustit na ni nedají ani světové celebrity.

Některé barvy omladí, jiných se raději vyvarujte

Ideální barvy vlasů pro omlazení jsou jak svěží, tak teplé zároveň. Příkladem jsou výrazné měděné tóny a další teplé hnědé odstíny, jako například moka. Blond barva je bezesporu jednou z nejlepších možností pro omlazující efekt, a to i v kombinaci s různými odstíny. Preferujte světlejší tóny, které dokáží lépe rozjasat obličej? Nejlepší volbou je zvolit odstín o něco světlejší než je  vaše přirozená barva vlasů. Vlasy s přirozeným melírem výrazně předčí jednotvárnou barvu nebo tónování. Rozhodně se naopak vyvarujte černé barvě, která ještě více zvýrazní vrásky a upozorní na nedokonalosti pleti. Stejně nelichotivý efekt pak mají i barvy v červených odstínech, které jen upozorní na vše, co byste chtěla spíše zakrýt.

Účesy, které omladí ženy v každém věku
Zdroj článku

Související články

Krása
3 snadné a okouzlující plážové účesy: Odolají dovádění ve vlnách i teplému počasí

3 snadné a okouzlující plážové účesy: Odolají dovádění ve vlnách i teplému počasí

Krása
Nejkrásnější manikúra léta 2024: Vedou netradiční barvy i motiv šťavnatého ovoce

Nejkrásnější manikúra léta 2024: Vedou netradiční barvy i motiv šťavnatého ovoce

Krása
Nejen pro ženy 50+: Nejlepší neinvazivní omlazovací metody, které konkurují i klasickému botoxu

Nejen pro ženy 50+: Nejlepší neinvazivní omlazovací metody, které konkurují i klasickému botoxu

Krása
Jak se v létě nalíčit k vodě: Zjistěte, jaký make-up zvolit a čeho se rozhodně vyvarovat

Jak se v létě nalíčit k vodě: Zjistěte, jaký make-up zvolit a čeho se rozhodně vyvarovat