Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Krása

Slaný sprej, nejlepší kamarád vlasů na léto

Info ikona
Plážové vlny

Dejte aspoň přes prázdniny žehličce a kulmě dovolenou, na senzační letní účes – přirozené plážové vlny – vám totiž bude stačit jen slaný sprej a doslova pár minut.

Karolína Demelová | 7. 06. 2023

Proč se v horkém počasí trápit zdlouhavým žehlením a kulmováním, když můžete mít ten nejlepší letní look skoro bez námahy? Jestli máte rovné nebo lehce zvlněné kadeře, nedbalé plážové vlny v nich vytvoříte velmi snadno.

Jak na plážové vlny

Po umytí vlasů, dokud jsou ještě trochu vlhké (ale ne mokré), do nich nastříkejte sea salt sprej, rozdělte je do jednotlivých sekcí, ty zatwistujte a pak už jen nechte volně proschnout. Pokud opravdu hodně spěcháte, můžete zakroucené prameny dosušit fénem, ale rozhodně to není nutné.

Čím více sekcí a menší twisty uděláte, tím výraznější vlny získáte. Pro co nejpřirozenější výsledek střídejte směr, ve kterém prameny točíte. Jako alternativu můžete zkusit třeba i zapletení vlasů do volnějších copů. Jestli máte vlasy vlnitější, možná bude stačit po nastříkání spreje jen jemné namačkání dlaněmi směrem k hlavě – produkt tak zvýrazní jejich přirozenou texturu a dodá jim lehounkou fixaci.

Mohlo by se vám líbit

Mezi jednotlivými mytími můžete vlny jednoduše oživit další slanou sprškou – dejte ale pozor, abyste to nepřehnaly s množstvím a taky nestříkejte sprej příliš zblízka, ať prameny neslepíte. Někdy dokonce stačí kadeře jen lehounce navlhčit a „aktivovat“ tak produkt, který už v nich je.

Produkty, které vám s plážovými vlnami pomohou
Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku