Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Móda

Cargo kalhoty alias kapsáče jsou zpět! Jak nosit trend z přelomu tisíciletí?

Info ikona
Cargo

Kdo na přelomu tisíciletí neměl ve své šatní skříni široké kalhoty s kapsami, ten jakoby vůbec nesledoval módní trendy. Pokud jste majiteli tzv. cargo kalhot, pak pro vás máme dobrou zprávu. V letošním roce je bez okolků můžete vytáhnout zpoza šatníku a hrdě je obléknout. Cargo kalhoty jsou totiž zpět!

Už na konci minulého roku módní globální platforma Lyst uvedla, že poptávka po cargo kalhotách vzrostla o 19 %. I když aktuální čísla nemáme, dle outfitů módních influencerek a světových celebrit soudíme, že cargo kalhoty se těší nemalé popularitě. V lednu je například oblékla modelka Bella Hadid, která dala přednost cargo kalhotám v tmavě šedé barvě. Naopak Hailey Bieber sáhla po cargo kalhotách v džínovém provedení.

Mohlo by se vám líbit

Návrat do minulosti

Všichni víme, že trendy se neustále opakují. A jinak tomu není ani v případě cargo kalhot, které na přelomu tisíciletí s oblibou oblékala zpěvačka Avril Lavigne, Gwen Stefani nebo Rihanna. Následně kalhoty cargo upadly do zapomnění a vyčkávaly na svou druhou šanci. Tu dostaly až na konci minulého roku, kdy se o cargo kalhotách začalo opět mluvit v přítomném čase. Zásluhu na tom bezesporu mají také značky Celine nebo Tom Ford, která cargo kalhoty představily ve svých kolekcích pro jaro/léto 2022.

V současné chvíli najdete cargo kalhoty napříč všemi značkami. Díky tomu si můžete vybrat z různorodých cargo kalhot, které už dávno nepřipomínají „maskáče“ z army shopů. Například Bottega Veneta si s cargo kalhoty natolik pohrála, že na první pohled připomínají spíše klasické černé kalhoty. Jejich vtip spočívá v tom, že kapsy jsou umístěny nikoliv u kolen, nýbrž až u kotníků. Cenově dostupnější je naopak varianta od značky Arket nebo Han Kjøbenhavn. Pokud široké nohavice nejsou pro vás to pravé ořechové, pak zvolte slim fit variantu, se kterou si pohrává například značka Levi‘s, Marks & Spencer nebo AllSaints.

Zobrazit příspěvek na Instagramu
Zobrazit příspěvek na Instagramu
Zobrazit příspěvek na Instagramu
Zobrazit příspěvek na Instagramu
Zobrazit příspěvek na Instagramu
Mohlo by se vám líbit