Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Životní styl

Herečka, podnikatelka a matka! Tři životní role Reese Witherspoon

Už dávno odzvonilo dobám, kdy na herečku Reese Witherspoon mnozí pokřikovali jménem Elle Woods z filmu Pravá blondýnka. Reese Witherspoon totiž v současné době udává rytmus hollywoodskému filmovému průmyslu a dokazuje, že jí v žilách koluje nejen herecká, ale také podnikatelská krev.

I když se Reese Witherspoon díky snímku Pravá blondýnka dostala do povědomí filmových diváků, poměrně záhy ukázala, že její herecký talent je mnohem rozmanitější. Nikoho tedy nepřekvapilo, když v roce 2005 získala za ztvárnění role June Carter Cash v životopisném filmu Walk the Line zlatou sošku Oscara. Další zajímavé hlavní role na sebe nenechaly dlouho čekat, a tak jsme Reese Witherspoon mohli v posledních letech vidět například ve snímku Voda pro slony, Tohle je válka, Divočina nebo Znovu doma.

Reese Witherspoon jako hvězda červeného koberce

Hollywoodská #powerwoman

Není žádným tajemstvím, že hollywoodskému filmovému průmyslu dominují muži. Možná i proto se Reese Witherspoon v roce 2000 rozhodla, že vytvoří vlastní produkční společnost s názvem Type A Films. Skutečný úspěch společnosti přišel ale až v roce 2012, kdy se Type A Films sloučilo se značkou Make Movies australské filmové producentky Bruny Papandrea. Výsledkem sloučení byla nová produkční společnost Pacific Standard, která stála nejen za úspěšnými filmy jako Zmizelá nebo Divočina, ale také za televizním seriálem Sedmilhářky. Další podnikatelský zvrat přišel v roce 2016, kdy se Bruna Papandrea rozhodla spolupráci ukončit.

Reese Witherspoon se ale nastalé situace nezalekla, a poměrně záhy spojila své síly se Sethem Rodskym a mediální společností Otter Media. Jejich spolupráce dala vzniknout společnosti Hello Sunshine, která je zaměřena na vyprávění silných ženských příběhů na filmových, televizních a digitálních platformách. V loňském roce ale Reese Witherspoon kývla na prodej společnosti Hello Sunshine. Transakce za 900 milionů dolarů vedla k tomu, že nyní je většinovým majitelem Blackstone Group. Jen zdvojnásobujeme naši misi. Nyní budeme mít možnost vyprávět více příběhů, najmout více filmařek, propagovat a pozvednout ještě více autorek,“ řekla o prodeji Reese Witherspoon, která si ve společnosti Hello Sunshine udržela podíl.

Info ikona
Reese Witherspoon

Rodina je základ státu

Úspěšná herečka, vážená podnikatelka, ale také skvělá matka. Reese Witherspoon má mnoho životních rolí a zdá se, že všechny zvládá s přehledem a úsměvem na rtech. Obzvláště roli mateřskou si užívá plnými doušky. Se svým prvním manželem Ryanem Phillippem má dvě děti – dceru Avu Elizabeth Phillippe a syna Reese Phillippe. S druhým manželem Jimem Thothem vychovává syna Tennessee Jamese Totha. Pokud chcete vidět, jak vypadá rodinné štěstí, můžete si prohlédnout herečky Instagram. Například u příležitosti narozenin dcery Avy napsala Reese Witherspoon na Instagram dojemný vzkaz: „Všechno nejlepší k narozeninám mé sladké holčičce... promiňte... myslím mou dospělou dceru! Slovy se nedápopsat, jak jsem na tebe hrdá. Vyrostl z tebe neobyčejný člověk, kterému tolik záleží na světě. Mám takové štěstí, že jsi mi rozsvítila život. Miluju tě, Avo.“

Věříme, že v obklopení rodiny si Reese Witherspoon užije také své 46. narozeniny, které připadají na 22. března. Všechno nejlepší, Reese!

Zdroj: britannica.com, biography.com, hellomagazine.com

Mohlo by se vám líbit

Neuvěřitelná podoba! Seznamte se s Avou Phillippe, dcerou Reese Witherspoon

Kdybyste dvaadvacetiletou Avu Elizabeth Phillippe potkali na ulici, pravděpodobně by vás ihned napadlo, že jste právě minuli věrnou kopii herečky Reese Witherspoon.
marianne.cz

Související články

Životní styl
Apetit piknik je za dveřmi: Krok za krokem průvodce největšími lákadly letošního ročníku

Apetit piknik je za dveřmi: Krok za krokem průvodce největšími lákadly letošního ročníku

Životní styl
Jak si v práci vyjednat lepší plat a podmínky: Klíčem jsou důkladný průzkum a realistická očekávání

Jak si v práci vyjednat lepší plat a podmínky: Klíčem jsou důkladný průzkum a realistická očekávání

Životní styl
Profesionálně vařit jsem začal z hecu, říká semifinalista MasterChefa a módní návrhář Pavel Berky

Profesionálně vařit jsem začal z hecu, říká semifinalista MasterChefa a módní návrhář Pavel Berky

Životní styl
Lelí Hnidáková z Lelí's Cupcakes: Nápad na sladké podnikání se zrodil na svatební cestě

Lelí Hnidáková z Lelí's Cupcakes: Nápad na sladké podnikání se zrodil na svatební cestě