Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Byt

Byt, který vám vezme dech: Pětičlenná rodina ukazuje, jak stylově zařídit nadčasový domov

Info ikona
Velký rodinný byt

Hory hraček, přecpané skříně a kuchyně, kde jsou dveře lednice plné magnetů a podivných papírů. To rozhodně nečekejte! Majitelé tohoto bytu dokazují, že i s dětmi je možné zařídit interiér reprezentativně a nadčasově.

Terezie Benoni | 16. 02. 2024

Byt, kde máte pocit, že jste se ocitli v elegantní vilce, najdeme ve švédském Stockholmu. Nachází se ve staré zástavbě. Na ploše bezmála 140 metrů čtverečních najdeme pět pokojů a kuchyň. V bytě nechybí dvě koupelny, což je pro rodinu ideální. Dispozice bytu jsou velmi flexibilní, tak je možné účel jednotlivých místností upravovat podle potřeby. Protože už děti nejsou úplně malé, rozhodli se majitelé věnovat víc pozornosti společným prostorám, kde může rodina trávit čas.

Galerie: Velký rodinný byt
Mohlo by se vám líbit

Tom Cruise prodává své horské sídlo

Rozlehlou usedlost uprostřed odlehlých hor v Coloradu budoval herec od roku 1994. Strávil zde hodně času se svými dětmi. Nyní se ale rozhodl, že je čas předat ji do rukou někoho jiného. Podívejte se, jak svou milovanou horskou chatu zařídil.
mariannebydleni.cz

Jasně vymezený prostor

Srdcem toho bytu je kuchyň. A skutečně ji najdeme zcela atypicky v centru bytu, poté co projdeme dlouhou chodbou s úložnými prostory. Kuchyňská linka je minimalistická v bílém dekoru. Je zabudovaná na dvou protilehlých stěnách a mezi nimi je praktický ostrůvek, který slouží jako rychlý snídaňový bar. Když se z kuchyně vydáte napravo, ocitnete se v soukromé části bytu. Je tu dětská ložnice, na ni navazuje herna i se čtecím koutem a psacími stoly. V zadní části bytu je pak ložnice rodičů s vlastní koupelnou. Z kuchyně se ale můžete vydat také na opačnou stranu, kde jsou společné prostory určené k rodinnému životu. Veliký obývací pokoj s jídelním stolem zdobí umělecké předměty a obrazy. Je po celý den zalitý sluncem, protože odtud vedou prosklené dveře na útulnou terasu. Posuvná stěna dělí obývací pokoj od místnosti, která je zařízená jako čítárna a pracovna.

Mohlo by se vám líbit

Rostliny, které můžete úspěšně pěstovat i v tmavé koupelně

V koupelně je ideální vlhké prostředí pro tropické rostliny, kterých v domácnostech pěstujeme většinu. Kterým navíc k životu stačí minimum světla a bude se jim dařit i v tmavém koutě?
mariannebydleni.cz

Zdroj informací: Historiska Hem, historiskahem.se

Zdroj článku