Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Byt

Dvacetimetrový byt šetří peníze a poskytuje maximální komfort

Do miniaturního bytečku se měly vejít všechny potřeby dvou mladých rozcestovalých mileniálů, kteří touží po bydlení blízko centra, avšak bez tlusté a těžké hypotéky. Splnilo se jim jejich přání?

Terezie Benoni | 24. 08. 2023

Architekti ze Studia Reaktor Jakub Heidler a Tereza Komárková dostali pro své tvoření pouze dvacetimetrový prostor a tak popustili uzdu fantazii. „Do vinohradského dvacetimetráku se schoulil černý drak. Po jeho hřbetu je možné vyšplhat do spacího patra. Vnitro obludy skrývá malou koupelnu zářící skrze průsvitné drátosklo. Celý obytný prostor je pak světlý a prostorný, sem tam se objeví původní omítka,“ popisují autoři projektu, jakým směrem se jejich kreativita ubírala. Pouhých 20 m² se nakonec podařilo upravit natolik šikovně, že se sem vešlo vše nezbytné pro dva mladé lidi.

Galerie: Dvacetimetrový byt poskytuje maximální komfort
Mohlo by se vám líbit

Jeden z nejkrásnějších českých zámků pozdního historismu je na prodej

Zámek Žinkovy na Plzeňsku je jedním z největších českých zámků v osobním vlastnictví. Unikátní romantické sídlo s historií delší než 800 let je obklopen rybníky, udržovaným lesoparkem v anglickém stylu a téměř devatenácti hektary pozemků.
marianne.cz

Bezúdržbová domácnost

Malinký byt je rozdělený do dvou úrovní. Díky tomu, že se jedná o vinohradský byt ve staré zástavbě, bylo možné využít vysokých stropů a postavit šikovné spací patro, které ušetřilo v přízemí tolik potřebné metry. Když do bytu vejdete, ocitnete se v praktické kuchyni s velkorysými úložnými prostory, zatímco po pravé straně máte koupelnu. Hlavní obytný prostor je situovaný co nejblíže u okna, což je jediný zdroj přirozeného světla a je ponechaný v plné výšce stropu. Jedinou bílou zeď určenou pro zavěšení obrazu zabralo městské skládací kolo. Schody do spacího patra jsou maximálně využité a ukrývají skříňky, skříně i knihovny. Nad nimi je designová knihovna z křížů kopírující tvar schodnic. „Černé keramické zásuvky a vypínače zdobí v detailu malá zákoutí. Obklady s dlažbou byly vybrány flekaté, bezúdržbové. Betonové umyvadlo a surová ocel spolu s nerezovou sítí doplňují škálu použitých materiálů. Masivní dubová podlaha z výprodeje čirou náhodou sedla k odstínu škrábané omítky. Vcelku rozsáhlá rekonstrukce se neobešla bez malé kontroverze spojené se schvalováním SVJ. Nakonec se však vztahy obyvatel domu utužily, truhlář pomohl repasovat dveře ve sdílených prostorech a byt je připravenej na pořádný sousedský mejdlo,“ uzavírají se smíchem autoři tohoto důmyslného projektu.

Mohlo by se vám líbit

Koupili byste si nábytek, který by podle umělé inteligence navrhl Leonardo da Vinci, Gogh nebo Picasso?

To, že světoví malíři občas zabrousí i mezi užitý design a navrhnou nějaký praktický kousek, není zcela ojedinělé. Jak by ale mohl vypadat nábytek z pera těch nejslavnějších světových malířů? Hlasujte o ten NEJ!
marianne.cz
Zdroj článku

Související články

Byt
Je libo trochu pařížského stylu? Račte vstoupit!

Je libo trochu pařížského stylu? Račte vstoupit!

Byt
Rodinný byt pro milovníky klasického stylu

Rodinný byt pro milovníky klasického stylu

Byt
Mladá rodina se s interiérem starého bytu popasovala na jedničku

Mladá rodina se s interiérem starého bytu popasovala na jedničku

Byt
 Tajemství dokonalé rekonstrukce historického bytu v Bubenči: Interiér je nejen krásný ale také maximálně funkční

Tajemství dokonalé rekonstrukce historického bytu v Bubenči: Interiér je nejen krásný ale také maximálně funkční