Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Dům

Rustikální chatka s vintage prvky

Info ikona
Na pobřeží severního Cornwallu najdeme chatku tak akorát pro dva dobrodruhy.

Jednoduchá dřevostavba je vklíněná mezi stromy na místě, kde stával starý karavan. Na její stavbu byly použité místní materiály, sprchovat se můžete dešťovou vodou a dostatek energie zajišťují solární panely.

Terezie Benoni | 30. 07. 2020

Na pobřeží severního Cornwallu najdeme chatku tak akorát pro dva dobrodruhy. Na stejném místě uprostřed přírody žil dlouhých čtyřicet let místní farmář, který s láskou opečovával svůj jednoduchý karavan. Žil skromně a recykloval vše, co mu přišlo pod ruku. Když místo opustil, současní majitelé si vzali jeho životní styl za svůj. Rozhodli se postavit uprostřed rozkvetlé zahrady jednoduchou dřevostavbu, měli jasno v tom, že použijí lokální materiály a budou se snažit o stavbu, která bude dodržovat zásady udržitelného životního stylu. Většina použitého materiálu proto pochází z místních zdrojů. Moderní dřevostavba je postavena z modřínu, izolace je z ovčí vlny, solární panely ohřívají vodu. Většina vybavení z interiéru je z druhé ruky, část byla zachráněná z původního karavanu, jiné kousky majitelé posbírali na nedalekém bleším trhu v městečku Cubert a lehce poupravili. Při stavbě se podařilo postupovat natolik citlivě, že nebyla zničená okolní vzrostlá zeleň.

Kamenná budova dodržuje tradici a přidává moderní trendy

Galerie: Chatka tak akorát pro dva dobrodruhy

Foto: uniquehomestays.com

Chatka tak akorát pro dva

Malý dřevěný domek obklupuje ze tří stran prostorná dřevěná veranda, která je z části také zastřešená. Po čtyřech schůdcích vejdete do krásné zahrady s ohništěm a výhledem na pobřeží. Franouzská okna se dají z velké části otevřít, takže je interiér za příznivého počasí zcela otevřený do okolní krajiny. Samostatný vchod na terasu má díky francouzskému oknu také útulná ložnice. Ta je v této jednoduché dřevostavbě pouze jedna, za to s velikou a pohodlnou postelí. V koupelně najdeme jak sprchový kout, kde se omyjete pravou a nefalšovanou dešťovou vodou, ale také vanu, kam se pohodlně vejdou dva dospělí. Hlavní obytná místnost v sobě spojuje malou ale skvěle vybavenou kuchyň, jídelní stůl a pohodlný obývací kout. Kožená sedací souprava s praktickým taburetem je otočená tak, abyste se mohli kochat výhledem, nebo vás v zimních měsících hřála kamna na dřevo umístěná v rohu místnosti. Rustikální styl zařízení ladí s prázdninovou atmosférou, občas je obohacený o zajímavé vintage kousky.

Pouhých 36 m² bohatě stačí k pohodlnému životu

Info ikona
uniquehomestays.com
Info ikona
uniquehomestays.com
Info ikona
uniquehomestays.com