Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Dům

Jarní chaloupka nedaleko Osla září bílou a zelenou

Info ikona
Základní barevná kombinace prostupuje celým interiérem, v němž se propojují moderní prvky s dobovými.

Jak to vypadá, když se do rekonstrukce 130 let starého stavení pustí stylistka? Tenhle nádherný severský domek, sloužící jako víkendové bydlení, nám připomněl tolik vytoužené jaro. Ponořte se s námi do osvěžujícího mixu šťavnaté zelené a útulného venkova a třeba rovnou načerpáte inspiraci pro nadcházející chalupářskou sezónu!

Eva Slunečková | 25. 02. 2019

Stavení z roku 1890 zdědila interiérová designérka a stylistka Annette Nordstrøm po prarodičích. Protože se nachází nedaleko Osla, a přitom na samotě uprostřed norské přírody, ráda v něm tráví chvíle volna mimo rušné město. Aby sem na víkendy mohla pozvat také přátele, potřebovala především praktickou kuchyň s velkým jídelním stolem. Dominující bílou doplnila svou aktuálně nejoblíbenější trávovou zelenou, jíž je celý domek protkán jako hedvábnou nitkou – najdeme ji na textiliích, nádobí i doplňcích. Kromě ní charakter interiéru dotváří i fakt, že Annette střídavě pracuje v Oslu a Maroku.

Galerie: Jarní romantika na norském venkově
Mohlo by se vám líbit

Barva změní interiér raz dva

„Nejjednodušší způsob, jakým lze interiér změnit, je barva. Přírodní dřevo a černý stolek z Ikea stačilo přetřít bílou, aby vynikl tvar, proskleným vitrínám chyběly jen zelené krajky,“ popisuje Annette. O tom, že právě s textilem dokáže zázraky, není pochyb. Její dekorativní polštářky jsou všude, stejně jako řezané rostliny. Hlavně výrazné vůně jasmínu bývá v červnovém období květu v domě plno.
Foto: Living4media, Annette & Christian

Mohlo by se vám líbit