Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Dům

Dům z barevných okenic je plný světla a zeleně

Info ikona
v interiéru najdete i industriální prvky, jako je třeba velký betonový stůl nebo svítidla.

Rekonstrukce s architektonickým studiem nemusí investorům udělat díru do peněženky. Důkazem je tenhle padesát let starý dům ve Vietnamu, který pod odborným dohledem získal nový styl. K jeho proměně využili architekti staré okenice a vintage nábytek, který majitel posbíral po přátelích. Dům teď slouží jako veganské bistro s ubytováním pro turisty a je plný slunce, rostlin a věcí s příběhem.

Anna Černotová | 1. 04. 2019

Dům z roku 1965 stojí v širším centru Ho Či Minova města ve Vietnamu a svého budoucího majitele, který se živí jako realitní agent, zaujal hned na první pohled. K rekonstrukci si přizval architektonické studio Block Architects a když jim sdělil svůj záměr – otevřít zde veganské bistro Vegan House s autentickou vietnamskou kuchyní a turistům nabídnout i několik míst k ubytování, dospěli společně ke stylu, v jehož duchu by se celá rekonstrukce měla ubírat. 

Galerie: Rekonstrukce vietnamského bistra ve vintage stylu
Mohlo by se vám líbit

Hlavně udržitelně

Majitel měl velké množství vintage nábytku, který posbíral po přátelích a známých, a protože jeho přání bylo zvládnout stavbu s co nejmenšími investicemi a zároveň s ohledem na životní prostředí, architekti začlenili do projektu spoustu starých věcí, které zde dostaly novou příležitost: od interiérového vybavení až po velké množství starých okenic, které jsou pro domy v této oblasti typické. Ty zároveň dobře posloužily jako způsob, jak do úzkého a dlouhého domu dostat co nejvíce světla: tvoří totiž nejenom fasádu, ale i střechu domu. V interiéru, který je díky tomu plný slunečních paprsků, se tak líbí nejen veganům, ale i spoustě živých rostlin, které do Vegan House přirozeně patří. 

Mohlo by se vám líbit