Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Byt

S Legem si mohou hrát v každém koutu jejich moderního bytu

Info ikona
Byt, kde je v hlavní roli stavebnice Lego

Místo klasické sedací soupravy si posedí v bazénu, obrázky na stěnu nepřitloukají hřebíky, ale stačí jim pár kostiček Lega a když potřebují úložný prostor, zašátrají v podlaze.

Terezie Benoni | 10. 08. 2023

Hravý interiér vznikl mladé rodině zcela na míru a ukazuje, že se dá s prostorem pracovat novým a netradičním způsobem. Dominantní místností je otevřená prostorná kuchyně, kterou od obývací části odděluje dlouhý jídelní stůl. Zapomeňte na klasický obývák se sedačkou a konferenčním stolkem. Designéři z Taiwanského studia Hao Design se rozhodli vytvořit iluzi bazénu. Základem je dřevěná podesta, do které jsou šikovné zakomponované šuplíky a další úložné prostory. V této podestě je zahloubená kulatá sedačka i se stolkem, která díky použité modré barvě připomíná skutečný bazén.

Info ikona
Rodina má v bytě o zábavu postaráno.

Rodina má v bytě o zábavu postaráno. V "bazénu" jsou na dně balónky, zároveň je odsud i hezky vidět na televizní obrazovku. K dokonalé pohodě nechybí ani praktický odkládací stolek.

Vinotéka v podlaze

V podestě najdeme i menší prosklenné bazénky, v jednom je dokonce vinotéka. K dokonalému pocitu prázdninového pobytu u bazénu pak přispívá nerezové zábradlí. Jednu stěnu obývacího prostoru zdobí jednoduché police, na protější stěně najdeme masivní monolit v bílé barvě s praktickými skříňkami a zelenou tabulí, na kterou je možné pomocí legových kostek připevnit vzkazy nebo fotky. Celá čelní strana obývacího prostoru je prosklená a je z ní úžasný výhled na okolní město. Vejdete odtud také na malou terasu. 
 

Info ikona
Motivy oblíbené stavebnice Lego prostupují celým bytem.

Zapomeňte na hřebíky a hmoždinky. Obrázky, fotky a vzkazy připevníte na zeď kostičkami Lego. Díky schůdkům ze nerezu, které připomínají bazénové schody, na tabuli dosáhnou i děti.

Beton kontrastuje s veselými barvami

Zajímavá je v interiéru hra barev a materiálů. Aby vynikly barevné legové kostky, jsou stěny v bílé nebo šedé barvě. V kuchyňské a jídelní části je ponechaný betonový strop i stěna. Díky tomu dostává tato část bytu až průmyslový vzhled. Výrazná je oranžová kuchyňská linka, která kontrastuje s mramorovým jídelním stolem ve vysokém lesku. Takto pojatý strohý interiér rozveselují barevné židle a všudypřítomné legové kostky. 
 

Info ikona
Mramorovou desku jídelního stolu podpírají legové kostky. 

Mramorovou desku jídelního stolu podpírají legové kostky. Linka se dočkala veselé oranžové barvy, zatímco druhá část s potravinovou skříní, vinotékou a lednicí je ve stříbrné barvě.

Uklizeno raz dva

Motivy oblíbené stavebnice prostupují celým bytem. Lego najdeme i v ložnici rodičů, kde ho připomínají noční stolky a samozřejmě nechybí ani v dětském pokoji. Šatní skříně se tentokrát obešly bez jásavých barev a jsou v mírnějších pastelových tónech. Výborným nápadem je barevný obklad stěny, který funguje také jako zásuvná okenice, takže denní světlo neruší děti při spánku. Prostorný byt je plný zábavy a rodina má spoustu možností, jak trávit čas společně a v pohodlí. Šatní skříně a další úložné prostory jsou v interiéru vymyšlené tak šikovně, že si jich na první pohled vůbec nevšimnete. Zároveň ale poskytují tolik místa, že se rodině velmi snadno udržuje pořádek a dokonale promyšlený vizuální koncept nic nenarušuje. 

Galerie: Lego v hlavní roli

Zdroj informací: Hao Design (www.haodesign.tw)

Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku