Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Byt

S Legem si mohou hrát v každém koutu jejich moderního bytu

Místo klasické sedací soupravy si posedí v bazénu, obrázky na stěnu nepřitloukají hřebíky, ale stačí jim pár kostiček Lega a když potřebují úložný prostor, zašátrají v podlaze.

Terezie Benoni | 10. 08. 2023

Hravý interiér vznikl mladé rodině zcela na míru a ukazuje, že se dá s prostorem pracovat novým a netradičním způsobem. Dominantní místností je otevřená prostorná kuchyně, kterou od obývací části odděluje dlouhý jídelní stůl. Zapomeňte na klasický obývák se sedačkou a konferenčním stolkem. Designéři z Taiwanského studia Hao Design se rozhodli vytvořit iluzi bazénu. Základem je dřevěná podesta, do které jsou šikovné zakomponované šuplíky a další úložné prostory. V této podestě je zahloubená kulatá sedačka i se stolkem, která díky použité modré barvě připomíná skutečný bazén.

Info ikona
Rodina má v bytě o zábavu postaráno.

Rodina má v bytě o zábavu postaráno. V "bazénu" jsou na dně balónky, zároveň je odsud i hezky vidět na televizní obrazovku. K dokonalé pohodě nechybí ani praktický odkládací stolek.

Vinotéka v podlaze

V podestě najdeme i menší prosklenné bazénky, v jednom je dokonce vinotéka. K dokonalému pocitu prázdninového pobytu u bazénu pak přispívá nerezové zábradlí. Jednu stěnu obývacího prostoru zdobí jednoduché police, na protější stěně najdeme masivní monolit v bílé barvě s praktickými skříňkami a zelenou tabulí, na kterou je možné pomocí legových kostek připevnit vzkazy nebo fotky. Celá čelní strana obývacího prostoru je prosklená a je z ní úžasný výhled na okolní město. Vejdete odtud také na malou terasu. 
 

Info ikona
Motivy oblíbené stavebnice Lego prostupují celým bytem.

Zapomeňte na hřebíky a hmoždinky. Obrázky, fotky a vzkazy připevníte na zeď kostičkami Lego. Díky schůdkům ze nerezu, které připomínají bazénové schody, na tabuli dosáhnou i děti.

Beton kontrastuje s veselými barvami

Zajímavá je v interiéru hra barev a materiálů. Aby vynikly barevné legové kostky, jsou stěny v bílé nebo šedé barvě. V kuchyňské a jídelní části je ponechaný betonový strop i stěna. Díky tomu dostává tato část bytu až průmyslový vzhled. Výrazná je oranžová kuchyňská linka, která kontrastuje s mramorovým jídelním stolem ve vysokém lesku. Takto pojatý strohý interiér rozveselují barevné židle a všudypřítomné legové kostky. 
 

Info ikona
Mramorovou desku jídelního stolu podpírají legové kostky. 

Mramorovou desku jídelního stolu podpírají legové kostky. Linka se dočkala veselé oranžové barvy, zatímco druhá část s potravinovou skříní, vinotékou a lednicí je ve stříbrné barvě.

Uklizeno raz dva

Motivy oblíbené stavebnice prostupují celým bytem. Lego najdeme i v ložnici rodičů, kde ho připomínají noční stolky a samozřejmě nechybí ani v dětském pokoji. Šatní skříně se tentokrát obešly bez jásavých barev a jsou v mírnějších pastelových tónech. Výborným nápadem je barevný obklad stěny, který funguje také jako zásuvná okenice, takže denní světlo neruší děti při spánku. Prostorný byt je plný zábavy a rodina má spoustu možností, jak trávit čas společně a v pohodlí. Šatní skříně a další úložné prostory jsou v interiéru vymyšlené tak šikovně, že si jich na první pohled vůbec nevšimnete. Zároveň ale poskytují tolik místa, že se rodině velmi snadno udržuje pořádek a dokonale promyšlený vizuální koncept nic nenarušuje. 

Galerie: Lego v hlavní roli

Zdroj informací: Hao Design (www.haodesign.tw)

Mohlo by se vám líbit

Zvenčí zcela nenápadná chatka šokuje svým neuvěřitelným interiérem

Dvě chatičky v Posázaví jejich majitelé pojmenovali trefně Hygge a Lykke. Skandinávské pojmy vyjadřující pohodlí a cestu ke šťastnějšímu životu s interiérem obou dřevostaveb dokonale souzní. Na první pohled si možná budete myslet, že vkročíte do klasické chatky, už po otevření dveří ale zjistíte, že na vás čeká zcela odlišný zážitek.
marianne.cz
Zdroj článku

Související články

Byt
Stará se o bezdomovce, přitom ji živí interiérový design: Navštivte domov plný elegance a klasických kousků

Stará se o bezdomovce, přitom ji živí interiérový design: Navštivte domov plný elegance a klasických kousků

Byt
Nevyužitá bazénová hala v Bratislavě se proměnila v jeden z nejkrásnějších interiérů loňského roku a nyní slouží jako vícegenerační bydlení

Nevyužitá bazénová hala v Bratislavě se proměnila v jeden z nejkrásnějších interiérů loňského roku a nyní slouží jako vícegenerační bydlení

Byt
V srdci Brna zrekonstruovali byt, který je promyšlený do posledního detailu a každému jeho elegance vyrazí dech

V srdci Brna zrekonstruovali byt, který je promyšlený do posledního detailu a každému jeho elegance vyrazí dech

Byt
Prohlédněte si byt snů: Proč je skandinávský minimalismus klíčem k dokonalému domovu

Prohlédněte si byt snů: Proč je skandinávský minimalismus klíčem k dokonalému domovu