Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Byt

V hlavní roli dřevo

Info ikona
Stockholmský byt plný dřeva

Domovu švédského fotografa a režiséra Kalle Gustafssona vládne dřevo a klasický design. Jednoduchý byt proměnil v opravdový domov s prvky retra.

Terezie Benoni | 23. 04. 2023

Od dětství byl Kalle Gustafsson doslova zapálený pro design. Dlouho uvažoval nad tím, že by se stal architektem, ale v tomto oboru tolik potřebná matematika nebyla jeho silnou stránkou. Místo toho se ponořil do světa fotografie a stal se jejím skutečným mistrem. Dnes jeho fotky zná celý svět. Lásku k architektuře a designu ale zcela neopustil. Dnes navštívíme jeho stockholmský byt, který si každý zamiluje na první pohled. Dvoupokojový byt si Kalle navrhl zcela sám. Odstranil většinu stěn, aby maximalizoval obytný prostor. Oddělil pouze ložnici a koupelnu, zbylý obývací prostor je propojený, nebo jen opticky oddělený dřevěný zástěnami v retro stylu

Galerie: Stockholmský byt plný dřeva
Mohlo by se vám líbit

Vytvořte svým dětem dokonalý pokojíček

Také často zaháníte děti do pokojíčků, aby si raději než v obývacím pokoji nebo v kuchyni, hrály tam? Zařiďte jim takový pokojíček, že ho nebudou chtít opustit.
mariannebydleni.cz

Interiér si navrhl sám

Fotograf si také sám navrhl novou kuchyň v kombinaci medového dřeva a černých desek. S barovým pultem tato kombinace připomíná útulnou stylovou restauraci. Samotný bar je na kolečkách, takže s ním jde snadno v interiéru manipulovat podle potřeby. Byt je zařízený v pánském stylu, je elegantní a stylový. Veškerý nábytek je v retro stylu. Televize je ukrytá v otočném dřevěném boxu, takže lze sledovat jak v obývací části, tak v kuchyni. Ani koupelna nezůstává pozadu a také ona je v elegantním pánském stylu. Vana je zabudovaná do dřevěného rámu, stěny jsou obložené zelenými dlaždicemi ve vysokém lesku. Dřevo nechybí ani v moderní ložnici, kde najdeme kombinaci tmavých tónů, se zlatými detaily a přirozeným dekorem dřeva. V ložnici i v jiných částech bytu byla použitá zrcadla, která opticky zvětšují prostor, navíc umocňují vkusnou kombinaci barev. Nechybí tu ani řada klasických designových kousků nábytku, jako jsou ratanové židle od Pierra Jeannereta, nebo židle a stůl značky Eames.

Mohlo by se vám líbit

Doma nemá jedinou věc navíc

Pro Hannah Beaumont je zásadní udržitelný životní styl. Nejenže na něm založila své podnikání v textilním průmyslu, ale na udržitelných základech vybudovala i svůj vlastní domov.
mariannebydleni.cz
Zdroj článku