Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Byt

Také milujete podkrovní byty? Máme pro vás skutečnou lahůdku!

Info ikona
Také milujete podkrovní byty? Máme pro vás skutečnou lahůdku!

S kouzelným výhledem, třemi ložnicemi plně funkčním krbem a balkonem orientovaném na jih. Takový je interiér, který dnes navštívíme, jehož majitelé ho navíc zařídili vkusně s notnou dávkou elegance.

Terezie Benoni | 21. 08. 2023

Mosebacke je náměstí a přilehlý park nacházející se ve švédském Stockholmu a právě zde stojí dům postavený už v roce 1914. V pátém patře je přestavěné podkroví. Čtyřpokojový byt má jedinečné kouzlo, které kromě odkrytých trámů, šikmin a několika dobových detailů ještě umocňují kouzelné výhledy na okolní střechy. Nejkrásnější místností je bezesporu hlavní ložnice, která má otevřené krovy a okna do všech světových stran. V nejvyšším bodě jsou stropy vysoké 3,5 metru. Původní prkenná podlaha byla zbroušená a dodnes dělá v interiéru velkou parádu.

Galerie: Podkrovní apartmán
Mohlo by se vám líbit

Útulný i v zimě

Společné prostory interiéru jsou otevřené a dominuje jim původní krb, ze kterého se v chladných měsících šíří teplo do celého prostoru. V letních měsících zase majitelé hojně využívají balkon orientovaný na jih, s výhledem do klidného dvora. Ke kuchyni patří praktické úložné prostory, v minulých letech byla zrekonstruovaná koupelna. Když si majitelé lehnou do vany, mohou se pokochat výhledem do hvězdné oblohy. Další dvě ložnice jsou propojeny posuvnými dveřmi a skvěle fungují jako dva dětské pokoje, případně jako pokoj pro hosty a pracovna.

Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku