Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Byt

Velkorysý rodinný byt z přelomu století dodává klasice moderní šmrnc

Info ikona
Moderní detaily ve staletých kulisách

Zahoďte představy o tom, že život v bytě je stísněný a nepohodlný. V tomto pětipokojovém najdete kromě velkorysých obytných prostor také dvě toalety, dvě koupelny a dokonce pět funkčních kachlových kamen!

Terezie Benoni | 2. 05. 2022

Měšťanský bytový dům nedaleko centra švédského hlavního města Stockholmu by postaven už v roce 1907. Secesní apartmán o rozloze úctyhodných 185 m² zdobí vysoké stropy, kouzelná repasovaná okna a masivní často dvoukřídlé dveře a především dobová kachlová kamna, která jsou stále funkční. Podařilo se zachovat také masivní dřevěnou podlahu, kterou stačilo zbrousit a důkladně naolejovat. Díky tomu vynikla úžasná kresba dřeva a právě podlaha je jedním z nejdůležitějších estetických prvků interiéru, kterému dominuje bílá s kovovými a černými akcenty. Byt se nachází ve čtvrtém patře a z jeho oken situovaných převážně na jih je dechberoucí výhled na okolní střechy. Kromě čtyř ložnic, dvou koupelen, dvou samostatných toalet je tu také terasa, na kterou vejdete přímo z kuchyně a také dva balkony.

Moderní detaily ve staletých kulisách

Do apartmánnu vstoupíte po točeném schodišti. Po levé straně se můžete vydat na již zmiňovaný balkon o ploše 5 m², nebo pokračovat dál halou s vestavěnými skříněmi. Z té vedou dveře do tří pokojů, z nichž jsou dva průchozí a ten zbylý neprůchozí, se kromě dokonalého soukromí a krásného krbu, pyšní vlastním balkonem. Hlavní společný obývací prostor najdete v samotném srdci bytu. Může se zdát nepraktické, že přímo nenavazuje na velikou kuchyň, to ale nevadí. Právě díky této atypické vzdálenosti má atmosféru luxusního salonku s barem a koženými pohodlnými sedačkami. Kuchyň je zcela moderní v jednoduchém bílém dekoru s nerezovou pracovní deskou a nerezovými spotřebiči. Posnídat můžete u praktického ostrůvku nebo se odebrat do jídelní části, která je v kruhovém výklenku, kde bylo dřív schodiště. Překvapí vás ryze moderní kresby na kulatých zdech v duchu klasického street artu. Hned vedle vchodu do tohoto jídelního úkrytu můžete vejít na jedenáctimetrovou terasu, kde nechybí ratanové posezení a gril. Terasa je pocelý den zalitá sluncem a pyšní se výhledem na radniční věž. Byt je ideální pro pětičlennou rodinu, ale jeho dispozice jsou natolik variabilní, že by ze něj šly vytvořit i dvě bytové jednotky

Zdroj informací: Nomad makleri (nomad.se)

Info ikona
Moderní detaily ve staletých kulisách